24

04-2024

Szubinianka lepsza od Sparty

• autor: Redakcja, 2013-05-25 17:57

Zespół Szubinianki pokonał na własnym boisku Spartę Brodnica 3:1 (1:0). W ten sposób podopieczni Wiesława Stepczyńskiego przerwali złą passę.

Obie drużyny w sobotnim spotkaniu wystąpiły bez swoich najlepszych strzelców. W ekipie LKS Szubinianki Szubin zabrakło Adama Kardasza, który pauzował za żółte kartki natomiast w zespole Sparty nie zagrał kontuzjowany Adrian Kural.

Mecz był toczony w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – opady deszczu. Od początku meczu było bardzo dużo walki w środku pola. Na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do 24. minuty wtedy to z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Wiśniewski, bramkarza Sparty uprzedził Bartłomiej Szweda i głową skierował piłkę do siatki. Po tej bramce goście się „obudzili” i odważniej zaatakowali. W 35.minucie zakotłowało się w polu karnym Szubinianki po rzucie rożnym dwukrotnie od straty bramki miejscowych uratował słupek. Pod koniec pierwszej połowy znakomitą sytuację mieli jeszcze goście, ale w ostatniej chwili strzał napastnika Sparty zablokował Damian Czerwiński. Po pierwszej połowie Szubinianka prowadziła 1:0.

Od początku drugiej połowy przewagę mieli miejscowi. Swoje okazję miał Robert Jurek, Marcin Wiśniewski oraz Jakub Cegiełka. Za każdym razem zabrakło precyzji. Na dziesięć minut przed końcem bramkę wyrównującą strzelił Arkadiusz Kozłowski, który bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Kazimierza Kostkowskiego. Zespół z Brodnicy próbował pójść za ciosem i był bardzo blisko tego w 82.minucie kiedy to piłka o centymetry minęła bramkę Szubinianki po zamieszaniu w polu karnym. W 85.minucie miejscowy wyszli jednak na prowadzenie. Marcin Wiśniewski dośrodkował z rzutu wolnego, a Dariusz Chojnacki głową skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry zespół szubiński zdobył trzecią bramkę. Robert Jurek dobił uderzenie Sebastiana Żurawskiego.  Po upływie 93.minut Aleksander Nowicki zagwizdał po raz ostatni i miejscowi mogli cieszyć się z kompletu punktów.

W czwartek Szubiniankę czeka wyjazd do Sępólna Krajeńskiego, natomiast za tydzień w niedzielę zespół szubiński na własnym boisku zmierzy się z MKS Mień Lipno (14:30).

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Nareszcie się przełamaliśmy. Wiedzieliśmy, że jest to odpowiedni moment, a chłopacy zagrali dzisiaj bardzo ofiarnie i zrealizowali wszystkie te zadania, które zostały nałożone na przedmeczowej odprawie w szatni.

Maciej Grzybowski (trener BKS Sparty Brodnica): Mieliśmy trochę pecha, bo dwa słupki w jednej akcji, poza tym, przy stanie 1:1 powinniśmy się skupić nad tym, aby tego wyniku bronić, nie udało się. Musimy bardzo dużo pracować nad stałymi fragmentami gry, bowiem rywal bardzo dobrze bił rzuty wolne, po których strzelił dwie bramki. Myślę, że jak na takie warunki atmosferyczne, jakie były, to mecz stał na niezłym poziomie, a płyta była naprawdę znakomicie przygotowana. Zmiany były słabe, nikt nie wniósł nic nowego do gry, musimy zastanowić się nad przydatnością niektórych graczy. Zabrakło Adriana Kurala, który ma kontuzję, w środę próbował trenować, ale ból w kolanie był zbyt silny, wierzę, że w tym sezonie jeszcze wróci, na razie przechodzi rehabilitację i mam nadzieję, że już na mecz z Włocłavią Włocławek będzie do dyspozycji.

IV liga - sezon 2012/2013 - 25.05.2013 r.
LKS Szubinianka Szubin - BKS Sparta Brodnica 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Szweda 24. - po dośrodkowaniu M. Wiśniewskiego z rzutu wolnego, pomocnik Szubinianki precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce, 1:1 A. Kozłowski 80. - pomocnik Sparty popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, 2:1 Dariusz Chojnacki 85. - ze stałego fragmentu gry, ponownie dośrodkował M. Wiśniewski, a gola strzelił środkowy obrońca Szubinianki, 3:1 R. Jurek 90+2. - strzał S. Żurawskiego obronił Szreiber, ale piłkę do siatki precyzyjnym strzałem skierował R. Jurek.
Widzów: 100.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz, Czerwiński - Szweda (84. M. Janicki), Sobol, M. Wiśniewski, Cegiełka - Obremski (73. S. Żurawski), R. Jurek.
Żółte kartki: M. Wiśniewski, 26. - faul, Obremski, 69. - niesportowe zachowanie.

BKS Sparta (trener Grzybowski): Szreiber - Lamka, Buchalski, P. Lewandowski, Baranowski - Vukicević, A. Kozłowski, Sz. Ciechowski, Ł. Ciechowski (67. Wilmowicz) - Prylewski (56. A. Wiśniewski), Pyzhyk (79. Marcfeld).
Żółte kartki: A. Kozłowski, 21. - faul, Ł. Ciechowski, 30. - faul, Buchalski, 82. - faul.

Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski), asystenci: Łukawski, P. Wiśniewski.

LKS Szubinianka: Pawlak, Rajmann, Wesołek.
BKS Sparta: Rutkowski, Kaźmierczyk, P. Kwiatkowski, Bober.

Marcin Wiśniewski wypada
Na dwa najbliższe mecze przypada pauza dla Marcina Wiśniewskiego, który w sobotę ujrzał dwunastą żółtą kartkę w tym sezonie. Pomocnik Szubinianki pauzować będzie w czwartkowym, wyjazdowym meczu z MLKS Krajną Sępólno Krajeńskie (16.00) oraz w niedzielę, kiedy to Szubinianka w zaległym meczu 18. kolejki, podejmować będzie u siebie MKS Mień Lipno (14.30).