V liga, grupa II klasa okręgowa - 2. kolejka: Szubinianka Szubin - Piast Złotniki Kujawskie

O ligowe punkty z Flisakiem Złotoria

• autor: Redakcja, 2012-09-27 17:57

W sobotę, w meczu 10. kolejki IV ligi drużyna LKS Szubinianki Szubin na własnym boisku zmierzy się z KS Flisakiem Złotoria.

LKS SZUBINIANKA SZUBIN
Miejsce w ligowej tabeli: 7.
Ilość zdobytych punktów: 13.
Zwycięstwa: 4. Remisy: 1. Porażki: 4.
Bilans bramkowy: 18:15 (+3)

Na własnym boisku
Ilość zdobytych punktów: 4.
Zwycięstwa: 1. Remisy: 1. Porażki: 2.
Bilans bramkowy: 5:7

Na boisku przeciwnika
Ilość zdobytych punktów: 9.
Zwycięstwa: 3. Remisy: 0. Porażki: 2.
Bilans bramkowy: 13:8

Najskuteczniejszy strzelec drużyny po 9. kolejce IV ligi: Adam Kardasz - sześć bramek.

Nastroje w obozie szubińskim są znakomite. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego w Kruszwicy pokonali Gopło Kruszwica 4:1 (1:1), a do siatki trafiali Jakub Cegiełka, Marcin Wiśniewski, Adam Kardasz oraz Robert Jurek. Warto dodać, że to spotkanie zostało przerwane w 28. minucie, ponieważ nad Kruszwicą przeszła potężna ulewa. W sobotnim spotkaniu zabraknie tylko Jacka Żurawskiego oraz Mirosława Obremskiego, reszta zawodników powinna być do dyspozycji trenera Szubinianki.
A co przed meczem z Flisakiem mówi trener gospodarzy? Do tego meczu przystąpimy skoncentrowani i z szacunkiem do rywala, posiadającego w swoich szeregach wielu doświadczonych i ogranych w wyższych ligach zawodników. Tak jak w każdym meczu bardzo chcemy wygrać. I taki cel będzie nam przyświecał.

KS FLISAK ZŁOTORIA
Miejsce w ligowej tabeli: 13.
Ilość zdobytych punktów: 7.
Zwycięstwa: 2. Remisy: 1. Porażki: 6.
Bilans bramkowy: 9:14 (-5)

Na własnym boisku
Ilość zdobytych punktów: 4.
Zwycięstwa: 1. Remisy: 1. Porażki: 2.
Bilans bramkowy: 5:7

Na boisku przeciwnika
Ilość zdobytych punktów: 3.
Zwycięstwa: 1. Remisy: 0. Porażki: 4.
Bilans bramkowy: 4:7

Najskuteczniejszy strzelec drużyny po 9. kolejce IV ligi: Łukasz Drwięga - trzy bramki.

Kibice w Złotorii chyba nie tak wyobrażali sobie początek rozgrywek ligowych. Po udanym zeszłym sezonie, w którym Flisak skończył sezon na trzecim miejscu wydawało się, że drużyna Macieja Broczka będzie głównym kandydatem do awansu do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Na razie jednak, drużyna ze Złotorii zajmuje miejsce w dolnych rejonach tabeli i każdy punkt dla niej będzie teraz bardzo ważny. Na sobotnie spotkanie wypada jedynie kontuzjowany Mariusz Woroniecki, pozostali gracze są do dyspozycji szkoleniowca.

Grali do tej pory dwukrotnie
Do tej pory obie drużyny zmierzy się dwukrotnie na szczeblu IV-ligowym. Miało to miejsce w zeszłym sezonie. W obu tych przypadkach górą byli gospodarze. Szubinianka wygrała na własnym boisku 3:0, zaś w rundzie wiosennej Flisak wygrał 5:1.

Obsada sędziowska
Sobotnie spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z okręgu Włocławek. Głównym arbitrem będzie Mirosław Gołębiowski (Siniarzewo), a na liniach asystować mu będą Łukasz Zasada i Rafał Jankowski.

