22

04-2024

Podsumowanie 10. kolejki IV ligi

• autor: Redakcja, 2012-09-30 21:15

W meczu kolejki Włocłavia wygrała w Osiu i odniosła ósme z rzędu zwycięstwo! Punkty dość nieoczekiwanie natomiast zgubiła brodnicka Sparta, bezbramkowo remisując z bydgoskim Zawiszą II.

10. kolejkę IV ligi rozpoczęło zwycięskie spotkanie Gopła Kruszwica w Sępólnie Krajeńskim z Krajną 3:1. Ta porażka kosztowała posadę trenera Janusza Fabicha, który tuż po meczu podał się do dymisji, którą przyjął zarząd Krajny. Jak na razie nie wiadomo, kto drużynę poprowadzi w kolejnych meczach (nieoficjalnie mówi się o tym, że w następnej serii gier w Brodnicy, zespół poprowadzą wspólnie Sławomir Kosmela i Maciej Lipiński).
Najefektowniej wygrali w tej kolejce piłkarze toruńskiego Pomorzanina, którzy aż 6:1 rozgromili przed własną publicznością Kujawiankę Izbica Kujawska. Cenną wygraną zanotowali także piłkarze Szubinianki Szubin, którzy nie bez problemów pokonali Flisaka Złotoria 4:2. Inny mógł być przebieg meczu w Szubinie, gdyby arbiter podyktował w 34. minucie ewidentny rzut karny dla gości, po faulu Damiana Czerwińskiego na Łukaszu Drwiędze. Tak się jednak nie stało, a gospodarze jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Jedną z bramek strzelił Robert Jurek, który wciąż walczy o ostatnie miejsce w składzie kadry K-PZPN na turniej UEFA Region's Cup we Włoszech (decyzja ma zapaść jutro). Do sporej niespodzianki doszło w Lipnie, gdzie Mień uległa Polonii Bydgoszcz 0:1, tracąc bramkę w 80. minucie, z karnego trafił Robert Kawałek. Mień nie strzelił bramki już od 387 minut.
Gdyby nie ujemne dziesięć punktów, to piłkarze janikowskiej Unii mieliby na swoim koncie już osiem punktów. W Warlubiu, podopieczni Artura Polehojko prowadzili po trafieniu Krystiana Kędziory, ale w drugiej połowie podopieczni trenera Pietrzykowskiego strzelili dwie zwycięskie bramki. Hitem kolejki było spotkanie Gromu Osie z Włocłavią, na który nawet delegowano arbitra T-Mobile Ekstraklasy, Bartosza Frankowskiego z Torunia. Podopieczni Mirosława Milewskiego prowadzili po trafieniu Cichowlasa, ale w drugiej połowie wyrównał Dawid Paczkowski. W 88. minucie, zwycięską dla włocławian bramkę strzelił Dawid Kwiatkowski. Dzięki temu zwycięstwu, Włocłavia objęła prowadzenie w tabeli. Remisami zakończyły się spotkania w Gniewkowie i w Brodnicy. Kibice w meczu Sparty z rezerwami bydgoskiego Zawiszy nie obejrzeli bramek, zaś Unia z Notecią zremisowała 1:1.
Poniżej pełna dokumentacja spotkań 10. kolejki IV ligi

MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie - MLKS Gopło Kruszwica 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 F. Kozłowski 10., 1:1 P. Gburczyk 32., 1:2 Jurkiewicz 49., 1:3 R. Redmann 86. - karny.
Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: B. Kosiak, Kowalczyk.

KS Pomorzanin Toruń - MGKS Kujawianka Izbica Kujawska 6:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Gawroński 22., 1:1 P. Kwiatkowski 35. - karny, 2:1 Ł. Drygalski 44., 3:1 Elsner 48., 4:1 Ł. Drygalski 56., 5:1 Spychalski 76., 6:1 Ł. Drygalski 87. - karny.
Sędziował: Łukasz Uciński (Szubin), asystenci: M. Liana, Mateusiak.

LKS Szubinianka Szubin - KS Flisak Złotoria 4:2 (2:1)
Bramki: 0:1 Poczwardowski 7., 1:1 M. Wiśniewski 25., 2:1 M. Wiśniewski 45+1., 3:1 R. Jurek 49., 3:2 J. Maćkiewicz 71., 4:2 Kardasz 85. - karny.
Sędziował: Mirosław Gołębiowski (Siniarzewo), asystenci: R. Jankowski, Zasada.

BKS Sparta Brodnica - WKS Zawisza II Bydgoszcz 0:0
Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą), asystenci: P. Łęgosz, Reznerowicz.

GLZS Start Warlubie - MLKS Unia Janikowo 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kędziora 6., 1:1 Klamczyński 51., 2:1 A. Marks 69.
Sędziował: Mirosław Oparczyk (Zamość), asystenci: Gwizdała, Wódkowski.

MLKS Unia Gniewkowo - MLKS Noteć Łabiszyn 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 A. Makowiecki 51., 1:1 Mateusz Gryglewicz 60.
Sędziował: Tomasz Perliński (Włocławek), asystenci: Grabski, Krzywicki.

LZS Grom Osie - WKP Włocłavia Włocławek 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Cichowlas 29., 1:1 D. Paczkowski 54., 1:2 D. Kwiatkowski 88.
Czerwona kartka: Miedziński (LZS Grom/89. - za drugą żółtą kartkę).
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń), asystenci: Winkler, Śliwowski.

MKS Mień Lipno - KP Polonia Bydgoszcz 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Kawałek 80. - karny.
Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław), asystenci: J. Jędrzejczak, E. Przybysz.

W 10. kolejce IV ligi padło 26 bramek. Sędziowie pokazali również jedną czerwoną kartkę.

Co nas czeka w 11. kolejce ??
Lider z Włocławka podejmować będzie w tej serii spotkań toruńskiego Pomorzanina. Piłkarze Sparty Brodnica, remis w meczu z rezerwami Zawiszy, będą chcieli odpokutować w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Bydgoszcz. Wicelidera z Warlubia czeka wyjazdowe spotkanie w Łabiszynie, zaś Grom Osie pojedzie do Kruszwicy, na spotkanie z miejscowym Gopłem. Relację live ze wszystkich spotkań 11. kolejki IV ligi tradycyjnie przeprowadzi portal Moje Miasto Włocławek.