26

04-2024

Machowski na wagę awansu

• autor: Redakcja, 2013-08-28 23:09

To zdecydowanie nie było porywające widowisko. O awansie czwartoligowca przesądziła akcja dwóch młodzieżowców na dwadzieścia minut przed końcem spotkania.

Trener Szubinianki dał szansę występu kilku zmiennikom. I tak, od pierwszego gwizdka arbitra wystąpił Przemysław Wesołek, na środku obrony zagrał Robert Jurek, a w linii ataku obok Sebastiana Żurawskiego, Radosław Bojas.
W drużynie gospodarzy, w porównaniu do przegranego 1:4 spotkania ligowego z Kujawami Markowice, Piotr Rybak również dokonał kilku korekt w wyjściowej jedenastce. W bramce stanął Miłosz Staszewski, pod nieobecność Tomasza Kozłowskiego. Rafała Gwita w ataku wsparł Mateusz Stiler, a zupełnie przemeblowane zostały linia obrony i pomocy. Szansę dostali głównie ci gracze, którzy w lidze grają mało, bądź w ogóle.

Samo spotkanie porywającym widowiskiem zdecydowanie nie było. W pierwszej połowie, przyjezdni zagrozili po strzałach Bojasa i Wesołka, ale dobrze zachował się bramkarz gospodarzy. Dodać do tego należy niecelne uderzenie Sebastiana Żurawskiego. Innym wydarzeniem była kontuzja Szymona Staszaka, którego już po ośmiu minutach zastąpił Dawid Woźniak.

[SPRAWDŹ TAKŻE: POZOSTAŁE WYNIKI ŚRODOWYCH SPOTKAŃ PUCHARU POLSKI]

W drugiej połowie, obie drużyny długo nie potrafiły stworzyć sobie wybornej sytuacji do strzelenia bramki, która mogłaby rozstrzygnąć o losach pojedynku. Goście na jedną z nielicznych kontr wypuścili się w 73. minucie. Zagranie Przemysława Wesołka na bramkę zamienił Michał Machowski, który bardzo często uczestniczy w tego typu okazjach. Gospodarze zaatakowali parę minut później, ale piłkę na rzut rożny zdążył wybić Dominik Krawczyk. W doliczonym czasie gry, mogło być 2:0, ale dwójkowa akcja Cegiełki z Jurkiem, zakończyła się... pozycją spaloną tego drugiego. Jurek miał także swoją okazję, po uderzeniu z rzutu wolnego, ale żninian od utraty drugiego gola uratowała poprzeczka.