13. kolejka V ligi: Szubinianka Szubin - Lubienianka Lubień Kujawski

Podsumowanie rundy jesiennej - Sparta Brodnica

• autor: Redakcja, 2012-12-01 13:16

Ze stratą pięciu punktów do lidera, przystąpi do rundy wiosennej wicelider z Brodnicy. Już teraz jednak wiadomo, że w zespole Valentyna Guścina szykują się spore zmiany kadrowe.

W Sparcie grało dużo zawodników z zagranicy. Jednak już teraz wiadomo, że znaczna część z nich na pewno już na wiosnę w Brodnicy nie zagra. Jeszcze w trakcie rundy jesiennej, z powodu kontuzji, rozgrywek nie dokończyli Elvis Holić i Filip Naumcevski, a obaj otrzymali zgodę trenera Guścina na wcześniejszy wyjazd do swoich rodzin. Teraz, menedżer klubu Sławomir Narloch mówi wprost: w rundzie wiosennej być może zagra u nas tylko dwóch zawodników z zagranicy.
Sparta to jedyny zespół w rundzie jesiennej, który nie zaznał goryczy porażki. To właśnie brodniczanie pokonali lidera tabeli, Włocłavię Włocławek 2:1 oraz będący na trzecim miejscu Start Warlubie 1:0 i to na jego terenie. Obok dziewięciu wygranych, brodniczanie zanotowali jeszcze sześć wyników remisowych. Przed zespołem brodnickim jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie 12. kolejki z Szubinianką Szubin (mecz odbędzie się najprawdopodobniej 16 marca). Jak rundę jesienną ocenia menedżer klubu? Tylko i wyłącznie pozytywnie. Nie zaznaliśmy goryczy porażki, co w naszym przypadku jest oczywiście kluczowe - dodaje Sławomir Narloch. Kluczowym zawodnikiem jest Adrian Kural, który na swoim koncie zapisał w rundzie jesiennej jedenaście bramek. Spartę komplementuje m.in. trener Kujawianki Izbica Kujawska, Arkadiusz Dubczak. To zdecydowanie najlepsza drużyna w IV lidze, grają bardzo dobrą piłkę, miłą dla oka, bardzo mądrze poukładany taktycznie przez trenera, moim zdaniem będą do końca rozgrywek bić się o awans do III ligi - komentuje opiekun izbickiego zespołu.
Jesienią, brodniczanie stracili tylko dziewięć bramek, co świadczy bez wątpienia o znakomitej grze formacji defensywnej. W bramce, na przemian bronili Yaucheni Tajkevich i Andrzej Szreiber, ostatnio więcej szans na grę otrzymywał ten drugi.
Poznaliśmy już także zimowe plany brodniczan. 8 grudnia, drużyna zagra w charytatywnym turnieju, który zostanie rozegrany w Iławie. Przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie 7 stycznia. Pierwszy mecz kontrolny 1 lutego z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Ponadto, na pewno zaplanowane jest sześć sparingów, klub posiada wolny termin – 23 lutego.
Pierwszy mecz w rundzie wiosennej, po odrobieniu zaległości w Izbicy Kujawskiej. To będzie najpewniej najciekawiej zapowiadające się spotkanie tej serii gier.