Młodzik: Szubinianka Szubin - Brzysko-rol Brzyskorzystewko

Ostatni mecz rundy jesiennej na własnym boisku

• autor: Redakcja, 2012-11-02 12:22

Runda jesienna IV ligi zbliża się do końca. W ten weekend zostanie rozegrana ostatnia kolejka. Szubinianka zmierzy się na własnym obiekcie z toruńskim Pomorzaninem.

LKS SZUBINIANKA SZUBIN
Miejsce w ligowej tabeli: 10.
Zwycięstwa: 5. Remisy: 2. Porażki: 6.
Ilość zdobytych punktów: 17.
Bilans bramkowy: 24:21 (+3)

Na własnym boisku
Zwycięstwa: 2. Remisy: 2. Porażki: 2.
Ilość zdobytych punktów: 8.
Bilans bramkowy: 11:11

Na boisku przeciwnika
Zwycięstwa: 3. Remisy: 0. Porażki: 4.
Ilość zdobytych punktów: 9.
Bilans bramkowy: 15:12

Najskuteczniejszy strzelec drużyny po 14. kolejce IV ligi: Adam Kardasz - dziewięć bramek.

Dla zespołu szubińskiego pojedynek przed własną publicznością z Pomorzaninem Toruń miał być ostatnim meczem w rundzie jesiennej. Tak jednak nie jest, gdyż Szubinianka prawdopodobnie za  trzy tygodnie będzie musiała rozegrać zaległe spotkanie ze Spartą Brodnica.
Nastroje w obozie szubińskim nie są najlepsze. Szubinianka w trzech ostatnich meczach zdobyła zaledwie jeden punkt. Te oczko Szubinianie wywalczyli remisując na własnym boisku z Krajną Sępólno 2:2. Porażki podopieczni Wiesława Stepczyńskiego zanotowali w meczach wyjazdowych z rezerwami Zawiszy Bydgoszcz oraz Gromu Osie w stosunku 1:2. Trener Stepczyński nie będzie mógł w sobotę skorzystać z usług Marcina Ostrowickiego oraz Marcina Janickiego. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Bartosza Szalkowskiego, którzy zmaga się z urazem pachwiny.
A co przed meczem sobotnim mówi szkoleniowiec Szubinianki? Czeka nas trudne spotkanie. Gramy w najsilniejszym składzie i zrobimy wszystko, aby ten mecz wygrać. Bardzo potrzebujemy punktów, aby mieć spokojną zimę i z tego zdają sobie sprawę moi piłkarze.

KS POMORZANIN TORUŃ
Miejsce w ligowej tabeli: 7.
Zwycięstwa: 6. Remisy: 3. Porażki: 5.
Ilość zdobytych punktów: 21
Bilans bramkowy: 26:26

Na własnym boisku
Zwycięstwa: 5. Remisy: 2. Porażki: 1.
Ilość zdobytych punktów: 17.
Bilans bramkowy: 21:9

Na boisku przeciwnika
Zwycięstwa: 1. Remisy: 1. Porażki: 4.
Ilość zdobytych punktów: 4.
Bilans bramkowy: 5:17

Najskuteczniejszy strzelec drużyny po 14. kolejce IV ligi: Łukasz Drygalski - osiem bramek.

Drużyna z grodu Kopernika nie potrafi sobie radzić w meczach wyjazdowych, na sześć spotkań Torunianie zanotowali jedno zwycięstwo, jeden remis i aż cztery porażki. Lepiej sobie podopieczni Ryszarda Figurskiego radzą sobie na własnym boisku, w którym zanotowali pięć zwycięstw, dwa remisy i tylko jedną porażkę. Porównując kadrę zespołu toruńskiego z obecnego sezonu oraz zeszłego to można zaobserwować niewielkie zmiany. Drużynę wzmocnili Maciej Dudek oraz Przemysław Czaplewski.

W sezonie 2011/2012
Toruńsko-szubińskie konfrontacje na razie mają skromną historię spotkań. Do tej pory, mecze odbywały się tylko w sezonie poprzednim. Pomorzanin wygrał przed własną publicznością 3:0, zaś w rundzie wiosennej, Szubinianka wygrała 2:0.

