25

04-2024

Szubinianka pokonuje Gopło

• autor: Redakcja, 2013-05-05 17:42

Drużyna Szubinianki pokonała na własnym boisku Gopło Kruszwica 3:0. Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Szubinie na bramki musieli czekać do drugiej połowy. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Adam Kardasz oraz Dariusz Chojnacki.

Trener Stepczyński nie mógł dzisiaj skorzystać z Roberta Jurka, który cały czas jest kontuzjowany. Na jego pozycji zagrał dzisiaj Mirosław Obremski.

Mecz mógł się znakomicie zacząć dla miejscowych, ale uderzenie Marcina Wiśniewskiego zza szesnastki poszybowało nad poprzeczką bramki Młynarka. W kolejnych minutach lekką przewagę miało Gopło. Swoje okazje miał najlepszy strzelec drużyny z Kruszwicy - Filip Kozłowski, ale najpierw jego uderzenie zablokował Kamil Zajdlewicz, a kilka chwil później skiksował w świetnej sytuacji. W 11. minucie znowu z pola karnego uderzali przyjezdni, ale strzał Kruszczyńskiego okazał się bardzo niecelny. W 23. minucie nieporozumienie Waldemara Sobola i Kazimierza Kostkowskiego mógł wykorzystać Kozłowski, ale jego uderzenie na szczęście dla miejscowych zostało zablokowane. Swoją okazję mieli także podopieczni Wiesława Stepczyńskiego, ale do dośrodkowania Sobola nie doszedł Marcin Wiśniewski. Do końca pierwszej połowy na boisku niewiele się działo i do przerwy w Szubinie był bezbramkowy remis.

Drugą połowę obie ekipy zaczęły w tych samych ustawieniach.Trzy minuty po wznowieniu gry z rzutu wolnego uderzył Marcin Wiśniewski, ale Młynarek pewnie interweniował. W 55. minucie powinno być 1:0 dla Szubinianki. Adam Kardasz minął Młynarka i wydawało się, że będzie z tego bramka, ale w ostatniej chwili napastnika miejscowych przyblokował jeden z defensorów Gopła. 180 sekund później Bartłomiej Szweda był faulowany w polu karnym i arbiter z Bydgoszczy wskazał na „wapno”. Jedenastkę pewnie zamienił na bramkę Adam Kardasz. Ta bramka napędziła drużynę Szubinianki do jeszcze odważniejszych ataków. Najpierw dogranie Zajdlewicza do Kardasza okazało się za mocne, chwilę później Mirosław Obremski przegrał pojedynek sam na sam z Młynarkiem. W 79. minucie gospodarze dopięli swego i wyszli na dwubramkową przewagę. Dośrodkowanie Marcina Wiśniewskiego z rzutu rożnego, a Dariusz Chojnacki uderzeniem głową wpakował piłkę do bramki drużyny z Kruszwicy. W doliczonym czasie dogranie Bartłomieja Szwedy wykończył Kardasz. Najlepszy strzelec drużyny szubińskiej mógł zaliczyć klasycznego hat-tricka, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Po upływie 93 minut Piotr Wiśniewski zagwizdał po raz ostatni i Szubinianka pokonała zespół z Kruszwicy 3:0. Za tydzień Szubiniankę czeka wyjazd do Złotorii.

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Bardzo ważne zwycięstwo, dzięki któremu uciekamy od strefy spadkowej, a to jest najważniejsze. Pierwsza połowa była bardzo senna, strzelona pierwsza bramka rozruszała to spotkanie. Takie sytuacje, jakie mieli Adam Kardasz, czy Mirosław Obremski, musimy wykorzystywać - to jest nasz mankament. Zmiana Kamila Zajdlewicza podyktowana była jego urazem - naciągnął mięsień dwugłowy. Wszystko wskazuje na to, że nie zagra on w Złotorii w sobotę, ale dobrą zmianę dał Jacek Żurawski.

Szkoleniowec MLKS Gopła Kruszwica, Zbigniew Bagrowski odmówił naszej redakcji komentarza pomeczowego.

24. kolejka IV ligi - 5.05.2013 r.
LKS Szubinianka Szubin - MLKS Gopło Kruszwica 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Kardasz 57. - karny. Napastnik Szubinianki pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Szwedzie, 2:0 Dariusz Chojnacki 79. - dośrodkowanie Marcina Wiśniewskiego z rzutu rożnego i strzałem głową piłkę do siatki skierował obrońca szubinian, 3:0 Kardasz 90+1. - po zagraniu Szwedy, Kardasz strzelił swoją osiemnastą bramkę w tym sezonie ligowym.
Widzów: 300.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz (78. J. Żurawski), Czerwiński - Szweda (90+1. Wesołek), Sobol, M. Wiśniewski, Cegiełka (78. S. Żurawski) - Kardasz, Obremski (83. Pokorski).
Żółte kartki: Cegiełka, 70. - próba wymuszenia faulu, M. Wiśniewski, 90+2. - faul.

MLKS Gopło (trener Z. Bagrowski): Młynarek - Kaniewski, K. Kozłowski, K. Krajniak, D. Żurawski - Jurkiewicz, Kruszczyński, C. Bagrowski (82. Kruszka), Losik (63. Kotecki) - Redmann (82. M. Stanecki), F. Kozłowski.
Żółta kartka: Jurkiewicz, 35. - niesportowe zachowanie.

Sędziował: Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz), asystenci: Kaszyński, Ignatowski. Obserwator K-PZPN: Kostrzewski (Bydgoszcz).

LKS Szubinianka: Walentowicz, Klajbor.
MLKS Gopło: O. Stanecki, A. Bendkowski, Woźniak, Springer.

Z AUTU
Fotorelacje
W galerii można już oglądać zdjęcia z niedzielnego meczu 24. kolejki IV ligi LKS Szubinianka Szubin - MLKS Gopło Kruszwica, których autorami są Beata Danielewska-Szymczak, Andrzej Schmidt i Aleksander Ryska oraz fotorelację z sobotniego spotkania orlików Szubinianki z białobłocką Spójnią (fot. B. Danielewska-Szymczak, A. Ryska).

Do Brodnicy w środku tygodnia
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, prawdopodobnie 22 maja (środa), zostanie rozegrane zaległe spotkanie 12. kolejki IV ligi pomiędzy BKS Spartą Brodnica i LKS Szubinianką Szubin. Szubińscy działacze będą proponowali, aby mecz rozpoczął się o godzinie 18.00. Więcej szczegółów będzie znanych niebawem.