26

04-2024

Szubinianka Szubin - Start Pruszcz Pomorski 1:0 (1:0)

• autor: Redakcja, 2009-09-23 20:10
Szubinianka Szubin awansowała do 18 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Na własnym boisku pokonała Start Pruszcz Pomorski 1:0.

Od początku spotkania przewagę osiągnęli miejscowi. W 9. minucie strzał Cegiełki został zablokowany przez defensorów gości. 2 minuty później gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał Masłowskiego odbił się od słupka. Po tej sytuacji zawodnicy Startu jakby się obudzili i zaczęli atakować bramkę Kostkowskiego, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. W 25. minucie strzał z najbliższej odległości masłowskiego został zablokowany. Chwilę później gospodarze mieli ponownie znakomitą sytuację, ale dośrodkowanie okazało się zbyt głębokie i Hałas sfaulował bramkarza Startu. W 37. minucie Szubinianka wyszła na prowadzenie. Mirosław Obremski zdecydował się na indywidualną akcję i strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza gości. Start mógł, jednak bardzo szybko wyrównać, ale na szczęście strzał napastnika okazał się niecelny. Szubinianka po pierwszej połowie prowadziła ze Startem 1:0.
W drugiej połowie przewagę osiągnęli goście, którzy z minuty na minutę stwarzali coraz groźniejsze akcje. W 55. minucie fatalne zachowali się stoperzy Szubinianki, ale Kostkowski naprawił ich błąd, broniąc strzał zawodnika Startu. Kwadrans później ponownie Kostkowski uratował drużynę gospodarzy. W 71. minucie strzał Radosława Bojasa okazał się niecelny. W 82. minucie boisko musiał opuścić Mariusz Bakaj, który otrzymał drugą, żółtą kartkę za faul taktyczny. Do końca spotkania Start próbował doprowadzić do remisu, ale im się nie udało. Szubinianka dzięki temu zwycięstwu awansowała do 18 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.

III runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym (podokręg Bydgoszcz)
Bramka: 1:0 Obremski 37. - bez asysty.
Czerwona kartka: M. Bakaj (Szubinianka/82. - 2 żółta kartka).
Widzów: 100.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - M. Janicki (58. P. Kujawa), Chudzyński, Stepczyński, M. Bakaj - Obremski, Cegiełka, R. Jurek, Szweda (62. R. Bojas) - Hałas (46. Stodolny), Masłowski (72. Ł. Lewandowski).
Żółta kartka: R. Jurek.

Sędziowie: Marcin Liana (Żnin) jako główny oraz R. Liana i S. Kujawa.

Komplet wyników można znaleźć w zakładce Puchar Polski.