22

04-2024

Pierwsze zwycięstwo !

• autor: Redakcja, 2013-11-02 15:36

Drużyna Szubinianki po raz pierwszy w tym sezonie zdobyła komplet punktów. Zespół szubiński na własnym boisku pokonał MKS Mień Lipno 3:0, a bramki strzelali Robert Jurek, Mirosław Obremski oraz Radosław Bojas.

W porównaniu do spotkania w Sępólnie Krajeńskim doszło do trzech zmian. Między słupkami stanął Krystyn Hilscher, ponadto w wyjściowej jedenastce wyszedł Robert Jurek oraz Bartłomiej Szweda.

Już na początku spotkania swoją wartość pokazał Krystyn Hilscher, który wybronił sytuację sam na sam. Kilka minut później napastnik drużyny z Lipna, Roman Witecki w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował. Piłka przeszła wzdłuż bramki, przejął ją Michał Budziński, ale nie było już po tej akcji zagrożenia szubińskiej bramki.
W szesnastej minucie miejscowi wyszli na prowadzenie. Marcin Wiśniewski z rzutu wolnego trafił w zawodnika zespołu gości, a piłka spadła pod nogi Roberta Jurka, który uderzeniem z woleja nie dał szans Małeckiemu. W 20. minucie Michał Machowski trafił do bramki rywali, ale arbiter dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. Trzy minuty później nie było już wątpliwości. Mirosław Obremski dostał prostopadłe dogranie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza Mieni. Jeszcze przed przerwą mogło być 3:0 dla miejscowych, ale uderzenie głową Kamila Zajdlewicza z największym trudem obronił Małecki. Goście mieli w końcówce pierwszej połowy  dwie sytuacje, ale pewnie bronił Krystyn Hilscher.

Na początku drugiej połowy więcej z gry mieli przyjezdni, którzy mogli zdobyć bramkę kontaktową, ale dwukrotnie fantastycznie bronił bramkarz Szubinianki. Blisko pokonania bramkarza Mieni był Michał Machowski, ale przegrał on pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 68. minucie gospodarze strzelili trzecią bramkę. Dogranie Marcina Wiśniewskiego pewnie wykorzystał Radosław Bojas. Napastnik Szubinianki mógł chwilę później wpisać się po raz drugi na listę strzelców, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Swoją okazję miał także Marcin Janicki, który w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował. Swoje winy odkupił jednak w 80. minucie kiedy wybił piłkę linii bramkowej. Mień mógł strzelić bramkę honorową, ale świetnie dysponowany Krystyn Hilscher w końcówce meczu nie dał się zaskoczyć. Do siatki Małeckiego trafił także Obremski, ale arbiter zasygnalizował pozycję spaloną.

Szubinianka pokonuje Mień Lipno 3:0 i jest to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Wiesława Stepczyńskiego w tym sezonie. W tym roku przed zespołem szubińskim jeszcze dwa mecze z Flisakiem oraz Chełminianką. Oba te spotkania odbędą się na boisku rywala.

Pomeczowe opinie
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Cieszymy się oczywiście z tego zwycięstwa, bo ile to można przegrywać. Mogliśmy wygrać znacznie wyżej, bo też mieliśmy ku temu swoje sytuacje, jednak bądźmy skromni i radujmy się z tego, co jest.
Co do meczu z Promieniem, to my chcemy go rozegrać, nawet na naszym stadionie w listopadzie, wysłaliśmy ku temu pismo, a ja rozmawiałem osobiście z szefem Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniuszem Nowakiem (także wiceprezes PZPN - red.). Nasz zespół chce ten mecz rozegrać.

Jarosław Ciemiecki (kierownik MKS Mieni Lipno): Na pewno czujemy ogromne rozczarowanie, bowiem dwa ostatnie mecze wygraliśmy po 4:1. Gospodarze zagrali u siebie, wykorzystali atut własnej murawy i im gratulujemy trzech punktów.
Trener Wojciech Rojewski już nie prowadzi naszej drużyny, jako zarząd rozstaliśmy się z nim za porozumieniem stron na początku października.