Początek sobotniego spotkania 10. kolejki IV ligi LKS Szubinianka Szubin - KS Flisak Złotoria na Stadionie Miejskim w Szubinie, przy ulicy Jana Pawła II 14, zaplanowano na godzinę 15.00. Wstęp na mecz 3 złote, kobiety oraz dzieci - wstęp wolny. Ci z kibiców, którzy nie będą mogli wybrać się na mecz, będą mogli śledzić relację live, którą przeprowadzą Magazyn Piłkarski oraz portal Moje Miasto Włocławek, na którym także informacje z pozostałych boisk, na których rozgrywane będą mecze tej serii gier.

IV liga - sezon 2012/2013 - 10. kolejka
LKS Szubinianka Szubin - KS Flisak Złotoria, sobota, 29 września 2012 r., godzina 15.00.
Stadion Miejski w Szubinie, ulica Jana Pawła II 14

Przypuszczalne składy

LKS Szubinianka (trener Wiesław Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz, Czerwiński - Szweda, Sobol, M. Wiśniewski, Cegiełka - Kardasz, R. Jurek.
Rezerwowi: Walentowicz, Rajmann, M. Janicki, Ostrowicki, Pokorski, S. Żurawski, Alwin.
Nie zagrają: Mirosław Obremski (sprawy osobiste), Jacek Żurawski (sprawy służbowe).
Muszą uważać na żółte kartki: Adam Kardasz, Damian Czerwiński (obaj po trzy żółte kartki).

KS Flisak (trener Maciej Broczek): Zalewski - Ł. Wierzchowski, Sadowski, Warczachowski, Boldt - Suchocki, Romanowski, Bocian, Drwięga - Kaplarny, J. Maćkiewicz.
Rezerwowi: Rybarczyk, Gęsicki, Wieczorkowski, Żbikowski, P. Nowicki, Dudek, Poczwardowski.
Nie zagrają: Mariusz Woroniecki (kontuzjowany).

Sędziuje: Mirosław Gołębiowski (Siniarzewo).

O naszym rywalu
KS FLISAK ZŁOTORIA
Rok założenia:
1968 rok
Barwy: biało-niebiesko-zielone

Stadion: Stadion Sportowy w Złotorii, ulica Sportowa 4
Pojemność: 300 miejsc, w tym 200 miejsc siedzących
Oświetlenie: brak oświetlenia
Boisko: 98m x 68m
Strona internetowa: http://www.flisakzlotoria.pl

Siedziba klubu: 87-124 Złotoria, ulica Sportowa 4

Kadra zawodnicza
Bramkarze: Leszek Zalewski, Miłosz Rybarczyk, Piotr Dembiński.
Obrońcy: Mariusz Woroniecki, Radosław Gęsicki, Mojżesz Sadowski, Łukasz Wierzchowski, Kamil Wieczorkowski, Przemysław Boldt, Mariusz Żbikowski, Marek Pietrzykowski.
Pomocnicy: Michał Suchocki, Kamil Kontowicz, Radosław Romanowski, Sergiusz Kot, Łukasz Drwięga, Mateusz Kaplarny, Dawid Bocian, Piotr Nowicki, Mariusz Warczachowski, Maciej Dudek, Mateusz Poczwardowski.
Napastnicy: Łukasz Kulczewski, Jarosław Maćkiewicz.

Trener: Maciej Broczek.
Kierownik drużyny: Jacek Kwiatkowski.
Prezes zarządu: Zbigniew Gabryszewski.

autor: ~Brawo! 2012-09-28 15:57:48

avatar Widzę Mariusza na zdjęciu,czy to oznacza że wrócił do kadry naszego zespołu? Bardzo się z tego cieszymy, z Mariuszem trzecia liga znacznie się do nas przybliżyła!

autor: ~anonim 2012-09-29 18:36:38

avatar 4:2 dla lks