10. kolejka V ligi: Kujawiak Lumac Kowal - Szubinianka Szubin

Pierwszy mecz w tym roku na własnym boisku

• autor: Redakcja, 2013-04-26 16:51

Szubinianka, po raz pierwszy w tym roku powalczy o punkty na własnym boisku, a ich rywalem będzie sąsiad z ligowej tabeli - Kujawianka Izbica Kujawska.

LKS SZUBINIANKA SZUBIN
Miejsce w ligowej tabeli: 8.
Ilość zdobytych punktów: 26 (w osiemnastu kolejkach).
Zwycięstwa: 7. Remisy: 5. Porażki: 6.
Bilans bramkowy: 41:34 (+7)

Na własnym boisku
Ilość zdobytych punktów: 10.
Zwycięstwa: 3. Remisy: 4. Porażki: 2.
Bilans bramkowy: 21:18.

Na boisku przeciwnika
Ilość zdobytych punktów: 16.
Zwycięstwa: 4. Remisy: 1. Porażki: 4.
Bilans bramkowy: 20:16.

Najlepszy strzelec: Adam Kardasz - czternaście bramek.

Nastroje w Szubinie po derbowej wygranej w Łabiszynie są bardzo dobre. Przypomnijmy, że Szubinianie pokonali rywala zza między 2:1, a bramki na wagę trzech punktów padły dopiero w doliczonym czasie gry, a strzelali je Adam Kardasz oraz Sebastian Żurawski.
Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego w rundzie wiosennej jeszcze nie przegrali. W sobotę pokonali Noteć, a przed dwoma tygodniami otrzymali trzy punkty nie wychodząc na murawę, ponieważ Unia Janikowo wycofała się z rozgrywek. Drużyna z Szubina ponadto zremisowała w Bydgoszczy z Polonią oraz na własnym z Unią Gniewkowo, ale ten mecz został rozegrany awansem (oba te pojedynki zakończyły się wynikami 3:3). Zaległe spotkanie ze Startem Warlubie odbędzie się w środę, 15 maja, zaś pojedynek z Mieniem Lipno, w niedzielę, 2 czerwca.

W sobotniej konfrontacji Wiesław Stepczyński będzie miał problemy z ustawieniem linii defensywnej. Za żółte kartki pauzować będą Dariusz Chojnacki oraz Damian Czerwiński. Reszta zawodników powinna być do dyspozycji trenera. A co przed spotkaniem mówi szkoleniowiec gospodarzy? Mecze pomiędzy naszymi drużynami były zawsze emocjonujące i zacięte. Bardzo chcemy zrehabilitować się za porażkę za mecz wyjazdowy z pierwszej rundy. Musimy zdobywać punkty, żeby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie.

MGKS Kujawianka Izbica Kujawska
Miejsce w ligowej tabeli: 7.
Ilość zdobytych punktów: 28 ( w osiemnastu kolejkach).
Zwycięstwa: 9. Remisy: 1. Porażki: 8.
Bilans bramkowy: 32:31 (+1)

Na własnym boisku
Ilość zdobytych punktów: 21.
Zwycięstwa: 7. Remisy: 0. Porażki: 1.
Bilans bramkowy: 19:6.

Na boisku przeciwnika
Ilość zdobytych punktów: 7.
Zwycięstwa: 2. Remisy: 1. Porażki: 7.
Bilans bramkowy: 13:25.

Najlepszy strzelec: Maciej Lewandowski – dziesięć bramek .

Kujawianka, podobnie jak Szubinianka, w tym roku rozegrała tylko dwa spotkania. I dla podopiecznych Arkadiusza Dubczaka były to spotkania przegrane. Zespół z Izbicy Kujawskiej przegrał na wyjeździe z Flisakiem 1:2, a przed tygodniem na własnym boisku uległ rezerwom bydgoskiej Zawiszy 0:1. Siódma aktualnie w tabeli ligowej drużyna, odpadła z Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. W ćwierćfinale ulegli Włocłavii Włocławek 1:4, a jedyną bramkę zdobył Marek Zentkiewicz.

Obsada sędziowska
Jako główny, zawody sędziować będzie Robert Jędrzejczak (Ściborze) , a jego asystentami będą Waldemar Andrzejewski i Edward Przybysz. Ten sam skład prowadził spotkanie z rundy jesiennej w Izbicy Kujawskiej.

W rundzie jesiennej Kujawianka Izbica Kujawska okazała się lepsza i wygrała 3:1. Szczegóły dot. tego pojedynku, znajdziesz w tym miejscu.

Początek sobotniego spotkania w Szubinie o godzinie 14.30. Wstęp na mecz - bilet w cenie 3 złote, kobiety, dzieci, oraz posiadacze karnetów mają wolny wstęp na stadion. Relację live, ze wszystkich spotkań 22. kolejki, tradycyjnie będzie można śledzić na portalu Moje Miasto Włocławek.

autor: ~LKS 2013-04-26 21:21:57

avatar a jaki jest przypuszczalny skład? w jakim ustawieniu chłopacy trenowali najczęściej przed tym spotkaniem?

autor: ~mgks 2013-04-27 08:52:37

avatar 3:0 dla szubina