26

04-2024

NKS Jagiellonka Nieszawa - LKS Szubinianka Szubin 0:2 (0:1)

• autor: Redakcja, 2009-08-29 20:42
Piłkarze Szubinianki nie zwalniają tempa. Dzisiaj odnieśli swoje trzecie w tym sezonie ligowe zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Jagiellonkę Nieszawa 2:0.
W Nieszawie wicelider tabeli, Jagiellonka, podejmowała czwartą w tabeli, Szubiniankę. Już sam ten fakt mówił, że mecz obu tych zespołów zapowiadać się będzie niezwykle ciekawie.
Słowa te potwierdziły się w pierwszej połowie spotkania. Oba zespoły miały po trzy dogodne sytuacje bramkowe. Jedną z nich, zespół Szubinianki wykorzystał w 32. minucie. Dawid Stodolny dograł do Dariusza Chojnackiego, ten odegrał do Radosława Bojasa, a napastnik Szubinianki precyzyjnym strzałem z 11 metrów pod poprzeczkę, pokonał bramkarza Jagiellonki. Potem goście próbowali jeszcze zaatakować bramkę Jagiellonki. Niecelnie uderzali jednak Dawid Janicki i Dariusz Chojnacki.
Druga połowa rozpoczęła się od zmasowanych ataków gospodarzy, którzy próbowali zaskoczyć obronę Szubinianki strzałami z dystansu. Szubinianka nastawiała się natomiast na grę z kontry. Po jednej z nich, prowadziła już 2:0. Po raz drugi asystował Chojnacki, który tym razem dograł piłkę Dawidowi Janickiemu, ten ograł jednego z obrońców gospodarzy i precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Po chwili swoją okazję ponownie miał Dawid Janicki, ale tym razem jego strzał zdołał obronić bramkarz ekipy z Nieszawy.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
"To zwycięstwo cieszy szczególnie, gdyż ograliśmy po raz trzeci z rzędu w Nieszawie bardzo dobrą drużynę! Wszyscy zagrali bardzo dobrze, tak, jakbym zawsze chciał - z sercem i wielkim oddaniem. Gratuluję chłopakom."

W sobotę, 5 września 2009 r., w piątej kolejce spotkań V ligi, do Szubina przyjedzie lider tabeli - MKS Mień Dawtona Lipno. Początek meczu, o godzinie 16.00.

V liga gr. II klasy okręgowej - 4. kolejka
Bramki: 0:1 R. Bojas 32. - asysta Chojnacki, 0:2 D. Janicki 78. - asysta Chojnacki.

NKS Jagiellonka (trener S. Kiełbasa): Szylbert - Komorowski, S. Kiełbasa, Niedziałek, Mańka - J. Smykowski, C. Smykowski, Stasiak (46. D. Król), Tarka (80. Olkowski) -  S. Król (75. Koźmiński), Gawroński.
Żółta kartka: Stasiak.

Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Chudzyński, Chojnacki, P. Kujawa, J. Żurawski - R. Jurek, Obremski, Cegiełka, Stodolny (80. Plaskaty) - R. Bojas (75. Masłowski), D. Janicki (89. M. Janicki).
Żółte kartki: Chudzyński, J. Żurawski, Cegiełka, R. Jurek, Stodolny.

Sędziowie: Waldemar Niemeczek jako główny oraz Waldemar Andrzejewski i Piotr Wosiak - wszyscy Inowrocław.

Z AUTU

Trzeci wyjazd - trzecie zwycięstwo
Dla Szubinianki runda jesienna rozpoczęła się znakomicie. Warto jednak dodać, że wszystkie zwycięstwa jak na razie, zespół z Szubina odniósł na wyjeździe.

Lipno wygrało
Nasz sobotni rywal, MKS Mień Dawtona Lipno nie zwalnia tempa. Zespół Marcina Bartczaka wygrał dzisiaj na własnym boisku z Pałuczanką Żnin 4:0.

Nieszawa nam odpowiada
Mecze z Jagiellonką Nieszawa do łatwych nie należą, ale Szubiniance boisko w Nieszawie najwyraźniej odpowiada. Szubinianka, nie dość, że w Nieszawie wygrała 4 mecz z rzędu, to jeszcze nie straciła tam bramki!