Mecz sparingowy: Szubinianka Szubin - SP Zawisza Bydgoszcz

dzisiaj: 44, wczoraj: 1981

Podsumowanie sezonu 2008/2009

• autor: Redakcja, 2009-06-16 15:55
Pomimo fatalnej rundy jesiennej, podopieczni Wiesława Stepczyńskiego zanotowali fantastyczną rundę wiosenną, co im zapewniło utrzymanie w szeregach V ligowych.

30. kolejek V ligi gr. II już za nami. Czas na szczegółowe podsumowanie sezonu ligowego Anno domini 2008/2009.

Mistrzem ligi zostali piłkarze Cuiavii Inowrocław. Podopieczni Macieja Szłyka, w trzydziestu meczach tegorocznego sezonu zdobyli 66 punktów, na co złożyło się 20 zwycięstw i 6 remisów. Warto dodać, że Cuiavia cztery razy schodziła z boiska jako pokonana. Jako jedyna, dwa razy mecz z Cuiavią, wygrała Unia Gniewkowo. Ponadto, piłkarze z Inowrocławia przegrali 1:4 w Izbicy Kujawskiej i w sobotę, 1:3 na własnym boisku z Jagiellonką Nieszawa.

Drugie miejsce w rozgrywkach ligowych zajęła Unia Gniewkowo. Piłkarze Jacka Sobczaka grali naprawdę znakomicie w tym sezonie - do Cuiavii stracili tylko siedem punktów, a z awansu mogli się cieszyć, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, bo Pałuczanka Żnin bezbramkowo zremisowała w Kruszwicy, a sami gracze z Gniewkowa, wygrali 1:0 w Szubinie.

Z rozgrywek V ligi spadają Unia II Janikowo i Kometa Więcławice, które przed początkiem rundy wiosennej wycofały się z rozgrywek, z powodu problemów finansowych, oraz Zjednoczeni Piotrków Kujawski. Zespół Tomasza Jarońskiego był jednym z najsłabszych zespołów tego sezonu - dość powiedzieć, że w minioną sobotę, piłkarze z Piotrkowa przegrali na własnym boisku z Brzysko-rolem Brzyskorzystewko aż 1:12. Z ligą pożegnają się także najprawdopodobniej piłkarze Piasta Złotniki Kujawskie, Orląt Aleksandrów Kujawski oraz Noteci Łabiszyn. Szczegóły mają być znane w ciągu najbliższych dni, bo do V ligi awansowały Kujawy Markowice, a z rozgrywek IV ligi spadły Pogoń Mogilno, Sparta Janowiec Wielkopolski, Ziemowit Osięciny i Kujawiak Kowal. Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej musi więc dokonać podziału zespołów, które zagrają w grupie I, a które w II.

W rozgrywkach ligowych utrzymała się LKS Szubinianka Szubin. Zespół Wiesława Stepczyńskiego zajął na koniec sezonu dziesiąte miejsce. Szubinianka wygrała w tym sezonie 11 meczów, 6 zremisowała, a 13 razy schodziła z boiska pokonana. Szubinianka utrzymanie zapewniła sobie, po zwycięstwie 1:0 w Aleksandrowie Kujawskim. Jednak dwa ostatnie spotkania kończyły się porażką zespołu z Szubina.

Rozgrywki ligowe sezonu 2009/2010 startują 9/10 sierpnia 2009 r. Wtedy zostanie rozegrana pierwsza kolejka nowego sezonu ligowego. Tydzień wcześniej, zespoły rozegrają mecze w Pucharze Polski na szczeblu okręgowym.

Królem strzelców rozgrywek ligowych został piłkarz Brzysko-rolu Brzyskorzystewko Tomasz Krysiński, który strzelił w tym sezonie 33 bramki. Drugie miejsce zajął Przemysław Krajniak (Cuiavia Inowrocław) - 27 bramek, a trzecim, najskuteczniejszym piłkarzem ligi był Damian Kotkowski (Kujawianka Izbica Kujawska) - 19 bramek.

ANKIETY

Na pytanie: Co wpływa na znakomitą formę Szubinianki w rundzie wiosennej?? Ankietowani odpowiedzieli następująco:

- 34% Ryba??? :D - jak powszechnie wiadomo ryba wpływa dobrze na wszystko.

- 32% Punktują ciężkie przygotowania do rundy wiosennej - to była najbardziej trafna odpowiedź

WSZYSTKICH ODDANYCH GŁOSÓW: 122

Na pytanie: Które miejsce zajmie LKS Szubinianka na koniec sezonu?? Ankietowani trafili w 10-tke, bowiem klub z Szubina zajął w lidze właśnie 10. miejsce.

- 49% 6-10

- 43% 11-16

- 8%  1-5

WSZYSTKICH ODDANYCH GŁOSÓW: 119

Na pytanie: Czy odejście Piotra Iciaka osłabi znacząco drużynę Szubinianki?? Wyniki wahały się do samego końca, minimalnie wygrała odpowiedź -NIE, różnicą tylko jednego głosu.

49% Nie

48% Tak

WSZYSTKICH ODDANYCH GŁOSÓW: 125

Jak jest naprawdę: Odejście Piotra Iciaka po rundzie jesiennej jak widać tylko zmobilizowała pozostałych zawodników do lepszej gry w rundzie wiosennej w której Szubinianka straciła tylko 16 bramek (jesienią 29) i zdobyła 28pkt (jesienią 11pkt).

TYPER

Czas podsumować zabawę typera. W tym sezonie typer pojawił się dość późno (przed 26. kolejką), przez co nie wiele użytkowników włączyło się do zabawy w typowanie wyników. Zdecydowanym zwycięzcą tego rocznej edycji został użytkownik o Nicku: speedway90, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Oto najlepsi typujący sezonu 2008/2009:

1. speedway90   42

2. kibic-15          36

2. Admin_LKS    36

3. prowokator89  15

Chcielibyśmy zachęcić do zabawy w kolejnym sezonie zdecydowanie większą ilość użytkowników. Za najlepsze miejsca będą przewidziane nagrody rzeczowe!!!