Junior Młodszy: Szubinianka Szubin - Notecianka Pakość

Przerwać złą passę

• autor: Redakcja, 2013-05-18 12:19

Szubiniankę i rezerwy bydgoskiego Zawiszy w ligowej tabeli dzieli różnica zaledwie dwóch punktów co wskazuje, że w niedzielę będziemy świadkami ciekawego spotkania, w którym obie drużyny zrobią wszystko, żeby zdobyć komplet punktów.

LKS SZUBINIANKA SZUBIN
Miejsce w ligowej tabeli: 9.
Ilość zdobytych punktów: 32.
Zwycięstwa:
9. Remisy: 5. Porażki: 9.
Bilans bramkowy: 48:46 (+2)

Na własnym boisku
Ilość zdobytych punktów: 19.
Zwycięstwa: 5. Remisy: 4. Porażki: 2.
Bilans bramkowy: 26:19

Na boisku przeciwnika
Ilość zdobytych punktów: 13.
Zwycięstwa: 4. Remisy: 1. Porażki: 7.
Bilans bramkowy: 22:27

Najskuteczniejszy strzelec drużyny po 25. kolejkach IV ligi: Adam Kardasz - dziewiętnaście bramek.

Szubinianka w ostatnich dwóch spotkaniach ligowych, które rozegrała na boisku rywala przegrała. W sobotę, podopieczni Wiesława Stepczyńskiego przegrali w Złotorii z Flisakiem 1:2. W tym spotkaniu Szubinianka prowadziła po bramce Adama Kardasza jednak w końcówce meczu Flisak strzelił dwie bramki. W środę Szubinianka rozegrała zaległy mecz w Warlubiu, który przegrała dość wyraźnie – 0:4. W tamtym spotkaniu w drużynie szubińskiej zabrakło m.in. Dariusza Chojnackiego, Marcina Wiśniewskiego, czy Sebastiana Żurawskiego. W niedzielnym spotkaniu trener gospodarzy będzie mógł skorzystać już z wszystkich zawodników. Warto odnotować, że zespół Szubinianki w rundzie wiosenneJ, na własnym boisku jeszcze nie przegrał (dwa zwycięstwa i remis).

WKS ZAWISZA II BYDGOSZCZ
Miejsce w ligowej tabeli: 10.
Ilość zdobytych punktów: 30.
Zwycięstwa: 8. Remisy: 6. Porażki: 10.
Bilans bramkowy: 34:36 (-2)

Na własnym boisku
Ilość zdobytych punktów: 16.
Zwycięstwa: 4. Remisy: 3. Porażki: 5.
Bilans bramkowy: 15:18

Na boisku rywala
Ilość zdobytych punktów: 15.
Zwycięstwa: 4. Remisy: 3. Porażki: 5.
Bilans bramkowy: 19:18.

Najskuteczniejszy strzelec drużyny po 25. kolejkach IV ligi: Rafał Leśniewski – osiem bramek

Podopieczni Jakuba Grzelczaka w ostatnich dwóch spotkaniach imponowali formą strzelecką – pewnie pokonali Spartę Brodnica (4:1) oraz Mień Lipno (4:0). W rundzie wiosennej, bydgoszczanie zdobyli w sumie trzynaście punktów. Składają się na to cztery zwycięstwa, jeden remis oraz cztery porażki.

Zarówno Szubinianka jak i Zawisza II Bydgoszcz nadal nie mają zapewnionego utrzymania co pokazuje, że niedzielne spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Warto dodać, że obie drużyny dzieli różnica dwóch punktów. W rundzie jesiennej Zawisza II wygrał 2:1 na własnym boisku.

Obsada sędziowska
Sędzią głównym niedzielnego spotkania będzie Gerard Gólcz, jego asystentami będą Michał Chrzanowski i Michał Winiecki. W tym sezonie, arbiter z Pakości prowadził Szubiniance przegrany 1:5 wyjazdowy mecz z Włocłavią Włocławek.

Początek niedzielnego spotkania na Stadionie Miejskim w Szubinie zaplanowano na godzinę 17.00. Wstęp na mecz – trzy złote, kobiety oraz dzieci – wstęp wolny.

IV liga - sezon 2012/2013 - 26. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - WKS Zawisza II Bydgoszcz, niedziela, 19 maja 2013 r., godzina 17.00.
Stadion Miejski w Szubinie, ulica Jana Pawła II 14; w rundzie jesiennej: 1:2

Przypuszczalne składy

LKS Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz, Czerwiński - Szweda, Sobol, M. Wiśniewski, Cegiełka - Kardasz, Obremski.
Rezerwowi: Walentowicz, Rajmann, J. Żurawski, S. Żurawski, Pokorski, Wesołek, Klajbor.
Nie zagrają: wszyscy do dyspozycji trenera.
Muszą uważać na żółte kartki: żaden z zawodników w przypadku ukarania żółtą kartką, nie będzie zmuszony pauzować w następnym spotkaniu.

WKS Zawisza II (trenerzy Jakub Grzelczak, Łukasz Jankowski): Marcinkowski - Barszczewski, M. Grzelczak, Polkowski, Jagodziński - Mrozik, Martas - Ostalczyk, Płonka, W. Mielcarek - Stachewicz.
Rezerwowi: Węglarz, Niedźwiedzki, Januszewski, Olszewski, R. Lipiński, N. Szalkowski, Lange.
Nie zagrają: Grzegorz Kaniecki (pauzuje za czerwoną kartkę).
Muszą uważać na żółte kartki: Piotr Petasz, Korneliusz Sochań (po trzy żółte kartki).

Sędziuje: Gerard Gólcz (Pakość).