23. kolejka V ligi: LKS Szubinianka Szubin - LTP Lubanie

Na inaugurację z Chełminianką

• autor: Redakcja, 2013-08-08 23:37

Na inaugurację sezonu ligowego 2013/2014 zespół LKS Szubinianki Szubin podobnie jak przed dwoma laty zmierzy się z KS Chełminianką Chełmno.

LKS SZUBINIANKA SZUBIN
W letnim okresie przygotowawczym, Szubinianka rozegrała pięć spotkań kontrolnych. Ich bilans to jedna wygrana 6:1 ze Spartą Janowiec Wielkopolski, jeden remis - 2:2 z Brzysko-rolem Brzyskorzystewko i aż trzy porażki - 0:3 z Notecią Łabiszyn, 2:3 z Unią/Lechpol Wapno i 1:8 z Pogonią Mogilno.

W porównaniu do poprzedniego sezonu, doszło do dużej ilości zmian w kadrze zawodniczej. Z zespołem pożegnali się: Adam Kardasz, który po półtora roku spędzonym w Szubinie (w poprzednim sezonie został on królem strzelców z 28 bramkami), powrócił do Chemika Bydgoszcz. Grającym trenerem Czarnych Nakło nad Notecią został Waldemar Sobol, do Noteci Łabiszyn wrócił Bartosz Szalkowski, zaś na karierę sędziowską postawili Damian Czerwiński i Michał Pokorski. Zespół zasiliło ośmiu graczy z rozwiązanej sekcji juniora starszego. Są nimi bramkarz Przemysław Pawlak, obrońcy Patryk Stróżyński, Artur Rajmann, pomocnicy Dawid Woźniak, Dominik Krawczyk, Szymon Staszak, Przemysław Wesołek oraz napastnik Wojciech Alwin. Po przerwie, do treningów z zespołem powrócił napastnik Radosław Bojas.

Za Szubinianką już pierwszy mecz w tym sezonie. Grający w mocno eksperymentalnym składzie szubinianie wygrali pucharowe starcie w Brzozie 3:1 i awansowali do drugiej rundy, w której dopiero poznają swojego przeciwnika. Dzień później, piłkarze szubińskiego czwartoligowca wystąpili w turnieju z okazji 40-lecia MLKS Orła Kcynia, w którym ulegli Czarnym Nakło po rzutach karnych oraz gospodarzowi, zajmując trzecie miejsce.

Przed pierwszym spotkaniem ligowym w nowym sezonie, o opinię poprosiliśmy szkoleniowca Szubinianki, Wiesława Stepczyńskiego. Wiemy, na co stać przeciwnika i kilku wyróżniających się jego zawodników. Pierwszy mecz i forma zawodników dla wszystkich drużyn, jest niewiadomą. Jedni wchodzą w sezon szybciej, drudzy wolniej. Na ten mecz, będziemy dysponować naszą najsilniejszą kadrą i tak będziemy grali, aby zdobyć trzy punkty. Wiem, że moich piłkarzy na to stać, gdyż gramy w większości ogranymi już zawodnikami w tej lidze - mówi trener szubińskiego czwartoligowca.

[PRZECZYTAJ TAKŻE: CZWARTOLIGOWCY NA START - SZCZEGÓŁOWA ZAPOWIEDŹ 1. KOLEJKI IV LIGI]

KS CHEŁMINIANKA CHEŁMNO
Po spadku z IV ligi w sezonie 2011/2012 (trzynaste miejsce na szesnaście zespołów, co skutkowało spadkiem), głównym celem drużyny z Chełmna był powrót do grona czwartoligowców. Ten cel, drużyna, którą od lipca ubiegłego roku prowadzi Waldemar Brachucki, zrealizowała w minionym sezonie w stylu imponującym i budzącym szacunek. Na trzydzieści spotkań, Chełminianka wygrała aż dwadzieścia sześć razy! Ponadto, chełmnianie zanotowali dwa remisy i doznali tylko dwóch porażek. W grupie okręgowej, pierwszej, Chełminianka wyprzedziła Promień Kowalewo Pomorskie, który także wywalczył awans do IV ligi.

Chełminianka w letnim okresie przygotowawczym, wygrała kontrolnie m.in. 17:0 z Victorią Lisewo.

OBSADA SĘDZIOWSKA
Jako główny, sobotnie spotkanie na Stadionie Miejskim w Szubinie poprowadzi Marcin Liana (Żnin). Drugoligowy arbiter, Szubiniance po raz ostatni sędziował w poprzednim sezonie wygrany mecz I rundy Pucharu Polski z Zagłębiem Piechcin 3:0. Asystentami liniowymi są Rafał Podlewski (Izdebno) i Dariusz Drozd (Bydgoszcz).

[SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: OBSADA SĘDZIOWSKA 1. KOLEJKI IV LIGI]

Pierwszy gwizdek arbitra w sobotę, 10 sierpnia, o godzinie 16.00. Wstęp na mecz: bilet w cenie 3 złote, kobiety, dzieci oraz posiadacze karnetów mają wstęp wolny.

GODZINY TRZECH NAJBLIŻSZYCH SPOTKAŃ
Po meczu z Chełminianką, Szubinianka zagra w 2. kolejce spotkań (czwartek, 15 sierpnia) na wyjeździe z innym beniaminkiem rozgrywek, Zdrojem Ciechocinek. Już wiadomo, że to spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00. Następnie, podopiecznych trenera Stepczyńskiego czekają mecze na własnym boisku z Zawiszą II Bydgoszcz (niedziela, 18 sierpnia) i Kujawianką Izbica Kujawska (sobota, 24 sierpnia). Oba te pojedynki rozpoczną się o 14.30.

autor: ~anonim 2013-08-09 14:55:09

avatar Będzie doping ?

autor: ~Legia 2013-08-10 03:56:30

avatar Oczywiście.Przyjeżdża nas około 150-ciu.Do zobaczenia.