22

04-2024

Z Polonią ponownie na remis

• autor: Redakcja, 2013-04-07 11:57

Podobnie, jak w rundzie jesiennej, tak i w wiosennej, mecz Polonii Bydgoszcz z Szubinianką Szubin zakończył się wynikiem remisowym. Wczoraj, padło aż sześć bramek.

Trener gospodarzy, Maciej Karabasz postawił w ataku na Marcina Szmańkowskiego i Dawida Szcześniaka, a Hiszpan Cristian Bertolin Prada i Robert Kubacki zasiedli tylko na ławce rezerwowych. Ponadto, w wyjściowej jedenastce znaleźli się ci sami gracze, którzy zapewnili wygraną, w derbowym spotkaniu z Zawiszą II 1:0. Poza meczową kadrą znaleźli się Piotr Paczkowski, Marcin Andrzejewski oraz drugi z Hiszpanów Pedro Pralomino. Szkoleniowiec gości miał do dyspozycji prawie wszystkich zawodników. Zabrakło braci Jacka i Sebastiana Żurawskich, Marcina Janickiego, Miłosza Walentowicza i Bartosza Szalkowskiego.

Początkowe minuty spotkania, należały do Polonii. Już w 3. minucie, rajdem popisał się Robert Kawałek, ale został powstrzymany przez Waldemara Sobola. Następnie, ten sam zawodnik, uderzył w boczną siatkę bramki Kostkowskiego. Po kwadranse gry, inicjatywę przejęli goście. Ponad bramką Świetlika z rzutu wolnego uderzył Kamil Zajdlewicz, a Marcin Wiśniewski był trzy razy z rzędu łapany na pozycji spalonej. Nie mogli pogodzić się z tym piłkarze gości, kwestionując te decyzje arbitrów. W 23. minucie, kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Robert Jurek, ale piłka trafiła w poprzeczkę bramki Świetlika. Bramkarz Polonii nie popisał się cztery minuty później, kiedy to poza polem karnym faulował Adama Kardasza, a sędzia Jacek Jędrzejczak ukarał go za to zagranie żółtą kartką. Świetlik zrehabilitował się, broniąc strzały z dystansu Waldemara Sobola i Wiśniewskiego. Goście dopięli swego w 34. minucie gry. Lewym skrzydłem urwał się Michał Machowski, idealnie zacentrował piłkę w pole karne, a strzałem głową, do siatki skierował ją Kardasz, dla którego była to już trzynasta bramka w tym sezonie ligowym. Cztery minuty później, mieliśmy już 0:2, a kapitalnym rajdem popisał się Robert Jurek, który przejął piłkę w środku boiska i pewnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. W samej końcówce, napastnik szubinian mógł zdobyć drugą bramkę, ale minimalnie chybił.

Szkoleniowiec Polonii zaryzykował i w przerwie dokonał aż trzech zmian. Szybko to poskutkowało, bowiem, w 48. minucie, kontaktowego gola strzelił Dariusz Wolski, a po niespełna 52. minutach, mieliśmy już remis, do którego doprowadził Dawid Szcześniak. Szubinian to nie podłamało, a wręcz przeciwnie. Po ponad godzinie gry, zespół szubiński ponownie wyszedł na prowadzenie, a najprzytomniej w polu karnym Polonii zachował się Dariusz Chojnacki, który skierował piłkę do bramki. Najpierw, futbolówka odbiła się od poprzeczki, ale w dobitce już znalazła drogę do siatki. Następnie, Kardasz nie doszedł do piłki, po niezłej centrze Wiśniewskiego, a w 73. minucie, wyborną wręcz sytuację miał Bartłomiej Szweda, ale mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył jedynie w boczną siatkę. Gospodarze przycisnęli i najpierw mieli pecha, bowiem po uderzeniu Bertolina Prady, piłka odbiła się jedynie od poprzeczki bramki Kostkowskiego, ale w 83. minucie, do remisu doprowadził Szcześniak. Poloniści szukali jeszcze okazji do strzelenia czwartego gola, ale nie udało się już im zmienić rezultatu. Podobnie, jak gościom, bowiem w doliczonym czasie gry, wysoko i niecelnie ponad bramką uderzył Robert Jurek.

Po meczu powiedzieli
Maciej Karabasz (trener KP Polonii Bydgoszcz): Wynik remisowy, jest jak najbardziej sprawiedliwy, ale obiektywnie trzeba przyznać, że bliżej zwycięstwa, była Szubinianka. Obie drużyny stworzyły sobie mniej więcej tyle samo sytuacji do strzelenia kolejnych bramek. Katastrofalnie przespaliśmy pierwszą połowę. Po piętnastu minutach gry, gdy udało się nam oddać kilka strzałów na bramkę gości, oddaliśmy inicjatywę przyjezdnym i straciliśmy dwie bramki. W przerwie, udało się na szczęście zespół zmobilizować na tyle, że zagrał do końca i zdobyliśmy punkt do ligowej tabeli. Przy stanie 2:2, powinniśmy zachować więcej zimnej krwi. Tak, jak jeden punkt, po meczu z Flisakiem nas nie cieszył, tak ten musimy szanować. Cieszy to, że zagraliśmy do końca.

Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Nie traktuję tego remisu, jak porażki. Zagraliśmy z naprawdę niezłym zespołem, jakim jest Polonia, która dodatkowo, już rozegrała dwa pierwsze spotkania w tej rundzie. Musimy cieszyć się z tego, że nie przegraliśmy, a udało się nam zremisować. Naszym założeniem była gra z kontry, czego efektem były strzelone dwie bramki w pierwszej połowie. Gospodarze nas potem przycisnęli, doprowadzili do wyrównania, my strzeliliśmy na 3:2 i ponownie rywal uzyskał przewagę, dzięki której udało się mu doprowadzić do stanu remisowego. Naszym głównym celem było zainkasowanie punktów. Nie zamierzaliśmy tego pojedynku przegrać. Teraz będziemy spokojnie przygotowywać się przez cały tydzień, na mecz derbowy z Notecią Łabiszyn.

19. kolejka IV ligi - 6.04.2013 r.
KP Polonia Bydgoszcz - LKS Szubinianka Szubin 3:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Kardasz 28. - dośrodkowanie Machowskiego w pole karne, a napastnik Szubinianki strzałem głową, kieruje piłkę do siatki Świetlika, 0:2 R. Jurek 34. - indywidualna akcja Jurka, który w sytuacji sam na sam pewnie skierował piłkę do bramki, 1:2 D. Wolski 48. - po dośrodkowaniu w pole karne i zagraniu Bertolina Prady, piłkę do bramki Kostkowskiego skierował D. Wolski, 2:2 Szcześniak 52. - akcja gospodarzy zakończona pewnym strzałem Szcześniaka, 2:3 Dariusz Chojnacki 64. - dośrodkowanie z rzutu wolnego Cegiełki, piłka odbiła się najpierw od poprzeczki, a dopiero w dobitce, do bramki skierował ją Dariusz Chojnacki, 3:3 Szcześniak 83. - napastnik Polonii po raz drugi skierował piłkę do bramki, tym razem był to gol na wagę remisu.
Widzów: 100.

KP Polonia (trener Karabasz): Świetlik - Błaszkiewicz (46. Prześniak), Wrzos (46. Baran), Dahlke, Raszka - D. Wolski - Kawałek, Sawicki, R. Kanik (88. Stolarski) - Szcześniak, Szmańkowski (46. Bertolin Prada).
Żółte kartki: Świetlik, 25. - faul, Dahlke, 57. - faul, Baran, 81. - faul.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz, Czerwiński - Szweda (81. Obremski), Sobol, M. Wiśniewski, Cegiełka - Kardasz, R. Jurek.
Żółta kartka: Kardasz, 36. - dyskusje z sędzią.

Sędziował: Jacek Jędrzejczak (Rzepowo), asystenci: S. Nowicki, Walczak. Obserwator K-PZPN: Frejliszek (Kruszwica).

KP Polonia: Napierała, Kubacki.
LKS Szubinianka: Pawlak, Wesołek, Pokorski.

Sparingi czwartoligowców
Odwołanie większości spotkań zaplanowanych na ten weekend, zaplanowanych na 19. kolejkę IV ligi sprawiło, że część ligowych przeciwników Szubinianki, rozegrała w sobotę jeszcze spotkania kontrolne. Oto ich wyniki, które podajemy za stroną internetową portalu mmwloclawek.pl

Mień Lipno - Promień Kowalewo Pomorskie 1:5 (1:3)
Bramka: Hubert Kotkiewicz.

Kujawianka Izbica Kujawska - GKS Baruchowo 3:0 (2:0)
Bramki: Adrian Grudziński, Mariusz Gawroński, Damian Kotkowski.

Pogoń Mogilno - Gopło Kruszwica 7:3 (2:0)
Bramki:

Szynaka Motor Lubawa - Sparta Brodnica 3:5 (2:2)
Bramki: Adrian Kural - dwie, Paweł Buchalski, Arkadiusz Kozłowski, Dejan Vukicević.

Włocłavia Włocławek - Orlęta Aleksandrów Kujawski 2:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Ewert, Arkadiusz Suchomski.

Noteć Łabiszyn - Gryf Sicienko 3:2 (0:1)
Bramki: Tomasz Sarnowski, Maciej Chomik, Kamil Skonieczka.

Zwycięstwo Startu Warlubie
W sobotę, z tym, że wcześniej, rozegrano spotkanie w Grudziądzu na sztucznej nawierzchni, w którym Start Warlubie pewnie pokonał Grom Osie 3:0 (2:0). Bramki dla zespołu trenera Dariusza Porbesa strzelili Przemysław Sulej, Dawid Górski i Michał Zarembski.

GLZS Start Warlubie - LZS Grom Osie 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Sulej 17., 2:0 D. Górski 26., 3:0 M. Zarembski 68.

GLZS Start (trener Porbes): Mateusz Wiśniewski - Zieliński, Gebauer, Kowalski, Simson - Adamczyk, J. Dreszler (85. D. Grajewski), Górski (79. Sadowski) - M. Zarembski (79. Elminowski), Sulej, Domżalski.
Żółta kartka: Sulej.

LZS Grom (trener Korecki): Mielcarski - Warchoł (40. Talaśka), Łytkowski, D. Paczkowski, Graczyk - Siekirka, Miedziński, Osiński, Waśkowski - Grzywaczewski (85. Bettka) - Piskorski (71. Wasiak).
Żółte kartki: Waśkowski, Warchoł.

Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski), asystenci: Łukawski, Papierowski.