V liga, grupa II klasa okręgowa - 3. kolejka: Gopło Kruszwica - Szubinianka Szubin

Wysoka stawka. Z Krajną o sześć punktów

• autor: Redakcja, 2013-10-25 22:27

Mecz w Sępólnie Krajeńskim zapowiada się zdecydowanie najbardziej interesująco. Dodatkowo, to właśnie Krajna i Szubinianka zajmują obecnie miejsca w dolnych rejonach tabeli i każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Kto w sobotę dołoży kolejne oczka do swojego dorobku ?

Po dwunastu kolejkach, Krajna z czterema punktami zajmuje czternaste miejsce, zaś Szubinianka zamyka ligową tabelę, ale przed tygodniem, bezbramkowo remisując u siebie z Gromem Osie, wywalczyła pierwszy punkt w tym sezonie.

MLKS KRAJNA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
W Sępólnie Krajeńskim więcej niż gra, kibiców Krajny emocjonuje to, co dzieje się wokół klubu. Po przegranym 1:6 wyjazdowym meczu z Flisakiem Złotoria, z posady szkoleniowca zrezygnował Maciej Lipiński, który to uczynił już po pierwszej kolejce, ale wtedy po namowach działaczy, zdecydował się dalej wykonać swoją pracę. Jednak od niedawna, drużynę prowadzi Marcin Klebs, który poprzednio prowadził grający w grupie trzeciej B klasy bydgoskiej Tarpan Mrocza.
W ciągu tygodnia, pojawiła się informacja o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu sępoleńskiego klubu Jarosława Bogdanowicza. Jak informuje oficjalna strona internetowa zespołu, sternik drużyny nosił się z takim zamiarem już od dłuższego czasu, zaś sam trener Klebs póki co, poprowadzi drużynę do końca rundy jesiennej. Przed nami kilka bardzo ważnych meczy, praktycznie każdy z nich jest dla nas o "sześć punktów". Dogramy rundę i pomyślimy o dalszym planie działania - mówi szkoleniowiec, którego wypowiedź cytuje wspomniana już wyżej strona Krajny.

W poprzedniej kolejce, Krajna przegrała w Ciechocinku, z tamtejszym Zdrojem 4:6, choć do przerwy prowadziła po dwóch golach Łukasza Nowaka oraz bramkach Bartosza Migawy z rzutu karnego i Artura Dądeli. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego meczu, gdyby Kamil Dankowski wykorzystał w drugiej połowie rzut karny, a ponadto czerwoną kartkę (w konsekwencji dwóch żółtych kartek) ujrzał Artur Żywicki.

Na żółte kartki musi uważać Bartłomiej Czerechowski - trzy żółte kartki na swoim koncie.

LKS SZUBINIANKA SZUBIN
Wierzę, że nasza dobra gra odpali
- mówił po jednej z porażek ligowych trener Szubinianki. Szubinianie przed tygodniem bezbramkowo zremisowali z Gromem Osie, choć poziom meczu nie zachwycił, a dodatkowo to goście mogli strzelić kilka bramek, gdyby nie świetna postawa w bramce doświadczonego Krystyna Hilschera, który stanął między słupkami i w paru sytuacjach uratował szubinian od utraty gola.

Wiesław Stepczyński wreszcie będzie miał do dyspozycji szerszą kadrę zawodniczą. Po drobnym urazie wraca Michał Machowski, który starcie przed tygodniem obejrzał z trybun, podobnie jak nieobecni w ostatnich meczach Radosław Bojas, Mirosław Obremski i Dominik Krawczyk. Na żółte kartki musi uważać jedynie Marcin Janicki, który ma ich trzy. Napomnienie w sobotę oznaczać będzie, że wypadnie z kadry na przyszłotygodniowe, ważne starcie z lipnowskim Mieniem (2 listopada, 13.00).

HISTORIA SPOTKAŃ KRAJNA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE - SZUBINIANKA SZUBIN
Obie drużyny po raz piąty walczyć będą w sobotę o ligowe punkty. Gdyby popatrzeć przez pryzmat dotychczasowych pojedynków, to kibice Szubinianki mogliby być spokojni o wynik. Dwa wcześniejsze pojedynki, podopieczni trenera Stepczyńskiego na obiekcie rywala wygrali.
Poniżej prezentujemy wyniki dotychczasowych pojedynków pomiędzy drużynami z Sępólna Krajeńskiego i Szubina, w walce o ligowe punkty na czwartoligowym froncie.

Sezon 2011/2012
Krajna - Szubinianka 0:1
Szubinianka - Krajna 2:1

Sezon 2012/2013
Szubinianka - Krajna 2:2
Krajna - Szubinianka 0:4

Ogółem
4 spotkania
0 zwycięstw Krajny Sępólno Krajeńskie
1 remis
3 zwycięstwa Szubinianka Szubin

OBSADA SĘDZIOWSKA
Sobotnie zawody, jako główny sędziować będzie Gerard Gólcz (Pakość). W tym sezonie, pakoski arbiter nie prowadził jeszcze meczu z udziałem Szubinianki. Na liniach, asystować mu będą Szymon Lewandowski (Pakość) oraz Damian Sobczak (Inowrocław).
[SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: OBSADA SĘDZIOWSKA 13. KOLEJKI IV LIGI ORAZ ROZGRYWEK MŁODZIEŻOWYCH]

Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie Krajny w Sępólnie Krajeńskim, przy ulicy Chojnickiej 17 punktualnie o godzinie 14.00.

autor: ~anonim 2013-10-25 23:10:34

avatar Jutro Robert Jurka nie będzie na meczu ponieważ zmarł mu dziś Tata. Szczere kondolencję dla Roberta trzymaj się