04

04-2024

Szubinianka pokonuje Kujawiankę

• autor: Redakcja, 2013-04-27 18:45

LKS Szubinianka Szubin na własnym boisku pokonała Kujawiankę Izbica Kujawska 2:1. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej połowie. Dla miejscowych dwukrotnie bramki strzelał Adam Kardasz, a przyjezdni odpowiedzieli trafieniem Mariusza Gawrońskiego.

Trener Stepczyński w sobotnim  spotkaniu nie mógł skorzystać z Dariusza Chojnackiego oraz Damiana Czerwińskiego, którzy musieli pauzować za nadmiar żółtych kartek. Od pierwszych minut na środku obrony zagrał Robert Jurek, a na bok obrony został przesunięty Bartłomiej Szweda. Ponadto w pierwszym składzie wybiegł  także Mirosław Obremski i Michał Pokorski.

Spotkanie zaczęło się od znacznej przewagi gospodarzy. Już w drugiej minucie strzał Obremskiego obronił Bednarski, następnie próby Kardasza i Sobola zostały zablokowane przez defensorów drużyny przyjezdnej. W dziesiątej minucie strzał Michała Machowskiego zza pola karnego poszybował minimalnie nad poprzeczką. Pięć minut później w polu karnym Kujawianki sfaulowany został Marcin Wiśniewski i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Jedenastkę na bramkę zamienił Adam Kardasz. 120 sekund później było już 2:0. Adam Kardasz głową wykończył dośrodkowanie Mirosława Obremskiego. Dla napastnika szubińskiej drużyny było to szesnaste trafienie w tym sezonie i co ciekawe strzelił bramkę w dziewiątym kolejnym meczu. W kolejnych minutach było dużo walki w środku pola. W 30. minucie blisko pokonania Bednarskiego był Robert Jurek, ale jego uderzenie z rzutu wolnego o milimetry minęło bramkę Kujawianki . Przed przerwą Kujawianka zdołała strzelić bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu Kuropatwińskiego do bramki trafił Mariusz Gawroński. Ten sam zawodnik dwie minuty później mógł doprowadzić do wyrównania, ale Kazimierz Kostkowski obronił jego uderzenie. Do przerwy Szubinianka zasłużenie prowadziła 2:1.

Od początku drugiej połowy, Kujawianka dążyła do strzelenia bramki wyrównującej. Dwa strzały Macieja Lewandowskiego, z największym trudem obronił Kostkowski. Kilka minut później, dużo szczęścia mieli podopieczni Arkadiusza Dubczaka, ponieważ Adam Kardasz w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę, minimalnie obok słupka. W kolejnych minutach, przewagę miała Kujawianka, próba Budziszewskiego została zablokowana. W 68. minucie, w polu karnym padł Mariusz Gawroński, ale gwizdek arbitra milczał. Pięć minut później po sporym zamieszaniu w polu karnym Szubinianki, futbolówkę wybili defensorzy. Swoją okazję miał także Michał Pokorski, ale w ostatniej chwili pomocnika Szubinianki uprzedzili obrońcy. W końcówce meczu na boisku pojawił się jeszcze Sebastian Żurawski. W 87. minucie okazję do wyrównania miał Damian Kotkowski, ale jego uderzenie okazało się zbyt lekkie, na pokonanie bramkarza drużyny gospodarzy. W doliczonym czasie gry Robert Jurek wślizgiem uprzedził Macieja Lewandowskiego. Przy tej sytuacji zawodnik Szubinianki doznał kontuzji i musiał go zmienić Przemysław Wesołek. Po upływie 94 minut arbiter zagwizdał po raz ostatni i to Szubinianka mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Po pokonaniu Kujawianki podopieczni Wiesława Stepczyńskiego awansowali na siódme miejsce w tabeli wyprzedzając zespół z Izbicy Kujawskiej. W środę Szubinianka jedzie do Włocławka na mecz z tamtejszą Włocłavią. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 16.00. Natomiast w niedzielę przed własną publicznością zespół szubiński podejmie Gopło Kruszwica (14.30).

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Cieszy nas zwycięstwo w tym spotkaniu, martwi fakt, iż na dłuższy czas najpewniej wypadnie Robert Jurek, a na środę także Marcin Wiśniewski i Michał Machowski, którzy dostali kartki. Wracają Dariusz Chojnacki i Damian Czerwiński. To bardzo ważne trzy punkty, które nas przybliżają do utrzymania, które chcemy sobie jak najszybciej zapewnić. Początek roku jest dla nas bardzo dobry, więc wypada się z tego także cieszyć. W drugiej połowie, cofnęliśmy się na własną połowę, ale wynikało to z taktyki, bowiem chcieliśmy przeciwnika skontrować, a sytuacje ku temu były.

Arkadiusz Dubczak (trener MGKS Kujawianki Izbica Kujawska): Mamy sytuacje i nie potrafimy ich wykorzystywać. To jest problem, który pojawił się także w meczach z Flisakiem i Zawiszą II. Na pewno czujemy rozczarowanie tym wynikiem. W drugiej połowie, byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, mieliśmy więcej z gry, trzy stuprocentowe sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Rywal miał jedną groźną okazję, gdzie sam na sam wyszedł Kardasz. Gra w drugiej połowie, wyglądała całkiem inaczej, niż w pierwszej. Na tym terenie, spokojnie można było wywieść trzy punkty, my wracamy do domu z zerem. Tak naprawdę, karny był niepotrzebny z naszej strony. Na jesień, też mieliśmy trzy porażki na początku i skończyliśmy na czwartym miejscu. Teraz powinno być tak samo, wierzę, że odbudujemy się w następnych meczach.