13. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Lubienianka Lubień Kujawski

W Boże Ciało zagrają w Sępólnie Krajeńskim

• autor: Redakcja, 2013-05-30 13:33

W Boże Ciało zostanie rozegrana 28. kolejka IV ligi. Piłkarze LKS Szubinianki Szubin o kolejne ligowe punkty, powalczą tym razem w Sępólnie Krajeńskim.

W rundzie jesiennej, pojedynek tych zespołów zakończył się remisem 2:2. Z kolei rok temu, szubiński zespół dwukrotnie poradził sobie z Krajną, wygrywając 1:0 na wyjeździe i 2:1 przed własną publicznością.

MLKS KRAJNA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
Miejsce w ligowej tabeli: 9.
Liczba zdobytych punktów: 34.
Zwycięstwa: 10. Remisy: 4. Porażki: 11.
Bilans bramkowy: 52:52.

Najskuteczniejszy strzelec drużyny po 27. kolejkach IV ligi: Leszek Majtczak - jedenaście bramek.

Aż trudno w to uwierzyć, ale to fakt. Krajna jest obecnie (w rundzie wiosennej) trzecią siłą ligi. Ustępuje tylko zdecydowanym liderom tabeli, czyli Włocłavii i Startowi Warlubie. Aż osiem bramek wiosną strzelił Łukasz Nowak, który po nieudanej rundzie jesiennej, którą spędził na wypożyczeniu w trzecioligowej Cuiavii Inowrocław, zdecydował się na powrót do Sępólna Krajeńskiego.
W czterech ostatnich pojedynkach, drużyna trenerów Sławomira Kosmeli i Macieja Lipińskiego zdobyła komplet dwunastu punktów, wygrywając w niedzielę aż 5:4 w Bydgoszczy z rezerwami Zawiszy. Ostatnia wpadka, sępólnianom przydarzyła się w starciu z Włocłavią Włocławek.

LKS SZUBINIANKA SZUBIN
Miejsce w ligowej tabeli: 8.
Liczba zdobytych punktów: 35.
Zwycięstwa: 10. Remisy: 5. Porażki: 10.
Bilans bramkowy: 52:49

Najskuteczniejszy strzelec drużyny po 27. kolejkach IV ligi: Adam Kardasz – dziewiętnaście bramek.

Wygrana ze Spartą Brodnica 3:1 była dla piłkarzy Szubinianki niczym dodatkowy tlen. Po serii porażek: z Włocłavią, Zawiszą II, Flisakiem i Startem, te trzy punkty okazały się bezcenne i pozwoliły szubinianom wskoczyć na ósme miejsce w tabeli. Co bardziej może martwić, dzisiaj i w niedzielę, w pojedynku z Mieniem Lipno, nie będzie mógł zagrać Marcin Wiśniewski, który pauzuje za kartki. W Sępólnie ma także zabraknąć Jacka Żurawskiego, zaś pozostali zawodnicy są do dyspozycji szkoleniowca.

Obsada sędziowska
Czwartkowy pojedynek poprowadzą sędziowie z Bydgoszczy. Głównym arbitrem tego pojedynku będzie Dawid Błażejczyk, któremu na liniach będą asystowali Bartosz Niewiadomy i Michał Sobczak. Nie tak dawno, ten sam skład sędziowski prowadził Szubiniance przegrany 0:4 wyjazdowy mecz ze Startem Warlubie.

Początek meczu w Sępólnie Krajeńskim punktualnie o godzinie 16.00.