26

04-2024

Pałuczanka Żnin - Szubinianka Szubin 3:0 (2:0)

• autor: Redakcja, 2009-06-13 22:01
Derby Pałuk zdecydowanie dla Pałuczanki. Piłkarze z Szubina wyjeżdżają ze Żnina bez punktów i strzelonej bramki, a z trzema straconymi
8 listopada 2008 r., w pierwszych w tym sezonie derbach Pałuk, Pałuczanka wygrała na Stadionie Miejskim w Szubinie z Szubinianką 2:0. Dzisiaj, podopieczni Rafała Wituckiego wykorzystali atut własnego boiska i pewnie wygrali z rywalem zza miedzy.
Już po pierwszych czterdziestu pięciu minutach, Pałuczanka wygrywała 2:0. Bramkarza Szubinianki pokonali Tomasz Bettka (w 23. minucie) i Krzysztof Zamiar (w 29. minucie). W drugiej połowie, gości dobił Marek Witucki.
Warto dodać, że ze składu Szubinianki wypadli: Jacek Żurawski, który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek, kontuzjowany w meczu z Unią,  Bartłomiej Szweda i Radosław Bojas, który miał zajęcia na studiach. W ich miejsce zagrali: Paweł Piechowiak, Mirosław Obremski i  Mateusz Masłowski.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
"Smutno nam z powodu dotkliwej porażki w Żninie, ale jesteśmy szczęśliwi z utrzymania dla Szubina V ligi. Dzisiaj zawiódł nasz bramkarz oraz brak skuteczności. Jak na mecz wyjazdowy, byliśmy bardzo nieskuteczni i nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji 100%. Pałuczanka była dzisiaj skuteczniejsza i zasłużenie wygrała".

V liga, gr. II klasa okręgowa - 30. kolejka
MKS Pałuczanka Żnin - LKS Szubinianka Szubin 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Bettka 23., 2:0 Krzysztof Zamiar 29., 3:0 Marek Witucki 78.
Widzów: 350.
Pałuczanka (trener R. Witucki): Sójka - Cieślak, Przywara, Kończal, Hutek (82. Wabich) - Bettka, Neumann (89. Cieśla), Przybyłowicz (75. Szmiel), Fletka (60. M. Witucki) - Zamiar, Stelmaszewski.
Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - M. Bakaj, Chudzyński, Piechowiak, P. Kujawa (65. Kirschhiebel) - Plaskaty, Jurek, Cegiełka, Obremski - D. Janicki (85. Górnowicz), Masłowski (85. M. Janicki).
Sędziowie: Edward Przybysz jako główny oraz  Wosiak (obaj Inowrocław) i Niemeczek (Mogilno).

Z AUTU
Zerwana zgoda
Kibice Pałuczanki Żnin zerwali zgodę z kibicami Notecianki Pakość. Przyczyną jest "brak zrozumienia, jak i niesłowności ze strony kibiców z Pakości", o czym podała strona Pałuczanki Żnin (www.paluczanka.com).

Mecz w internecie
W najbliższych dniach, na portalu youtube ma pojawić się filmowa relacja z meczu Pałuczanka Żnin - Szubinianka Szubin.

W sobotę podsumowanie
W sobotę, 20 czerwca 2009 r., odbędzie się podsumowanie sezonu w wykonaniu LKS Szubinianki Szubin. O szczegółach oczywiście poinformujemy.

Startujemy w sierpniu
9/10 sierpnia 2009 r. zostanie rozegrana pierwsza kolejka nowego sezonu V ligi gr. II klasy okręgowej. Sezon zacznie się tydzień wcześniej, pierwszą rundą piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.