04-2024

Szubinianka Szubin - Unia Gniewkowo 0:1 (0:0)

• autor: Redakcja, 2009-06-06 19:34

Szubinianka Szubin przegrała na własnym boisku z Unią Gniewkowo 0:1.

Od początku spotkania to goście osiągnęli przewagę i mogli w 2. minucie wyjść na prowadzenie, ale Kazimierza Kostkowskiego uratowała poprzeczka. Chwilę później strzał na bramkę oddał Dawid Janicki, ale golkiper gości obronił ten strzał. Po pierwszym kwadransie gry wyraźną przewagę mieli unici. W 23. minucie spotkania strzał Pachulskiego obronił bramkarz gospodarzy. Do końca pierwszej połowy to goście przeważali na boisku, ale nie umieli zamienić ich na bramkę. i po pierwszych 45. minutach Szubinianka remisowała z Unią 0:0.
Drugą połowę lepiej zaczęli miejscowi, ale nie mieli żadnej dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. W 52. minucie Dawid Janicki przedryblował obrońce Unii, ale jego strzał okazał się za lekki. Kwadrans później dogodną sytuacje do strzelenia bramki miał Jakub Cegiełka, jednak Kaczmarek obronił na raty. Co nie udało się gospodarzom, udało się gościom. Bartosz Pacholski w sytuacji sam na sam przelobował Kazimierza Kostkowskiego i umieścił piłkę w siatce. Do końca spotkania szubinianie chcieli doprowadzić do remisu, ale im  się to nie udało.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
"Punkt był w naszym zasięgu, lecz jeden błąd doświadczonego obrońcy spowodował, że Unia awansowała już do IV ligi. Gratuluję przeciwnikowi. Był to ciężki mecz i tak jak się spodziewałem - kto strzeli bramkę, to go wygra. Dziękuję też moim piłkarzom, za grę do końca".

V liga, gr. II klasy okręgowej - 29. kolejka
Bramka: 0:1 Pędowski 69. - asysta Kaczmarek.
Widzów: 300.
Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - P. Kujawa, Chudzyński, J. Żurawski, M. Bakaj - Szweda, Obremski, Jurek, Cegiełka - D.Janicki (60. Masłowski), R. Bojas.
Żółte kartki: J. Żurawski, M. Bakaj.
Unia (trener Sobczak): Kaczmarek - Tyburek, Kołodziej, Pachulski (87. Makowiecki), Tomaszewski - Semenowicz, Pędowski, Jaranowski (84. Trębacz), Kończak (82. Mazurski) - Wilkanowski (82. Nawrocki), Piechocki.
Żółta kartka: Kołodziej.
Sędziowie: Aleksander Nowicki (Bydgoszcz) jako główny oraz Jarosław Kabaciński i Mikołaj Wiatrowski
Szubinianka: M. Janicki, Piechowiak, Górnowicz
Unia: Kaduch, Ćwikła

Z AUTU

Przyjechali goście z Gniewkowa
Do Szubina przyjechała dość liczna grupa kibiców Unii, która bardzo liczyła na zwycięstwo swoich ulubieńców. I się nie zawiodła, a po meczu dziękowała swoim zawodnikom za awans do IV ligi. A na dodatek mogli się cieszyć, bo Kujawianka Strzelno przegrała na wyjeździe z Brzysko-rolem.

Pomocnik trenera
Nietypowa rola przypadła dzisiaj Marcinowi Plaskatemu. Pomocnik Szubinianki, który w czwartek obchodził urodziny, a dzisiaj pauzował za żółte kartki, pełnił funkcję drugiego kierownika drużyny.

Jutro młodzicy
Już jutro swój ostatni mecz w rozgrywkach trampkarzy na własnym boisku rozegra zespół LKS Szubinianki Szubin. Szubinianie zagrają w niedzielę, o godzinie 11.00 z LZS Hermes Radłowo. Jutro także orlicy Szubinianki zagrają na wyjeździe z UKS Barcin.

Niczym Premier League
Na stadionie miejskim w Szubinie, piłkarze z Gniewkowa zagrali w strojach, podobnych do tych, w jakich gra angielska drużyna Aston Villa Birmingham. Także można było poczuć lekko podobieństwo do ligi angielskiej...

Wygrana trampkarzy...
Trampkarze Szubinianki wygrali spotkanie ligowe z Hermesem Radłowem 18:0 i zakończyli sezon na 6. miejscu.