Trening reprezentacji Ukrainy U-17 na Stadionie Miejskim w Szubinie

Wstydu nie przynieśli

• autor: Redakcja, 2013-10-13 20:33

Piłkarze Szubinianki nadal bez punktów w IV lidze, ale w meczu z liderem tabeli, Spartą Brodnica pokazali się z dobrej strony, grając w mocno eksperymentalnym składzie.

W porównaniu do zwycięskiego spotkania w Ciechocinku, trener brodnickiej Sparty dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. W linii obrony zagrał Adrian Wiśniewski, a do pomocy przesunięto Patryka Zielonkę. Na ławce rezerwowych zasiadł Mateusz Prylewski.
Zmian dokonał także trener Szubinianki. Za czwartą żółtą kartkę sprzed tygodnia pauzować musieli Marcin Wiśniewski i Robert Jurek, zaś urazy i inne sprawy wykluczyły z występu Dariusza Chojnackiego, Mirosława Obremskiego, Jacka Żurawskiego, Kazimierza Kostkowskiego, czy Bartłomieja Szwedę.

Brodniczanie w pierwszej połowie mieli kilka znakomitych okazji do strzelenia gola. Świetnie w szubińskiej bramce spisał się jednak Przemysław Pawlak, który obronił kilka strzałów graczy gospodarzy, a swoich szans nie wykorzystali m.in. Krzysztof Kretkowski, Daniel Katerla, czy Łukasz Ciechowski. Jednak także przyjezdni mogli strzelić bramki. Sebastian Żurawski i Przemysław Wesołek nie zdołali skierować piłki do siatki Sparty.
W drugiej połowie, gospodarzom udało już się strzelić gole. Najpierw, do siatki Pawlaka trafił Łukasz Ciechowski, a następnie dwukrotnie uczynił to Kretkowski, który w tym sezonie jest najskuteczniejszym graczem Sparty.

Po meczu powiedzieli
Dariusz Koprowski (trener BKS Sparty Brodnica): To było jednostronne widowisko, kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Mieliśmy multum sytuacji w pierwszej połowie, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Dopiero wejście na boisko Mateusza Prylewskiego ożywiło naszą grę.

Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Chłopacy pokazali charakter, grając w takim składzie, jaki mieliśmy. To był poprawny występ drużyny na boisku lidera ligowej tabeli. Już do przerwy, gospodarze powinni prowadzić 3:0, ale dobrze bronił Przemysław Pawlak. Szkoda, że swoich sytuacji nie wykorzystaliśmy.

IV liga - sezon 2013/2014 - 11. kolejka - 12.10.2013 r.
BKS Sparta Brodnica - LKS Szubinianka Szubin 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Łukasz Ciechowski 52., 2:0 Krzysztof Kretkowski 58., 3:0 Krzysztof Kretkowski 64.

BKS Sparta (trener Koprowski): Kępka - Adrian Wiśniewski, Lamka, Żurowski, Modracki - Sz. Ciechowski (46. Prylewski), Adam Wiśniewski, Katerla (75. Zieliński), Zielonka (60. Szymański) - Kretkowski, Ł. Ciechowski (84. Deruś).

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Pawlak - Machowski (65. Stepczyński), K. Zajdlewicz, M. Janicki, Woźniak - R. Bojas, Stróżyński, Wesołek, Cegiełka - Staszak, S. Żurawski.

Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą), asystenci: Budziński, Reznerowicz.

LKS Szubinianka: Krawczyk.

NA MŁODZIEŻOWYCH BOISKACH
Junior Młodszy - klasa okręgowa, grupa III, okręg Bydgoszcz - 8. kolejka

Szubinianka Szubin pauzowała.

Trampkarz - klasa okręgowa, grupa III, okręg Bydgoszcz - 7. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - GLZS Sadki 5:4

Młodzik - klasa okręgowa, grupa IV, okręg Bydgoszcz - 6. kolejka
Szubinianka Szubin pauzowała.

Orlik - klasa okręgowa, grupa IV, okręg Bydgoszcz - 8. kolejka
Unia Janikowo - Szubinianka Szubin 10:8

WYSOKIE ZWYCIĘSTWO GROMU
W następnej serii spotkań, Szubinianka podejmować będzie przed własną publicznością Grom Osie. Podopieczni trenera Włodzimierza Koreckiego odnieśli w tej kolejce przekonujące zwycięstwo, gromiąc na własnym boisku beniaminka z Ciechocinka. Po tej wygranej, zespół z Osia awansował i aktualnie zajmuje szóstą pozycję w tabeli.

IV liga - sezon 2013/2014 - 11. kolejka - 12.10.2013 r.
LZS Grom Osie - CKS Zdrój Ciechocinek 5:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Krzysztof Wasiak 22., 2:0 Piotr Siekirka 27., 2:1 Łukasz Witucki 33., 3:1 Jakub Środa 48., 4:1 Krzysztof Wasiak 65., 5:1 Arkadiusz Piskorski 89. - z rzutu karnego.

LZS Grom (trener W. Korecki): Kmiecik - Warchoł, J. Środa, Krzywicki, Graczyk - Siekirka (80. Dusza), Miedziński (80. M. Korecki), Osiński, Szymański (67. A. Kolmajer), Wasiak - Piskorski.
Żółte kartki: Miedziński, Graczyk, Dusza.

CKS Zdrój (trener R. Wróblewski): Łopatowski - Rutecki, Jankowicz, J. Krzyżanowski, Modrzejewski (59. B. Nawrocki) - M. Makowski (72. Zakrzewski), Polak, D. Matuszak (83. Celmer), Dryps (67. Stelmaszyk) - Stawski - Witucki.
Żółte kartki: Polak, D. Matuszak.

Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław), asystenci: B. Kosiak, Walczak.

autor: ~ja jeszcze wierze 2013-10-13 21:15:32

avatar 6 młodzieżowców na boisku. dobry wynik dla nas. mam nadzieję że w sobotę będzie punkcik :)

autor: ~LKS Szubinianka 2013-10-18 10:54:45

avatar 6 Zawodników, młodzieżowców, którym zależy jeszcze na tym, żeby grać. Nie pierwszy raz pokazali, że mają charakter i potrafią grać przeciwko np. takiej Brodnicy. Częściej ich wystawiać to będą 2x lepsi od tych gwiazdeczek.