04

04-2024

Trzecie zwycięstwo z rzędu

• autor: Redakcja, 2013-06-02 22:33

LKS Szubinianka Szubin odniosła trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Tym razem szubińska drużyna na własnym boisku pokonała MKS Mień Lipno 3:1 (1:1).

Trener Stepczyński nie mógł dzisiaj skorzystać tylko z Marcina Wiśniewskiego, który pauzował za żółte kartki.

Od początku spotkania stroną przeważającą byli gospodarze. W pierwszych minutach Szubinianka miała jednak problemy z wykończeniem akcji. Próby Roberta Jurka oraz Mirosława Obremskiego okazały się niecelne. W następnych minutach miejscowi mieli kolejne okazje po dośrodkowaniu z bocznego sektora niecelnie główkował Kardasz. W 28. minucie Robert Jurek zaprzepaścił znakomitą sytuację do wyprowadzenia Szubinianki na prowadzenie, w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie .120 sekund przyjezdni wyszli na prowadzenie. Dariusz Chojnacki zagrał ręką w polu karnym, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Maciek Serafin. Radość Mieni trwała siedem minut. Trójkową akcję Szweda - Jurek - Obremski na bramkę zamienił ten ostatni, płaskim uderzeniem zza pola karnego. Do przerwy Szubinianka remisowała z Mieniem 1:1.

Druga połowa mogła znakomicie zacząć się dla miejscowych, ale Bartłomiej Szweda z najbliższej odległości posłał piłkę nad poprzeczką. W  53. minucie na bramkę Szubinianki uderzał Kępiński, ale pewnie interweniował Kostkowski. Zespół szubiński w drugiej połowie miał sporą przewagę. W 63. minucie miejscowi dopięli swego i wyszli na prowadzenie, dośrodkowanie Roberta Jurka na bramkę zamienił Adam Kardasz, który miękkim uderzeniem pokonał Ziemiańczyka. 120 sekund było już 3:1, ponownie bohaterem został Kardasz, który wykorzystał centrę Michała Machowskiego i głową skierował piłkę do siatki. W 78. minucie z około 25 metrów na bramkę z rzutu wolnego huknął Robert Jurek, ale bramkarz drużyny gości z największym trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką. W końcówce spotkania obok słupka bramki Kostkowskiego uderzał napastnik drużyny Mieni. Szubinianka ostatecznie pokonuje Mień Lipno 3:1 i nadal zachowuje ósmą pozycję w lidze.

Do zakończenia rozgrywek zostały trzy kolejki. Następne spotkanie zespół szubiński rozegra 12 czerwca na boisku w Brodnicy - będzie to zaległe spotkanie z rundy jesiennej (z 12. kolejki).