Obsada sędziowska
Sobotnie spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z okręgu Nakło nad Notecią. Głównym rozjemcą spotkania będzie Artur Rózga (Bnin), który w tym sezonie prowadził Szubiniance wygrany 10:3 mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu Bydgoszcz z Zielonymi Zalesie, a w poprzednich rozgrywkach przegrany 1:3 mecz z Unią/Roszak Solec Kujawski. Jego asystentami będą Wojciech Nagaj (Wiele) oraz Karol Kowalewski (Bnin).

Początek sobotniego spotkania 15. kolejki IV ligi na Stadionie Miejskim w Szubinie zaplanowano na godzinę 13.00. Wstęp na mecz - trzy złote, kobiety raz dzieci - wstęp wolny. Ci z kibiców, którzy nie będą mogli wybrać się na to spotkanie, mogą śledzić przebieg wydarzeń w Internecie. Wszystkie mecze 15. kolejki IV ligi relacjonować będzie na bieżąco portal Moje Miasto Włocławek.

IV liga - sezon 2012/2013 - 15. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - KS Pomorzanin Toruń, sobota, 3 listopada 2012 r., godzina 13.00.
Stadion Miejski w Szubinie, ulica Jana Pawła II 14

Przypuszczalne składy

LKS Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Kostkowski - Machowski, K. Zajdlewicz, Dariusz Chojnacki, Czerwiński - Szweda, Sobol, M. Wiśniewski, Cegiełka - Kardasz, R. Jurek.
Rezerwowi: Walentowicz, Pokorski, J. Żurawski, S. Żurawski, Alwin, Obremski, Szalkowski.
Nie zagrają: Artur Rajmann, Marcin Janicki (obaj są kontuzjowani), Marcin Ostrowicki (sprawy służbowe).
Wątpliwości: Bartosz Szalkowski (kontuzjowany).
Muszą uważać na żółte kartki: Marcin Wiśniewski (sześć żółtych kartek), Dariusz Chojnacki, Michał Machowski, Damian Czerwiński (wszyscy po trzy żółte kartki).

KS Pomorzanin (trener Ryszard Figurski): Szymański - Jasiński, Grunnenberg, Chwojnicki, Jankowski - Jarosz, P. Kwiatkowski, Małek, Fras - Ciężkowski, Ł. Drygalski.
Rezerwowi: Ł. Wierzchowski, Pelc, Wójcik, Rychcik, Pietrowski, Wieliczko, K. Przybysz.
Nie zagrają: wszyscy do dyspozycji trenera.

Sędziuje: Artur Rózga (Bnin).

O naszym rywalu
KS POMORZANIN TORUŃ
Rok założenia: 1935
Barwy: niebiesko-biało-czerwone

Stadion: Stadion w Toruniu, boisko ze sztuczną nawierzchnią, ulica Szosa Chełmińska 75
Pojemność: 1.000. miejsc, w tym 500 miejsc siedzących
Oświetlenie: 1800 luxów
Boisko: 115m x 60m
Strona internetowa: http://www.pilka.pomorzanintorun.pl

Siedziba klubu: 87-100 Toruń, ulica Szosa Chełmińska 75

Kadra zawodnicza
Bramkarz: Paweł Szymański.
Obrońcy: Krzysztof Grunnenberg, Hubert Jasiński, Krzysztof Przybysz, Marcin Chwojnicki, Mateusz Pietrowski, Bartosz Rychcik, Dawid Jarosz, Przemysław Jankowski, Filip Pelc, Mateusz Wójcik, Łukasz Wierzchowski.
Pomocnicy: Krzysztof Elsner, Paweł Kwiatkowski, Daniel Fras, Rafał Małek.
Napastnicy: Łukasz Drygalski, Maciej Wieliczko, Patryk Ciężkowski, Łukasz Drygalski.

Trener: Ryszard Figurski.
II trener: Zbigniew Figurski.
Kierownik drużyny: Ryszard Kobak.
Menedżer drużyny: Marcin Kuberski.
Prezes zarządu: Andrzej Trawiński.