25

04-2024

Szubinianka Szubin - Mień Lipno 0:2 (0:0)

• autor: Redakcja, 2009-09-05 18:41

Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego przegrali z liderem rozgrywek - Mienią Lipno 0:2.

Początek meczu to głównie gra w środku pola. Obie drużyny próbowały strzelać z dystansu, jednak strzały okazały się niecelne. W 10. minucie strzał Roberta Jurka obronił Ziemiańczyk. 10 minut później Jakub Cegiełka uderzył z wolnego, jednak fantastyczną interwencją popisał się po raz kolejny goalkeeper gości. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy gry gospodarze mieli przewagę, ale strzały Obremskiego, Cegiełki oraz Jurka nie znalazły drogi do siatki. Po pierwszej połowie Szubinianka remisowała z Mienią Lipno 0:0.

Na początku drugiej połowy, inicjatywę przejęli miejscowi, jednak poważnie nie umieli zagrozić bramce gości. W 55. minucie Ziemiańczyk po raz kolejny obronił strzał Roberta Jurka. Kwadrans po wznowieniu gry, Mień wyszła na prowadzenie. Kapitalny strzał Marcina Bartczaka wylądował pod poprzeczką Kostkowskiego. W ostatnim kwadransie gry gospodarze robili wszystko, żeby doprowadzić do remisu. Najbliżej byli w 83. minucie. Zamieszanie w polu karnym, piłka wpada do bramki, ale sędzia Andrzejewski nie zauważył tego.  Chwilę później Mień prowadziła już 2:0. Krzysztof Szychulski wykorzystał błąd Kostkowskiego, który wypuścił piłkę, a ten umieścił ją w siatce. Zawodnicy Szubinianki, chcieli strzelić chociaż honorową bramkę, jednak nie udało się.
Szubinianka - Mień 0:2.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
"Mecz był do zremisowania, szkoda, że sędzia nie uznał nam prawidłowo zdobytego gola, przy stanie 0:1. Piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową, co po meczu potwierdził bramkarz z Lipna. Jednak pomyłki są wkalkulowane w piłce nożnej, no i szczęście sprzyjało dziś gościom. Przy drugim golu fatalnie zachował się nasz bramkarz i było już po meczu. My jednak się nie załamujemy i przygotowujemy się do kolejnego trudnego meczu w Mogilnie. Szkoda też, że ze względu na pracę musiałem zdjąć Darka Chojnackiego, co też odbiło się na gorszej grze obronnej w II połowie".

V liga gr II klasa okręgowa - 5. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - MKS Mień Dawtona Lipno 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Marcin Bartczak 61. - bez asysty, 0:2 Szychulski 84. - bez asysty.
Widzów: 250.

LKS Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Kazimierz Kostkowski - Paweł Kujawa (75. Marcin Plaskaty), Maciej Chudzyński, Dariusz Chojnacki (46. Łukasz Czerwiński), Jacek Żurawski - Dawid Stodolny, Robert Jurek, Mirosław Obremski, Jakub Cegiełka - Dawid Janicki, Radosław Bojas. Rezerwowi: M. Janicki, Ł. Lewandowski.
Żółte kartki: Chudzyński, J. Żurawski.

MKS Mień Dawtona (trener Marcin Bartczak): Ziemiańczyk - Serafin, Mielczarek, Szarpatowski, Jańczak - Marcin Bartczak, Wronka, Budziński (77. Kowalczyk), Trejda - Szychulski (88. Misiak), Piechocki (46. Kempiński).
Żółte kartki: Kempiński, Szychulski, Jańczak.

Sędziowie: Waldemar Andrzejewski jako główny oraz Tomasz Palacz i Kamil Dunaj - wszyscy Inowrocław.

Zdjęcia z meczu już w galerii!!!  Fot. Maciej  Chłapek

Z AUTU

Urodziny Mariusza Bakaja
W poniedziałek, 31. sierpnia swoje 27. urodziny obchodził Mariusz Bakaj. Redakcja szubinianka.futbolowo.pl składa najlepsze życzenia.

Mogilno remisuje
Nasz sobotni rywal - Pogoń Mogilno, zremisowała z Pałuczanką Żnin 1:1. Mecz w Mogilnie, za tydzień (sobota, 12 września), o godzinie 16.00.

Kadry zaktualizowane
Kadra Juniorów Młodszych oraz trampkarzy została zaktualizowana.

Trampkarze grają jutro i w środę
Już jutro, trampkarze Szubinianki, w 1. kolejce spotkań gr. III klasy okręgowej, zmierzą się z Jeziorakiem Gimnazjum nr 1 Żnin. Początek spotkania na Stadionie w Szubinie, o godzinie 16.00. W środę natomiast, czeka ich wyjazdowy mecz z Brzysko-rolem Brzyskorzystewko. Środowy mecz rozpocznie się o godzinie 17.00.