18. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Włocłavia Włocławek

Podsumowanie rundy jesiennej - Gopło Kruszwica

• autor: Redakcja, 2012-12-04 22:57

Piąte miejsce po rundzie jesiennej zajmują piłkarze kruszwickiego Gopła, którzy mogą pochwalić się również tym, że ich zawodnik przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników IV ligi.

Filip Kozłowski jest jak na razie najskuteczniejszym zawodnikiem IV ligi. W szesnastu ligowych kolejkach, na swoim koncie zapisał czternaście bramek. Nie zakładaliśmy tego, że zespół będzie grał aż tak dobrze - mówi sekretarz klubu, Leszek Chylewski. Warto dodać, że w poprzednim sezonie, na tym samym etapie rozgrywek, drużyna z grodu Popiela zajmowała miejsce w środku tabeli. Słyszałem nawet takie komentarze, jak wygraliśmy kilka spotkań z rzędu, że będziemy się bić o awans do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - kontynuuje Chylewski.
Wielkim atutem drużyny trenera Zbigniewa Bagrowskiego jest bez wątpienia skład zespołu, który jest złożony w większości z młodych piłkarzy, którzy wychowywali się w Kruszwicy. Jedynie trzech zawodników jest w tym gronie bardziej doświadczonych: Tomasz Młynarek, Krzysztof Krajniak i Sławomir Roszak. Chwalę drużynę, bo naprawdę osiągnęła dobry wynik. Nawet Krajniak i Roszak, którzy do nas doszli, a są już graczami doświadczonymi, wnieśli sporo do gry - dodaje sekretarz klubowy. Oczywiście, jeżeli jakiś zawodnik spoza Kruszwicy byłby zainteresowany u nas grać, to jak najbardziej, jednak stan finansów mamy taki, jaki mamy – podkreśla.
Drużyna, która wygrała dziewięć spotkań, zanotowała jeden remis i doznała sześciu porażek, ma jeszcze jeden powód do dumy po rundzie jesiennej. Łącznie, w szesnastu kolejkach, kruszwiczanie strzelili 32 bramki, a stracili 27. Młody skład niekiedy jest utrapieniem dla drużyny juniora starszego, która występuje w rozgrywkach ligi wojewódzkiej. Często jest tak, że nie mam czasami kogo zabrać na mecze. Na szczęście, mam teraz w obwodzie jeszcze kilku innych chłopaków w kadrze juniora starszego, a wiosną będziemy grać w grupie mistrzowskiej – mówi Leszek Chylewski.
Zespół zakończył już okres treningów. Czeka nas jednak bardzo krótka przerwa zimowa – informuje członek klubu. Już na początku stycznia, zawodnicy wracają do zajęć i rozegrają mecze kontrolne.