V liga, grupa II klasa okręgowa - 19. kolejka: Szubinianka Szubin - Polcalc Lubienianka Lubień Kujawski

Walkower za Promień

• autor: Redakcja, 2013-10-31 10:27

Promień Kowalewo Pomorskie walkowerem zdobył trzy punkty za mecz z Szubinianką. Szubińscy działacze zapowiadają jednak, że będą chcieli to spotkanie jednak rozegrać. Nawet w listopadzie.

Nie jedziemy do Kowalewa Pomorskiego z wiadomych względów - mówił nam w poniedziałek, trener szubińskiego zespołu. Wiesław Stepczyński informował o zdekompletowaniu składu Szubinianki. Jednocześnie, w piśmie, które otrzymaliśmy jeszcze przed tygodniem, ostatni obecnie w tabeli IV ligi klub zadeklarował gotowość zagrania tego meczu, ale albo po zakończeniu rundy jesiennej (tj. 23 listopada), lub tuż przed startem rundy wiosennej.

Problem jednak w tym, że Promień, tuż po zakończeniu rundy jesiennej grać będzie mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Wydział Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zaplanował termin rozegrania tych zawodów na środę, 30 października. Szubinianie, zgodnie z pismem, na mecz się nie stawili, a sędziowie po upływie regulaminowych piętnastu minut, odgwizdali walkower 3:0 na korzyść podopiecznych Andrzeja Łukaszewskiego. Tymczasem trener Szubinianki nie wyklucza nawet tego, że odwołanie od walkowera złoży do Komisji przy Polskim Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w poprzednim sezonie, kiedy Szubinianka miała grać w rundzie jesiennej wyjazdowe starcie ze Spartą Brodnica. Najpierw, dwukrotnie zostawało ono odwoływane, aż wreszcie do tego starcia doszło, gdy byliśmy w połowie rundy wiosennej. Jak będzie tym razem ?

IV liga - sezon 2013/2014 - 7. kolejka - 30.10.2013 r.
LKS Promień Kowalewo Pomorskie - LKS Szubinianka Szubin 3:0 walkower

Drużyna LKS Szubinianki Szubin nie stawiła się na zawody we wskazanym przez Wydział Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej terminie.

Sędziował: Dariusz Łęgosz (Lipno), asystenci: Budziński, Bykowski.

Tymczasem, wcale nie tak dawno, WGiE K-PZPN ukarał walkowerem Krajnę Sępólno Krajeńskie, za to, że nie rozegrała meczu z Chełminianką. Powodem był zdekompletowany skład oraz brak szkoleniowca.

Mień wygrywa w Sępólnie Krajeńskim
Zaległości w IV lidze są już odrobione. W ostatnim zaległym meczu do odrobienia, Mień Lipno wygrała w Sępólnie Krajeńskim, z miejscową Krajną 4:1. Trzy gole dla zwycięzców strzelił Kleczkowski, jedno trafienie dołożył Budziński. Honorową bramkę dla gospodarzy, już na samym początku spotkania zdobył Kamil Dankowski.

autor: ~anonim 2013-10-31 11:40:40

avatar przestancie płakac. Wszystkie druzyny mają problemy ze składem a jednak grają.Nie jesteście ponad regulaminami pzpn . Przyjąc na klate walkower i zachowywac sie godnie. Pozdrawiam.

autor: ~kibic 2013-10-31 19:43:42

avatar Walkower prawidłowy,na mecze trzeba jechać i grać a nie wydziwiać.

autor: ~,,, 2013-11-02 14:38:15

avatar to może zawodnicy niech zrezygnują ze swoich prac, by móc być na każde zawołanie i mieć czas by jeździć na każdy mecz. A wy ludzie którzy piszą takie głupoty powinniście im wypłacać co miesiąc wynagrodzenie. Bo o ile jest mi wiadomo większość z chłopaków ma swoje rodziny i musi je utrzymać. Pozdrawiam

autor: ~anonim 2013-11-02 21:21:12

avatar WSZYSCY MUSZA ZWALNIAC SIE Z PRACY . Nie twórzcie paradoksów. Tylko wam nic nie pasuje. Pozdrawiam.

autor: ~Działacz z 4-ligi 2013-11-02 21:53:57

avatar Ciekawe po co K-PZPN wysyłał sędziów z Włocławka do Kowalewa na mecz z Szubinianką w środe jak Szubinianka na piśmie poinformowała że do Kowalewa i tak nie pojedzie chyba tylko po to żeby sędziowie skasowali pieniądze za nic. Po prostu parodia K-PZPN.

autor: ~,,, 2013-11-05 19:15:25

avatar wszyscy może nie musieliby się zwolnić z pracy, ale myślę, że połowa drużyny napewno ;]