25

04-2024

Podsumowanie 22. kolejki IV ligi

• autor: Redakcja, 2013-04-29 12:53

20 bramek padło w weekendowych meczach 22. kolejki IV ligi. Zgodnie, po trzy punkty sięgnęły lider i wicelider tabeli. Do czołówki, dobija się także Polonia, która wygrała w Toruniu.

Biało-czerwoni nie mieli problemu z odniesieniem zwycięstwa w Toruniu, z Pomorzaninem. Wygraną, piłkarze z Bydgoszczy zapewnili sobie w pierwszej połowie, a ozdobą spotkania była przepiękna bramka Rafała Kubackiego. Oprócz niego, do siatki torunian trafiali także Robert Kawałek (jego siedemnasta bramka w tym sezonie) i Dawid Szcześniak.
O jedno trafienie od Kawałka mniej mają gracze Szubinianki: Adam Kardasz i Gopła - Filip Kozłowski. Obaj w ten weekend, także zaliczyli trafienia. Szubinianie wygrali z Kujawianką Izbica Kujawska 2:1, a Kardasz dwukrotnie pokonywał bramkarza gości, zaś gol F. Kozłowskiego dał kruszwiczanom skromną wygraną 1:0 w Złotorii z Flisakiem. W kryzysie jest łabiszyńska Noteć, która tym razem 1:4 przegrała w Sępólnie Krajeńskim. Krajna, dzięki wygranej, jest już na jedenastym miejscu w tabeli. Wiele emocji było w Gniewkowie, gdzie Unia uległa w meczu "o sześć punktów" Mieni Lipno 0:1. Zwycięstwo gościom, na początku drugiej połowy zapewnił Krzysztof Szychulski. Dodatkowo, sędzia Maciej Lanckowski pokazał aż trzy czerwone kartki, a zespół z Lipna kończył mecz w dziewiątkę.
Walka o awans chyba bezpowrotnie oddaliła się od Sparty Brodnica, która na własnym boisku przegrała 2:4 ze Startem Warlubie, który na 24 godziny był liderem tabeli. Punktów nie zgubiła Włocłavia, która skromnie pokonała Zawiszę II 1:0, a już w 4. minucie bramkę na wagę trzech punktów strzelił Bartłomiej Feter. Była to jedna z najszybciej strzelonych bramek w tym sezonie IV ligi.

Poniżej pełna dokumentacja spotkań 22. kolejki IV ligi
KS Pomorzanin Toruń - KP Polonia Bydgoszcz 0:3 (0:3)
Bramki: 0:1 Kawałek 11. - karny, 0:2 Kubacki 28., 0:3 Szcześniak 29.
Sędziował: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice), asystenci: Dunaj, Ryż.

LKS Szubinianka Szubin - MGKS Kujawianka Izbica Kujawska 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Kardasz 15. - karny, 2:0 Kardasz 18., 2:1 Gawroński 42.
Sędziował: Robert Jędrzejczak (Ściborze), asystenci: Andrzejewski, E. Przybysz.

MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie - MLKS Noteć Łabiszyn 4:1 (1:1)
Bramki: 1:0 T. Mrugalski 21., 1:1 Skonieczka 28. - karny, 2:1 L. Majtczak 57., 3:1 T. Mrugalski 65., 4:1 Ł. Nowak 79.
Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski), asystenci: B. Kosiak, Łukawski.

KS Flisak Złotoria - MLKS Gopło Kruszwica 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 F. Kozłowski 79.
Sędziował: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek), asystenci: R. Borkiewicz, Zasada.

BKS Sparta Brodnica - GLZS Start Warlubie 2:4 (1:2)
Bramki: 1:0 A. Kozłowski 2., 1:1 M. Zarembski 28. - karny, 1:2 M. Zarembski 42. - karny, 2:2 Pyzhyk 57., 2:3 D. Górski 75., 2:4 D. Górski 78.
Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz), asystenci: Ignatowski, Daszkiewicz.

MLKS Unia Gniewkowo - MKS Mień Lipno 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Szychulski 49.
Czerwone kartki: Kotlarek (MLKS Unia G./70. - faul); Kotkiewicz (MKS Mień/63. - faul), Szychulski (MKS Mień/80. - druga żółta kartka).
Sędziował: Maciej Lanckowski (Chełmża), asystenci: R. Rasmus, Sobieszczyk.

WKS Zawisza II Bydgoszcz - WKP Włocłavia Włocławek 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 B. Feter 4.
Sędziował: Jacek Jędrzejczak (Rzepowo), asystenci: S. Nowicki, Walczak.