04

04-2024

Druga porażka w rundzie wiosennej

• autor: Redakcja, 2013-05-12 17:02

Nie udał się piłkarzom Szubinianki wyjazd do Złotorii. W 25. kolejce IV ligi, szubinianie ulegli Flisakowi 1:2, doznając drugiej porażki w rundzie wiosennej.

Robert Jurek nie okazał się jeszcze w pełni sił do grania, stąd też trener Stepczyński zostawił napastnika w domu. W Złotorii nie zagrali także m.in. Mirosław Obremski i Kamil Zajdlewicz. Partnerem Dariusza Chojnackiego na pozycji środkowego obrońcy był Jacek Żurawski, zaś na lewej stronie pomocy, zadebiutował Przemysław Wesołek.

Wszystko, co najważniejsze, działo się w drugiej połowie. Szubinianie wyszli na prowadzenie w 48. minucie, za sprawą Adama Kardasza, który strzelił swoją 19 bramkę w tym sezonie ligowym i umocnił się na drugiej pozycji w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy ligi. Gospodarze ruszyli ze zdwojoną siłą do ataku. Po podaniu Suchockiego, w 65. minucie wyrównał Mojżesz Sadowski, zaś na dwie minuty, przed końcem meczu, zwycięstwo Flisakowi zapewnił grający trener Jarosław Maćkiewicz. Szubinianie także mieli swoje sytuacje do zmiany wyniku. Ponad bramką uderzył z woleja Dariusz Chojnacki, Kardasz następnie trafił w słupek, a Wesołek w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki.

Teraz będzie mało czasu na odpoczynek i regenerację. Już w najbliższą środę, Szubinianka rozegra zaległe spotkanie 17. kolejki IV ligi ze Startem Warlubie (18.00.; w rundzie jesiennej 3:1 dla Startu), zaś w niedzielę pojedynek 26. kolejki z Zawiszą II Bydgoszcz (niedziela, 17.00.; jesienią 2:1 dla Zawiszy II).

25. kolejka IV ligi - 11.05.2013 r.
KS Flisak Złotoria - LKS Szubinianka Szubin 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Kardasz 48., 1:1 Sadowski 65., 2:1 J. Maćkiewicz 88.
Widzów: 100.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, J. Żurawski, Czerwiński - Szweda, Sobol, M. Wiśniewski, Wesołek (70. S. Żurawski) - Cegiełka, Kardasz.
Żółte kartki: J. Żurawski, M. Wiśniewski, Kardasz.

Sędziował: Wiesław Sobiesiński (Brodnica), asystenci: Grochowalski, Żeliszczak.

LKS Szubinianka: Walentowicz, Pokorski.

Z AUTU
Na młodzieżowych boiskach
Juniorzy starsi Szubinianki walkowerem wygrali swój wyjazdowy mecz z Unią/Roszak Solec Kujawski (solecka drużyna nie stawiła się na zawody). Prawdopodobnie także walkowerem, wygrają orlicy, bowiem drużyna LZS-u Kościelec także nie pojawiła się na meczu ligowym.
Trampkarze odnieśli wysoką wygraną 8:1 nad LZS Dębem Potulice (w galerii zdjęcia Beaty Danielewskiej-Szymczak, Aleksandra Ryski i Andrzeja Schmidta), zaś młodzicy pokonali Jeziorak Żnin 3:0 (w galerii zdjęia A. Schmidta i A. Ryski).