25

04-2024

Odprawieni z kwitkiem

• autor: Redakcja, 2013-08-15 19:23

Jeszcze nigdy, piłkarze Szubinianki Szubin nie mieli tak złego startu sezonu ligowego, jak teraz. W drugiej kolejce IV ligi przegrali w Ciechocinku 1:6 i obok Polonii Bydgoszcz i Krajny Sępólno Krajeńskie są bez punktów.

W porównaniu do przegranego 1:5 meczu z Chełminianką Chełmno, trener Stepczyński musiał dokonać trzech zmian. W bramce, miejsce Kazimierza Kostkowskiego zajął Przemysław Pawlak, od początku meczu na lewej obronie zagrał Marcin Janicki, który zastąpił kontuzjowanego Roberta Jurka, zaś za nieobecnego Bartłomieja Szwedę, na pozycji prawego pomocnika wystąpił Mirosław Obremski. Sporym zaskoczeniem była także obecność w środku pola Radosława Bojasa, który zagrał w miejsce Przemysława Wesołka.
Trener Zdroju, Radosław Wróblewski, natomiast również dokonał roszad w wyjściowej jedenastce, w porównaniu do przegranego spotkania z rezerwami Zawiszy Bydgoszcz. Łukasz Witucki zajął miejsce na lewej obronie, a do środka został przesunięty Łukasz Rutecki. To konsekwencja czerwonej kartki dla Łukasza Grabowskiego. Ponadto, w wyjściowym składzie znalazło się także miejsce dla Angelo Stawskiego.

[SPRAWDŹ TAKŻE: OBSADA SĘDZIOWSKA 3. KOLEJKI IV LIGI]

Początek meczu imponujący w wykonaniu zespołu ciechocińskiego, który za sprawą Mateusza Makowskiego wyszedł na prowadzenie już w drugiej minucie. Goście stosunkowo szybko odpowiedzieli, bo po dośrodkowaniu Michała Machowskiego i zamieszaniu w polu karnym, najprzytomniej zachował się Sebastian Żurawski, doprowadzając do wyrównania. W pierwszej części gry, goście toczyli w miarę wyrównaną rywalizację, ale to Zdrój wyszedł na prowadzenie, dzięki bramce Daniela Matuszaka.

Druga połowa była fantastyczna dla miejscowych, którzy w przeciągu zaledwie pięciu minut, aż trzykrotnie kierowali piłkę do siatki Przemysława Pawlaka. Bohaterem całego meczu był Makowski, który strzelił aż cztery gole. Ostatnie trafienie dołożył jeszcze Michał Krzyżanowski. Miejscowi mogli nawet podwyższyć prowadzenie, ale Matuszak, Witucki i Rutecki nie wykorzystywali swoich sytuacji. Po strzale tego ostatniego, piłkę wybili z linii bramkowej szubińscy defensorzy.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Przy szybko odrobionej stracie w pierwszej połowie, nic nie wskazywało na to, że przegramy. Bramka stracona jednak do przerwy i po rozpoczęciu drugiej połowy, podłamały chłopaków i od tej pory nic nam się nie układało. Musimy przyjąć na chłodno tak dotkliwe i nieprzyjemne dla wszystkich porażki. Teraz liczy się tylko niedzielny mecz z rezerwami Zawiszy Bydgoszcz.

IV liga - sezon 2013/2014 - 2. kolejka - 15.08.2013 r.
CKS Zdrój Ciechocinek - LKS Szubinianka Szubin 6:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Mateusz Makowski 2., 1:1 Sebastian Żurawski 11., 2:1 Daniel Matuszak 43., 3:1 Mateusz Makowski 46., 4:1 Michał Krzyżanowski 48., 5:1 Mateusz Makowski 51., 6:1 Mateusz Makowski 86.
Widzów: 300.

CKS Zdrój (trener Wróblewski): Ł. Wiśniewski (78. Tometczak) - Jankowicz, J. Krzyżanowski, Rutecki, Witucki - Polak, M. Makowski, Dryps (66. Stelmaszyk), Stawski (73. Zakrzewski), D. Matuszak - M. Krzyżanowski (76. Sienkiewicz).

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Pawlak - Machowski, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz (86. Stróżyński), M. Janicki - Obremski, M. Wiśniewski, R. Bojas (69. Wesołek), Cegiełka - Alwin (55. Krawczyk), S. Żurawski (81. Staszak).
Żółte kartki: M. Janicki, Krawczyk.

Sędziował: Dariusz Łęgosz (Lipno), asystenci: Budziński, Sławkowski.

LKS Szubinianka: Woźniak.

REMIS REZERW ZAWISZY
Nasz niedzielny przeciwnik, Zawisza II Bydgoszcz bezbramkowo zremisował w czwartkowym meczu 2. kolejki z Piastem Złotniki Kujawskie. Podopieczni Jakuba Grzelczaka zajmują miejsce w czołówce tabeli, mając w dorobku cztery zdobyte punkty.

IV liga - sezon 2012/2013 - 2. kolejka - 15.08.2013 r.
Zawisza II Bydgoszcz - Piast Złotniki Kujawskie 0:0

Zawisza II (trener J. Grzelczak): Węglarz - Januszewski, Konopczyński, Kaniecki, R. Lipiński - M. Nawrocki, M. Grzelczak, D. Wiśniewski (46. Mrozik), W. Mielcarek - Urtnowski (70. Żylski) - Lange.

Piast (trener J. Mądrzejewski): Szwandke - Woźniak, Włoch, Pietrzak, Starobrat - D. Kempski, Mikołajczak (80. J. Redmann), P. Mądrzejewski, Skonieczka - Szefler (85. M. Baranowski), Kośka (73. Pawlik).

Sędziował: Łukasz Bania (Toruń), asystenci: Gajewski, Nowak.

DWA GOLE ADAMA KARDASZA
Były zawodnik Szubinianki strzelił swoje pierwsze dwa gole w tym sezonie grupy pierwszej piątej ligi. Chemik Bydgoszcz pokonał przed własną publicznością Wisłę Nowe 4:0, a Adam Kardasz do siatki rywali trafiał w 17. oraz w 50. minucie.