25

04-2024

Wysoka porażka w Parku Słowackiego

• autor: Redakcja, 2013-11-17 10:35

W czwartym w historii meczu z Chełminianką, piłkarze Szubinianki doznali czwartej wysokiej porażki. Po raz drugi, w starciu z zespołem z Chełmna stracili w wyjazdowym pojedynku sześć goli.

Do Chełmna, Szubinianka pojechała w mocno osłabionym składzie. Kontuzja wykluczyła Dariusza Chojnackiego, zaś sprawy służbowe Patryka Stróżyńskiego, Roberta Jurka, Sebastiana Żurawskiego, Jacka Żurawskiego i Kamila Zajdlewicza, natomiast Bartłomiej Szweda został w noc poprzedzającą mecz ojcem. Między słupkami stanął młody Przemysław Pawlak, zastępując nieobecnego Krystyna Hilschera.

Chełmnianie na początku spotkania stwarzali zagrożenie bramki Pawlaka, ale młody szubiński bramkarz bronił bez zarzutu. Skapitulował w siedemnastej minucie, kiedy to Dawid Piasecki zmienił tor lotu piłki po strzale Piotra Kaczkowskiego i skierował ją do siatki. Odpowiedź gości mogła być natychmiastowa. Sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Cegiełka, ale przegrał ten pojedynek. Wcześniej, niecelnym strzałem na bramkę Muellera popisał się R. Bojas. Po pół godzinie gry, Chełmnianka prowadziła już 2:0. Po kapitalnym podaniu Murawskiego, na 2:0 podwyższył Wojciech Ernest.  Jeszcze w pierwszej połowie, na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Marcin Wiśniewski, ale Mueller z najwyższym trudem przeniósł piłkę na rzut rożny, a w odpowiedzi niecelnie strzelił Ernest.

Od 50. do 54. minuty, gospodarze zaaplikowali trzy gole. Najpierw, po zagraniu Piaseckiego, bramkę strzelił Kaczkowski, a następnie dwukrotnie Ernest, który wykorzystał dogrania Sz. Marksa, a po chwili Grzeleckiego.Ten cios podłamał szubinian, którzy dopiero w 76. minucie, stworzyli groźną akcję pod bramką miejscowych, ale strzał był zbyt lekki, by mógł zaskoczyć bramkarza. Po drugiej stronie, dobrymi obronami popisał się Pawlak, broniąc strzały Murawskiego i dwukrotnie Piaseckiego. W końcówce spotkania, padły jeszcze dwa gole. Najpierw, po zamieszaniu w polu karnym Szubinianki, na 6:0 podwyższył Ernest, a w ostatnich minutach, honorowego gola dla gości strzelił Obremski.

Po meczu powiedzieli
Waldemar Brachucki (trener KS Chełminianka Chełmno): Szubinianka przyjechała do nas po najniższy wymiar kary, byliśmy lepsi i dojrzalsi piłkarsko. Przyjezdni od początku nastawili się na grę w defensywie.

Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianka Szubin): Gospodarze nas zdominowali w dzisiejszym spotkaniu. My mieliśmy może dwie, trzy takie klarowne sytuacje do strzelenia gola.

IV liga - sezon 2013/2014 - 16. kolejka - 16.11.2013 r.
KS Chełminianka Chełmno - LKS Szubinianka Szubin 6:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Dawid Piasecki 17. - asysta Piotr Kaczkowski, 2:0 Wojciech Ernest 32. - asysta Paweł Murawski, 3:0 Piotr Kaczkowski 50. - asysta Dawid Piasecki, 4:0 Wojciech Ernest 52. - asysta Szymon Marks, 5:0 Wojciech Ernest 54. - asysta Tomasz Grzelecki, 6:0 Wojciech Ernest 79. - bez asysty, 6:1 Mirosław Obremski 84. - bez asysty.

KS Chełminianka (trener Brachucki): Mueller - Grabowski (75. Paweł Śmigielski), Nieściur, Dominik Śmigielski, Murawski - R. Baranowski, Sz. Marks, Kaczkowski (62. Urbański), Piasecki (90+1. Susała), Grzelecki - Ernest (82. Sikora).
Żółta kartka: Ernest, 43. - próba wymuszenia rzutu karnego.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Pawlak - Machowski, M. Janicki, Stepczyński, Krawczyk - R. Bojas, Wesołek, M. Wiśniewski, Cegiełka - Staszak, Obremski.
Żółta kartka: Cegiełka, 66. - faul.

Sędziował: Robert Jędrzejczak (Ściborze), asystenci: Andrzejewski, E. Przybysz. Obserwator K-PZPN: Gawarkiewicz (Toruń).

KS Chełminianka: Sikora, Szpankiewicz.
LKS Szubinianka: Kostkowski.