V liga, grupa II klasa okręgowa - 3. kolejka: Gopło Kruszwica - Szubinianka Szubin

W wielką sobotę zwyciężali gospodarze

• autor: Redakcja, 2013-03-30 23:21

W Wielką Sobotę, udało się rozegrać dwa mecze 18. kolejki IV ligi. W obu, zwyciężali gospodarze i dodatkowo, nie stracili w nich bramki. Wydarzeniem miały być derby Bydgoszczy.

Jedyna bramka padła już w 13. minucie, a jej autorem był Robert Kawałek. Poloniści, w pierwszej połowie, mogli strzelić jeszcze jednego gola, ale po centrze Kanika, piłki do siatki nie zdołał skierować Bertolin Prada. Już w doliczonym czasie gry pierwszych trzech kwadransów, Węglarz popisał się niezłą interwencją, po uderzeniu Dariusza Wolskiego. Bramkarza Zawiszy II, w drugiej połowie, uratował słupek, a uderzał niesamowicie aktywny dzisiaj Kawałek. Zawisza II miał pretensje do sędziego Winieckiego o sytuację, po której w polu karnym padł Stachewicz, ale arbiter nie pokazał ani żółtej kartki, za próbę wymuszenia jedenastki, ani nie podyktował rzutu karnego dla gości.

18. kolejka IV ligi - 30.03.2013 r.
KP Polonia Bydgoszcz - WKS Zawisza II Bydgoszcz 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Kawałek 13.

Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bydgoszczy, ulica Słowiańska 7

KP Polonia (trener Karabasz): Świetlik - Błaszkiewicz, Dahlke, Raszka, Wrzos (80. Prześniak) - D. Wolski - R. Kanik (73. Szcześniak), Kubacki, Sawicki, Kawałek (90+1. Plewiński) - Bertolin Prada (79. Szmańkowski).
Żółta kartka: Błaszkiewicz.

WKS Zawisza II (trenerzy J. Grzelczak, Jankowski): Węglarz - Barszczewski (46. Kaniecki), M. Grzelczak, Konopczyński, Polkowski - R. Lipiński (64. Lange), Stachewicz, Mrozik, W. Mielcarek - Cywiński - Nawrocki.

Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: Gacka, B. Kosiak.

W drugim sobotnim spotkaniu (oba rozpoczęły się punktualnie o 11.00), Grom Osie pokonał Unię Gniewkowo 3:0. Podopieczni Włodzimierza Koreckiego, już do przerwy prowadzili 2:0, a na listę strzelców wpisali się Piotr Siekirka i Daniel Grzywaczewski. Wynik ustalił, już w doliczonym czasie gry, Adrian Talaśka. Spotkanie odbyło się na sztucznej nawierzchni w Świeciu.

18. kolejka IV ligi - 30.03.2013 r.
LZS Grom Osie - MLKS Unia Gniewkowo 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Siekirka 28., 2:0 Grzywaczewski 30., 3:0 Talaśka 90+3.

Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Świeciu, ul. Sienkiewicza 18

LZS Grom (trener Korecki): Mielcarski - Warchoł, Łytkowski, D. Paczkowski, Walda - Siekirka (78. Wasiak), Miedziński, Osiński, Waśkowski - Grzywaczewski (88. Bettka) - Piskorski (70. Talaśka).
Żółte kartki: Osiński, Siekirka.

MLKS Unia G. (trener Nowaczyk): Stępień - K. Pietrzak (59. Kotlarek), Gac, Kryszak, Trembacz - A. Makowiecki (46. Pędowski), Mazurski, Hałas (85. Kaźmierski), K. Tomaszewski - Sąsała, Ciejek.

Sędziował: Jacek Rogowski (Toruń), asystenci: Korpalski, Wołowski. Obserwator K-PZPN: Kostrzewski (Bydgoszcz).

Pozostałe pojedynki 18. kolejki zostały odwołane i zostaną rozegrane w innym terminie.

Włocłavia w półfinale Pucharu Polski
Jednocześnie, udało się rozegrać ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski na szczeblu województwa, w którym Włocłavia pokonała Kujawiankę Izbica Kujawska 4:1. Trzy kolejne ćwierćfinały, zostaną rozegrane w terminie, który ustali Wydział Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Puchar Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego - 1/4 finału - 30.03.2013 r.
WKP Włocłavia Włocławek - MGKS Kujawianka Izbica Kujawska 4:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Matusiak 8., 2:0 Cichowlas 19., 2:1 M. Zentkiewicz 45+1., 3:1 B. Abbott 64. - karny, 4:1 Matusiak 90+2.

Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku

WKP Włocłavia (trener Milewski): Winiecki - Suchomski, Ewert, Cichowlas, Piotrowski - Szczęsny (68. Tłuchowski), B. Feter, J. Feter (63. Lisota), Gralewski (77. Hadaś), B. Abbott - Matusiak.
Żółte kartki: Hadaś, Cichowlas, B. Feter.

MGKS Kujawianka (trener Dubczak): Bednarski - M. Jędrzejewski (70. Manelski), Zentkiewicz, B. Mielczarek, Mularski (46. Pińkowski) - Szablewski, Budziszewski, Galanciak, Kuropatwiński - M. Lewandowski (81. Kotkowski), Gawroński.
Żółta kartka: Pińkowski.

Sędziował: Mirosław Oparczyk (Zamość), asystenci: P. Oparczyk, M. Wódkowski.