III liga Juniora Młodszego - 8. kolejka: Szubinianka Szubin - Pogoń Mogilno

Powalczyć z rezerwami

• autor: Redakcja, 2014-03-29 07:16

Przed piłkarzami Szubinianki dwa mecze wyjazdowe z rzędu. Na początek, podopiecznych trenera Stepczyńskiego czeka spotkanie z rezerwami bydgoskiego Zawiszy.

Mimo odmiennych miejsc w ligowej tabeli, w Bydgoszczy jest spore rozczarowanie, bo rezerwy Zawiszy tylko zremisowały w Złotnikach Kujawskich, natomiast Szubinianka sięgnęła po komplet punktów w ważnym pojedynku ze Zdrojem Ciechocinek.

WKS ZAWISZA II BYDGOSZCZ
Podopieczni trenera Jakuba Grzelczaka prowadzili w meczu z Piastem już 2:0 (gole Lucky Juniora Ekwueme oraz Pawła Tabaczyńskiego), ale rywalowi tę stratę i tak udało się odrobić. Mimo okazji zarówno po jednej, jak i drugiej stronie, to wynik tego pojedynku nie uległ już zmianie. Mimo remisu, bydgoszczanie pozostali w tabeli na piątej pozycji, ale mają już dziesięć punktów straty do trzeciego, Lecha Rypin.
W przerwie zimowej, w bydgoskim zespole doszło do sporych zmian kadrowych. Do trzecioligowej Pogoni Mogilno wypożyczony został Wojciech Mielcarek. Barwy klubowe zmienili także Maciej Olszewski, Michał Markowski, Wojciech Lewandowski, czy Rafał Lipiński. Natomiast do drużyny dołączyli Daniel Matuszak (w rundzie jesiennej, jeden z kluczowych graczy ciechocińskiego Zdroju), czy powracający do niebiesko-czarnych Paweł Tabaczyński oraz Lucky Junior Ekwueme.
Rezerwy Zawiszy jak do tej pory wygrały tylko dwa mecze na własnym boisku, a najczęściej, na obiekcie przy ul. Sielskiej w Fordonie remisowały (aż pięciokrotnie).

LKS SZUBINIANKA SZUBIN
Zapowiadają się trudne trzy najbliższe mecze dla zespołu szubińskiego, bo po starciu z piątym obecnie Zawiszą II, w przyszłym tygodniu Szubiniankę czeka wyjazd z czwartą aktualnie w rozgrywkach Kujawianką Izbica Kujawska, a 12 kwietnia do Szubina przyjedzie szóste w rozgrywkach Gopło Kruszwica. Szubinianie zawsze mają lepszą rundę wiosenną, aniżeli część jesienną. W pierwszym ligowym meczu w tym roku, Szubinianka odniosła cenne zwycięstwo ze Zdrojem Ciechocinek, choć martwić mógł kibiców uraz Michała Machowskiego, który nie dograł do końcowego gwizdka arbitra.
Aż trzech graczy zagrożonych jest absencją w przyszłotygodniowym meczu w Izbicy Kujawskiej, jeśli ujrzą żółtą kartkę. Chodzi o Marcina Janickiego, Mirosława Obremskiego oraz kapitana drużyny, Jakuba Cegiełkę, którzy mają na swoim koncie, po trzy żółte kartki.

OBSADA SĘDZIOWSKA
Sobotnie zawody, jako główny poprowadzi Adam Kraśnicki z Dobrzynia nad Wisłą, który w tym sezonie nie prowadził jeszcze meczu z udziałem Szubinianki. Na liniach, pomagać mu będą Kamil Barczak oraz Mateusz Reznerowicz.

Przypomnijmy, że zgodnie z pismem WKS Zawisza Bydgoszcz, jakie otrzymaliśmy w czwartek, mecze rezerw bydgoskiego klubu w rundzie wiosennej będą rozgrywane bez udziału publiczności. Pierwszy gwizdek arbitra w sobotę o 12.00.