30. kolejka V ligi: Noteć/Rawicom Łabiszyn - Szubinianka Szubin

dzisiaj: 615, wczoraj: 1981

Szubinianka przegrywa czwarty mecz z rzędu

• autor: Redakcja, 2013-08-24 21:18

Czwartej porażki doznali piłkarze Szubinianki Szubin. Zespół Wiesława Stepczyńskiego na własnym boisku uległ 0:1 Kujawiance Izbica Kujawska.

W drużynie Szubinianki przeciwko Kujawiance zabrakło kontuzjowanego Kamila Zajdlewicza. W porównaniu z poprzednimi meczami, trener Wiesław Stepczyński dokonał pewnych roszad w zestawieniu drużyny. Na ławce rezerwowych zasiadł Przemysław Wesołek, a w pierwszej jedenastce wyszedł Dominik Krawczyk, który zagrał na lewej obronie.

Mecz mógł się bardzo dobrze rozpocząć dla miejscowych. W czwartej minucie defensorom przyjezdnym urwał się Mirosław Obremski, ale niestety uderzył minimalnie obok bramki Bednarskiego. W kolejnych minutach więcej pracy miał Kazimierz Kostkowski, który na przestrzeni piętnastu minut obronił trzy bardzo groźne próby zawodników Kujawianki zza pola karnego. W 37. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie za sprawą Macieja Lewandowskiego, który wykorzystał świetne dogranie partnera z drużyny i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. W końcówce pierwszej połowy bardzo groźne uderzenie Roberta Jurka zablokował jeden z defensorów Kujawianki. Do przerwy Kujawianka prowadziła w Szubinie 1:0.

Drugą połowę od odważnych ataków zaczęli miejscowi. Kujawianka grała głównie z kontry. Po takich sytuacjach niebezpiecznie działo się pod bramką Szubinianki. Dwukrotnie gospodarzy od straty bramki ratował Kostkowski, który wybronił dwie sytuacje sam na sam. Zimną krew zachował także Dariusz Chojnacki, który w ostatniej chwili zblokował napastnika Kujawianki. Groźnie pod bramką przyjezdnych było po stałych fragmentach gry i właśnie po takiej sytuacji w ostatnich minutach gry do wyrównania mógł doprowadzić Szymon Staszak. Wcześniej uderzenia Marcina Wiśniewskiego oraz Marcina Janickiego zza pola karnego z największym trudem wybronił Bednarski.

W środę zespół szubiński udaje się na mecz pucharowy do Żnina. Początek o godzinie 17.00. Szansa na pierwsze ligowe punkty za tydzień w Kruszwicy.

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Nie wygra się meczu, oddając więcej strzałów na bramkę rywala, stwarzając sobie więcej sytuacji do strzelenia bramki. Jednak mimo wszystko, uważam, że ten mecz jest prognostykiem na lepsze wyniki. Cieszę się, że z dobrej strony pokazał się dzisiaj grający na lewej obronie Dominik Krawczyk, jest młodzieżowcem, a myślę, że będzie się ogrywał być może także na tej pozycji. Wierzę, że nasza dobra gra odpali, a zdobyty jeden punkt, albo trzy to sprawią jeszcze bardziej. Na pucharowy mecz w Żninie pojadą głównie zmiennicy, bo im też chcę dać szansę występu.

Arkadiusz Dubczak (trener MGKS Kujawianki Izbica Kujawska): Uczulałem zawodników przed meczem, że to będzie trudne spotkanie, bowiem Szubin to trudny teren dla nas. Cieszę się ze zwycięstwa, bo mamy zupełnie inny początek ligi, niż w poprzednim sezonie, bowiem w czterech spotkaniach zdobyliśmy dziewięć punktów. Najważniejsze, że zagraliśmy mądrze, zwłaszcza w defensywie i te trzy punkty udało się nam dowieźć. Poza tym, ważną informacją jest to, że Tomek Mularski wznowił zajęcia po kontuzji, ale podejrzewam, że będzie on potrzebował ok. dwóch, trzech tygodni do tego, żeby wrócić do swojej optymalnej formy i nam pomoże w grze.

LKS SZUBINIANKA

Poprzeczki

Żółte kartki

Czerwone kartki

IV liga - sezon 2013/2014 - 4. kolejka - 24.08.2013 r.
LKS Szubinianka Szubin - MGKS Kujawianka Izbica Kujawska 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 M. Lewandowski 37.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, M. Janicki, Krawczyk - Szweda (76. Staszak), R. Jurek, M. Wiśniewski, Obremski, Cegiełka - S. Żurawski (61. R. Bojas).
Żółte kartki: M. Wiśniewski, 27. - faul, Obremski, 65. - próba wymuszenia rzutu karnego, R. Jurek, 69, - faul, Staszak, 78. - faul.

MGKS Kujawianka (trener Dubczak): Bednarski - Jagodziński, Pińkowski (83.. Karasiński), Gańczak - Budziszewski, B. Mielczarek, Laskowski (90+1. Gawroński), Malczak (86. M. Jędrzejewski), Galanciak (77. Goc) - Komorowski, M. Lewandowski.
Żółte kartki: Galanciak, 27. - faul, Malczak, 51. - faul, Budziszewski, 60. - faul,

Sędziował: Łukasz Bania (Toruń), asystenci: Gajewski, Nowak. Obserwator K-PZPN: Niemeczek (Janikowo).

LKS Szubinianka: Pawlak, Alwin, Woźniak, Wesołek.
MGKS Kujawianka: M. Mielczarek, Bartczak, Mularski.

autor: ~szubiniak 2013-08-24 21:44:09

avatar żenada ,zamknąć to gówno bo aż żal

autor: ~pyszczek 2013-08-25 02:13:49

avatar pieknej pilki szubinianka nie gra bylem na dzisiejszym meczu i przy odrobinie szczescia szubinianka mogla zremisowac a nawet wygrac

autor: ~anonim 2013-08-25 11:36:22

avatar czas z tym skonczyc panowie

autor: ~fan 2013-08-25 22:35:14

avatar a kto jest teraz prezesem Szubienianki ?

autor: ~ZZZ 2013-08-26 12:22:06

avatar Prezesem szubinianki jest teraz MARIUSZ BAKAJ.

autor: ~xxl 2013-08-26 18:55:09

avatar niech się młodzi ogrywaja, nadejdą lepsze czasy i wyniki.A jak się komuś nie podoba to nie musi chodzić na mecze.

autor: ~#### 2013-08-26 19:24:41

avatar Czy to prawda, że sponsorem LKS ma zostać firma produkująca wysokiej jakości klapki kubota?

autor: ~Aurel 2013-08-26 22:24:16

avatar Będzie dobrze. Szczęście powróci :) Trzymam kciuki!