13. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Lubienianka Lubień Kujawski

Na podbój Region's Cup

• autor: Redakcja, 2013-06-28 17:55

Kadra Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przed dwoma laty, w Łodzi wywalczyła mistrzostwo kraju i reprezentowała Polskę na turnieju kwalifikacyjnym UEFA Region's Cup. Teraz, pod wodzą nowego trenera, chce ten sukces powtórzyć.

Przypomnijmy, drużyna amatorów z naszego województwa, którą wtedy prowadzili trenerzy Piotr Gruszka i Włodzimierz Korecki zdobyła mistrzostwo Polski i zagrała we Włoszech w fazie kwalifikacyjnej turnieju Region's Cup. Italia okazała się jednak pechowa dla naszych graczy, którzy co prawda po 3:0 wygrali z Finlandią i Estonią, to jednak w decydującym pojedynku z gospodarzami zawodów, ulegli 0:1 i odpadli z dalszej części rywalizacji.

Teraz, kadra rozpoczyna ponownie walkę o awans na ten turniej. Już pod wodzą nowego szkoleniowca, bowiem Piotra Gruszkę zastąpił Marcin Olejniczak, któremu pomaga asystent Krzysztof Jabłoński. Kierownikiem kadry jest Stanisław Wyrwas, a masażystą Aleksander Ryska.

Od piątku do niedzieli, kadra K-PZPN bierze udział w krajowych kwalifikacjach, które rozgrywane są w czterech grupach (nasi zawodnicy trafili do grupy II, która rywalizuje na Stadionie Miejskim w Wągrowcu). Tylko triumfatorzy grup awansują do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 6 lipca - 9 sierpnia. Zwycięzca będzie reprezentował nasz kraj za granicą na turnieju Region's Cup.

W składzie kadry K-PZPN doszło do kilku zmian. W miejsce wcześniej powołanych Radosława Mazurowskiego (Cuiavia Inowrocław) i Kamila Graczyka (Grom Osie) zagrają Patryk Strauchmann (Notecianka Pakość) i Kamil Zieliński (Start Warlubie), zaś w ostatniej chwili, drobny uraz wykluczył z udziału w wągrowieckich zmaganiach Dawida Janickiego, którego zastąpi jego klubowy kolega z Cuiavii, Borys Klimczewski.

Rywalami naszych zawodników są kadry z Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego i Pomorskiego.

Prezentujemy pełen skład kadry K-PZPN powołanej na turniej
Bramkarze: Mariusz Tatera (Chemik Bydgoszcz), Dominik Ostrowski (Unia/Roszak Solec Kujawski).
Zawodnicy z pola: Robert Jurek (Szubinianka Szubin), Borys Klimczewski (Cuiavia Inowrocław), Dawid Paczkowski (Grom Osie), Sebastian Mędlewski, Patryk Strauchmann, Bartłomiej Delekta, Dariusz Słupski, Ariel Jastrzembski (wszyscy Notecianka Pakość), Łukasz Subkowski, Patryk Urbański (obaj Wda Świecie), Bartłomiej Feter, Piotr Szczęsny (obaj Włocłavia Włocławek), Tomasz Tomaszek (Unia/Roszak Solec Kujawski), Łukasz Nowak (Krajna Sępólno Krajeńskie), Dawid Górski, Kamil Zieliński (obaj Start Warlubie).
Trener: Marcin Olejniczak. II trener: Krzysztof Jabłoński. Kierownik kadry: Stanisław Wyrwas. Masażysta: Aleksander Ryska.

W pozostałych grupach kwalifikacyjnych grają
Grupa I: Warmińsko-Mazurskie (gospodarz), Łódzkie, Podlaskie, Mazowieckie.
Grupa III: Dolnośląskie (gospodarz), Opolskie, Lubuskie, Śląskie
Grupa IV: Małopolskie (gospodarz), Lubelskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie.