25

04-2024

Szczęśliwy remis w Złotnikach Kujawskich

• autor: Redakcja, 2014-05-18 20:59

Po sobotnim meczu w Złotnikach Kujawskich, powodem do zadowolenia jest tylko remis. W przyszłotygodniowym starciu ze Spartą zabraknie za to pauzującego za kartki Kamila Zajdlewicza.

Szubinianie udali się do Złotnik Kujawskich w mocno eksperymentalnym składzie. Za czwartą żółtą kartkę pauzował Marcin Janicki, zaś inne sprawy nie pozwoliły na przyjazd m.in. Kazimierzowi Kostkowskiemu oraz Dariuszowi Chojnackiemu. Tego pierwszego, między słupkami zastąpił Krystyn Hilscher, zaś na środku obrony zagrał Robert Jurek. Dodatkowo, na rozgrzewce urazu nabawił się kapitan zespołu, Jakub Cegiełka, którego od pierwszej minuty godnie zmienił Dawid Woźniak.

Szubinianie w pierwszej połowie, mogli objąć prowadzenia. Najbliżej celu byli po 20. minutach gry, kiedy to po strzale Radosława Bojasa, piłka odbiła się od słupka bramki Macieja Kowalskiego. Następnie, goście dwa razy doskonale wykonali rzut wolny, po których blisko strzelenia gola byli Robert Jurek oraz Marcin Wiśniewski. Mimo tych okazji, zarówno miejscowi, jak i przyjezdni nie zdołali skierować piłki do siatki.

W drugich 45 minutach działo się znacznie więcej. Goście mieli dobrą akcję, ale chyba niepotrzebnie Wesołek przyjmował piłkę po zagraniu Machowskiego. Gdyby postąpił inaczej, byłby w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Piast przetrwał trudne momenty i w końcówce zaatakował ze zdwojoną siłą. Najpierw, strzał głową Baranowskiego obronił Hilscher, który wykazał się także, interweniując skutecznie po strzale Szeflera. Już w doliczonym czasie gry, sędzia Artur Rózga podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale kibice nie mogli cieszyć się z wygranej, bowiem Marcin Skonieczka fatalnie przestrzelił z jedenastu metrów.

Za tydzień do Szubina (sobota, 17.00. - boczne boisko Stadionu Miejskiego) przyjedzie Sparta Brodnica, która wygrywając na własnym boisku ze Zdrojem Ciechocinek 6:0 (trzy gole Kretkowskiego, dwa Lamki oraz jeden Prylewskiego) zapewniła sobie już awans do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Redakcja szubinianka.futbolowo.pl składa piłkarzom, sztabowi szkoleniowemu oraz kibicom Sparty gratulacje z awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Zrealizowaliśmy nasz plan, udało się wywieźć cenny punkt i to z pewnością bardzo cieszy. Jestem zadowolony z postawy całego zespołu, a przede wszystkim z gry zawodników młodzieżowych.

IV liga - sezon 2013/2014 - 25. kolejka - 17.05.2014 r.
GLKS Piast Złotniki Kujawskie - LKS Szubinianka Szubin 0:0
Widzów:
200.

W 90+3. minucie, Marcin Baranowski (GLKS Piast Złotniki Kujawskie) przestrzelił z rzutu karnego.

GLKS Piast (trener J. Mądrzejewski): Kowalski - P. Woźniak (78. Mikołajczak), Pietrzak, M. Baranowski, Kierstan - Skonieczka, Mędlewski (82. Ziółkowski), D. Kempski, Setlak (90+1. Olszewski) - Szefler, Włoch (71. Sz. Baranowski).
Żółte kartki: Kierstan, Mędlewski.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Hilscher - Machowski, K. Zajdlewicz, R. Jurek, Krawczyk - Wesołek, M. Wiśniewski, Staszak, D. Woźniak - Obremski, R. Bojas.
Żółte kartki: K. Zajdlewicz, M. Wiśniewski.

Sędziował: Artur Rózga (Bnin), asystenci: P. Giczela, Nagaj.

GLKS Piast: H. Baranowski, Głogowski, P. Wiśniewski.
LKS Szubinianka: Pawlak, Hałas, B. Wiśniewski.