V liga, grupa II klasa okręgowa - 9. kolejka: Szubinianka Szubin - Zdrój Ciechocinek

Flisak Złotoria z nowym trenerem

• autor: Redakcja, 2013-03-06 20:44

Nowego szkoleniowca w rundzie wiosennej czwartoligowych rozgrywek będzie miał zespół Flisaka Złotoria. Został nim doświadczony Jarosław Maćkiewicz, który będzie pełnił funkcję grającego trenera.

Nieoficjalnie mówiło się, że dymisja poprzedniego szkoleniowca zespołu Flisaka, Macieja Broczka, była tylko kwestią czasu. Jej powodem miały być niezadowalające wyniki w jesiennej części ligowych rozgrywek - dopiero dwunaste miejsce w ligowej tabeli i zaledwie dwa oczka przewagi nad czternastą Krajną Sępólno Krajeńskie. Dodatkowo, drużyna ze Złotorii odpadła w 1/8 finału Pucharu Polski, w rywalizacji z Włocłavią Włocławek (porażka 0:5).
Stąd też zapadła decyzja, że nowym trenerem piłkarzy będzie napastnik Jarosław Maćkiewicz, który będzie pełnił funkcję grającego opiekuna drużyny. Maćkiewicz to najbardziej doświadczony gracz Flisaka, w przeszłości był zawodnikiem m.in. Lecha Poznań, czy toruńskiej Elany.
Zmiana na ławce trenerskiej Flisaka sprawiła, że drużyna ze Złotorii odwołała planowany na dzisiaj mecz kontrolny z piątoligowym Liderem AZS WSHE Włocławek. Mecz ustalałem z poprzednim trenerem Maciejem Broczkiem, który najwyraźniej nowego nie poinformował o tym sparingu. Dobrze, że zadzwoniłem w poniedziałek,aby potwierdzić sparing. Okazało się, że rywal ma inne plany. W tej sytuacji awaryjnie udało się nam znaleźć nowego sparingpartnera - mówi trener włocławskiej drużyny piątoligowej, Andrzej Żegocki, którego wypowiedź cytuje portal Moje Miasto Włocławek.
Zamiast gry z Flisakiem, Lider AZS WSHE pokonał 3:1 (3:0) innego czwartoligowca, Kujawiankę Izbicę Kujawską, dla której bramkę strzelił dzisiaj Damian Kotkowski.

Lech Rypin wycofany
To już informacja oficjalna: piłkarze Lecha Rypin nie przystąpią do wiosennej części rozgrywek w II lidze, grupie zachodniej. Wyniki meczów drużyny trenera Sławomira Suchomskiego, będą teraz weryfikowane jako walkower, ale rezultaty z rundy jesiennej zostaną zachowane. W pierwszej, wiosennej kolejce, pauzować będzie więc toruńska Elana.

Nowy trener-koordynator w K-PZPN
W ciągu tego tygodnia, Andrzej Magowski został wybrany na stanowisko trenera-koordynatora w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej. Prowadzi on dwie kadry K-PZPN: młodzieżową i OSSM. Jest on także jednocześnie przewodniczącym Komisji Licencjonowania Trenerów K-PZPN oraz członkiem Komisji Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN. Tę posadę poprzednio pełnił zmarły na początku tego roku, Kazimierz Gurtatowski.