26

04-2024

Szubinianka Szubin - Cuiavia Inowrocław 0:3 (0:1)

• autor: Redakcja, 2009-05-23 15:44
Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego ulegli Cuiavii Inowrocław 0:3 na własnym boisku.
Początek meczu należał do gości. W 13 minucie spotkania podanie Przemysława Krajniaka na bramkę zamienił Bajera i Cuiavia prowadziła 0:1. Chwilę później gospodarze mogli wyrównać, ale po strzale Radosława Bojasa piłka odbiła się od słupka. Szubinianka miała jeszcze dwie sytuacje, ale Jacek Żurawski uderzał niecelnie, a strzał Marcina Plaskatego z rzutu wolnego obronił Świtalski. Po pierwszej połowie Szubinianka przegrywała z Cuiavią 0:1.
Od początku drugiej połowy goście przejęli inicjatywę. W 48. minucie Basiński uderzył w słupek, a 5 minut później Kazimierza Kostkowskiego pokonał Przemysław Krajniak. Od tego momentu miejscowi próbowali strzelić chociaż kontaktową bramkę. Najbliżej tego był Marcin Plaskaty, ale jego strzał odbił się od poprzeczki. W 84. minucie gospodarzy dobił Hubert Milewski po strzale z wolnego piłka zatrzepotała w siatce miejscowych. Ostatecznie Szubinianka przegrała 0:3.

Pomeczowa opinia trenera Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
"W środę byłem na meczu w Inowrocławiu i obserwowałem Cuiavię, w meczu z Gopłem. Przekazałem wszystkie słabsze i mocne strony przeciwnika, oraz nakreśliłem plan realizacji gry pod przeciwnika. Jednak w meczu z Cuiavią moi zawodnicy zagrali bez zaangażowania, a w meczu z takim przeciwnikiem jest ono niestety niezbędne. Trudno potem realizować nałożone założenia taktyczne, jak piłkarze wyszli na mecz po to tylko, żeby on się odbył.
Gratuluję Cuiavii awansu do IV ligi. W poniedziałek omówimy mecz i nakreślimy wstępny plan, aby zdobyć punkty w Aleksandrowie, bo do utrzymania się w rozgrywkach jest jeszcze daleko. Czekają nas jeszcze gry z przeciwnikami, którzy grają o drugie miejsce i awans do wyższej klasy."

Do końca rozgrywek Szubinianka zagra na wyjeździe z Orlętami Aleksandrów Kujawski (30 maja) i Pałuczanką Żnin (13 czerwca), oraz na własnym boisku z Unią Gniewkowo (6 czerwca).

V liga gr. II - 26. kolejka
Bramki: 0:1 Bakiera 14. - asysta Krajniak, 0:2 Krajniak 53. - bez asysty, 0:3  Milewski 84. - z wolnego
Widzów: 100.
Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Bakaj, Chudzyński, Żurawski (88. M. Janicki), Kujawa (55. Kirschhiebel) - Cegiełka, Plaskaty, Obremski (55. Masłowski), Jurek - D.Janicki, Bojas.
Żółta kartka: Chudzyński.
Cuiavia (trener Szłyk): Świtalski - Woda, Milewski, Dunisławski, Sobczak - Abbott, K. Gajkowski (90. Stawicki), Basiński (65. M. Gajkowski), Bakiera (87. Ziółkowski) - Krajniak (73. Golał), Roszak.
Żółta kartka: Golał.
Sędziowie: Dariusz Burkiewicz  jako główny oraz W.Burkiewicz (obaj Sępólno) i Nagaj (Bydgoszcz). Obserwator KPZPN: Janczak (Żnin).
Szubinianka: Piechowiak, Górnowicz;
Cuiavia: Szyperski.

Z AUTU

Ślub Szwedy
W dzisiejszym spotkaniu nie mógł zagrać Bartłomiej Szweda. Piłkarz Szubinianki dzisiaj bierze ślub. Zawodnikowi, oraz jego żonie, redakcja szubinianka.futbolowo.pl składa najlepsze życzenia.