04

04-2024

Szubinianka Szubin - Zgoda Chodecz 8:0 (1:0)

• autor: Redakcja, 2009-10-17 18:48
Tego w Szubinie nikt się nie spodziewał. Szubinianka rozbiła na własnym boisku Zgodę Chodecz, aż 8:0.
Do spotkania ze Zgodą nie przystąpili Maciej Chudzyński, Jacek Żurawski, Łukasz Lewandowski oraz Dawid Stodolny. Kapitanem drużyny był, więc Kuba Cegiełka.
Od początku spotkania Szubinianka osiągnęła przewagę. W 4. minucie po dośrodkowaniu Pawła Kujawy, piłka trafiła w słupek. Kolejne minuty to ataki miejscowych, ale strzały okazywały się niecelne. W 14. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Bartłomiej Szweda zagrał piłkę do niekrytego Dawida Janickiego, a ten posłał piłkę do siatki. Po tej bramce miejscowi, jeszcze bardziej ruszyli do przodu, ale nie mogli pokonać bramkarza Zgody. W 30. minucie strzał zawodnika gości obronił Kostkowski, a dobitka okazała się niecelna. W 39. minucie Bojas mógł podwyższyć prowadzenie, ale uderzył niecelnie. Szubinianka po pierwszej połowie prowadziła ze Zgodą 1:0.
Gospodarze bardzo dobrze zaczęli drugą połowę. W 52. minucie Bartek Szweda podwyższył prowadzenie Szubinianki. Wykorzystał świetne dośrodkowanie Cegiełki i strzałem z woleja pokonał bramkarza przyjezdnych.10 minut później Janicki wykorzystał zagranie Bojasa i umieścił piłkę w siatce. Nie minęły 3 minuty, a było już 4:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Dawid Janicki po asyście Roberta Jurka. 60 sekund później miejscowi podwyższyli prowadzenie na 5:0. Na listę strzelców wpisał się Radosław Bojas. na ostatnie 20 minut weszli zmiennicy. W 89. minucie bramkę na 6:0 strzelił Marcin Janicki. W doliczonym czasie gry bramki strzelili  jeszcze D. Janicki i Masłowski. Ostatecznie Szubinianka wygrywa ze Zgodą 8:0.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
"Nie tylko cieszy wysoka pewna wygrana, ale również ciekawa składna gra oraz konstruowane akcje. Zmiennicy też przeprowadzili kilka składnych akcji i strzelili gole. Dobrze, że rozstrzelał się Janicki Dawid, oby tylko też strzelił w najbliższym wyjazdowym meczu w Izbicy".

V liga, gr. II klasa okręgowa - 11. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - M-G LKS Zgoda Chodecz 8:0 (1:0)
Bramki: 1:0 D. Janicki 14. - asysta Szweda, 2:0 Szweda 52. - asysta Cegiełka, 3:0 D. Janicki 62. - asysta R. Bojas, 4:0 D. Janicki 65. - asysta R. Jurek, 5:0 R. Bojas 66. - asysta D. Janicki, 6:0 M. Janicki 89. - asysta D. Janicki, 7:0 D. Janicki 90. - asysta M. Janicki, 8:0 Masłowski 90+1. - asysta M. Bakaj.
Widzów: 50.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - P. Kujawa, Czerwiński, Chojnacki, M. Bakaj - Szweda (63. Kirschhiebel), Cegiełka (72. M. Janicki), R. Jurek (69. Plaskaty), Obremski - D. Janicki, R. Bojas (67. Masłowski).
Żółta kartka: Szweda.

M-G LKS Zgoda (trener Mielczarek): Hościło - Kubiak, Polichnowski, T. Dekrewicz, R. Dekrewicz - Giętkowski (88. Kuczmaja), Rosiak, Zgliński, Mikorski, Kruger (66. Jędrusiak) - Gralak.

Sędziowie: Grzegorz Sosnowski (Toruń) jako główny oraz Trawiński i Gudzio.

LKS Szubinianka: Hałas.
M-G LKS Zgoda: Wojciechowski, Woźniak.