26

04-2024

Pałuczanka Żnin - Szubinianka Szubin 0:3 (0:2)

• autor: Redakcja, 2009-08-22 21:04

W poprzednim sezonie, Szubinianka dwukrotnie przegrała z Pałuczanką. Dzisiaj złą passę przełamała, bo z będącą w kryzysie ekipą ze Żnina, zespół Wiesława Stepczyńskiego wygrał 3:0

Szubinianka odniosła w ten sposób swoje drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie, w pełni rehabilitując się za porażkę sprzed tygodnia w meczu ze Spartą Janowiec, która dzisiaj przegrała na własnym boisku z Mieniem Dawtona Lipno 0:4.
Na początku jednak bardzo groźnie zaatakowali gospodarze, którzy mieli mnóstwo 100% sytuacji, ale żadnej nie wykorzystali.
Już do przerwy, goście prowadzili 2:0. Najpierw, w 31. minucie, po podaniu Roberta Jurka, do siatki trafił Dawid Janicki, a kilka minut później D. Janicki asystował przy bramce na 2:0 dla Szubinianki. Autorem trafienia był Dariusz Chojnacki.
W drugich 45 minutach goście dobili Pałuczankę. Znakomitą akcją popisał się R. Jurek, który ograł czterech obrońców drużyny ze Żnina i pewnie pokonał bramkarza zespołu ze Żnina.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
"Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa i kolejnych trzech punktów. Wielu moich piłkarzy zagrało na swoim wysokim poziomie. Wypełnili w 100% założenia taktyczne i ja im za to dziękuję.
Teraz myślimy już o ciężkim, jak zawsze, meczu w Nieszawie i pod tym względem będziemy przygotowywać się w tygodniu."

V liga, gr. II klasa okręgowa - 3. kolejka
MKS Pałuczanka Żnin - LKS Szubinianka Szubin 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 D. Janicki 31. - asysta R. Jurek, 0:2 Chojnacki 44. - asysta D. Janicki, 0:3 R. Jurek 61. - bez asysty.

Pałuczanka (trener R. Witucki): Kozłowski - Wabich, Hutek (67. Przybył), Kończal, Cieśla - Przybyłowicz, Szmiel (55. Małecki), M. Witucki, J. Witucki, Ratajczak (75. L. Gwit) - Stelmaszewski (46. Bielski).

Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Chudzyński, Chojnacki, Cegiełka, J. Żurawski - Obremski (15. M. Janicki), R. Jurek, Stodolny, Ł. Lewandowski - R. Bojas, D. Janicki.
Żółta kartka: M. Janicki.

Sędziowie: Aleksander Nowicki jako główny oraz Łukasz Damski i Krzysztof Karwacki - wszyscy Bydgoszcz.