03

04-2024

Podsumowanie 8. kolejki IV ligi

• autor: Redakcja, 2012-09-17 09:54

Lider tabeli z Osia pokonał przed własną publicznością Noteć Łabiszyn, a wicelider z Brodnicy okazał się lepszy od Flisaka Złotoria. W tej kolejce wygrywali faworyci.

8. kolejka spotkań IV ligi została rozłożona na trzy dni. Już w piątek, rozegrano pierwszy mecz tej serii gier. Toruński Pomorzanin już od 30. sekundy prowadził z Unią Janikowo 1:0 po trafieniu Łukasza Drygalskiego, ale stosunkowo szybko do remisu doprowadził Dariusz Lewandowski. Janikowianie kończyli mecz w dziesiątkę, ale zdołali wywieźć z Grodu Kopernika jeden punkt, jednak nadal mają na swoim koncie dwa ujemne punkty. Okazję do wyjścia z tego bilansu, Unia będzie miała już w następnej serii gier.
Piłkarze Włocłavii Włocławek nie bez problemów wygrali 2:0 w Szubinie. Szubinianka, mimo osłabienia kadrowego (brakowało kilku podstawowych zawodników), postawiła się rywalowi i oba zespoły stworzyły naprawdę ciekawe widowisko. W drugiej połowie piłkarzom przeszkadzał padający deszcz. Ozdobą meczu była bramka Billy Abbotta, który z ponad 40 metrów umieścił piłkę w siatce Kostkowskiego. Włocłavia odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu.
Unia Gniewkowo w meczu z Polonią Bydgoszcz prowadziła po pierwszej połowie 2:0, miała więcej z gry, ale w drugiej połowie karnego nie strzelił Oskar Kryszak, co najpewniej podłamało skrzydła gniewkowskim piłkarzom, bowiem w ciągu zaledwie 60 sekund, poloniści doprowadzili do remisu! W końcówce bramki Szmańkowskiego i Kawałka sprawiły, że Polonia wygrała 4:2 i wywiozła z Gniewkowa komplet punktów, a Unia nadal pozostaje w tym sezonie bez zdobytego choćby jednego punktu.
Swoje mecze pewnie wygrały także trzy pierwsze drużyny w ligowej tabeli. Lider z Osia, mimo iż przegrywał 0:1, to zdołał pokonać 3:1 łabiszyńską Noteć. Wicelider z Brodnicy skromnie pokonał Flisaka Złotoria, a jedyna bramka padła już w 15. minucie. Po dwóch meczach bez zwycięstwa, przełamał się Start Warlubie, który przed własną publicznością pokonał 2:0 Mienia Lipno. Drugi mecz z rzędu 3:1 wygrała Kujawianka Izbica Kujawska - tym razem w Sępólnie Krajeńskim z Krajną.
W ostatnim meczu 8. kolejki, Gopło Kruszwica wygrało w Bydgoszczy, z rezerwami Zawiszy 2:1, a obie bramki dla gości padły w samej końcówce spotkania.
Poniżej pełna dokumentacja spotkań 8. kolejki IV ligi.

KS Pomorzanin Toruń - MLKS Unia Janikowo 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Drygalski 1., 1:1 D. Lewandowski 19.
Czerwona kartka: Szubert (MLKS Unia/64. - niesportowe zachowanie).
Sędziował: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz), asystenci: M. Sobczak, Niewiadomy.

LKS Szubinianka Szubin - WKP Włocłavia Włocławek 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Ewert 43., 0:2 B. Abbott 87.
Sędziował: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice), asystenci: J. Jędrzejczak, Ryż.

MLKS Unia Gniewkowo - KP Polonia Bydgoszcz 2:4 (2:0)
Bramki: 1:0 K. Tomaszewski 10., 2:0 K. Tomaszewski 32., 2:1 P. Paczkowski 63., 2:2 Sawicki 64., 2:3 Szmańkowski 75., 2:4 Kawałek 90+4. - karny.
W 52. minucie, Oskar Kryszak (MLKS Unia Gniewkowo) nie wykorzystał rzutu karnego
Sędziował: Sławomir Kujawa (Żnin), asystenci: R. Liana, K. Dojaś.

GLZS Start Warlubie - MKS Mień Lipno 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 A. Marks 65., 2:0 Klimek 79.
Sędziował: Łukasz Uciński (Szubin), asystenci: Mateusiak, Łukawski.

LZS Grom Osie - MLKS Noteć Łabiszyn 3:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Mucha 11. - karny, 1:1 Piskorski 31., 2:1 Waśkowski 73., 3:1 Piskorski 78.
Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław), asystenci: S. Nowicki, E. Przybysz.

BKS Sparta Brodnica - KS Flisak Złotoria 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Kural 15.
Sędziował: Piotr Łęgosz (Lipno), asystenci: D. Łęgosz, Wierzbicki.

MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie - MGKS Kujawianka Izbica Kujawska 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Gawroński 4. - karny, 0:2 Galanciak 26., 1:2 Ostrowski 80. - karny, 1:3 Manelski 90+1.
Czerwona kartka: Fac (MLKS Krajna/4. - faul).
Sędziował: Adam Bauza (Szubin), asystenci: Drozd, S. Borkowski.

WKS Zawisza II Bydgoszcz - MLKS Gopło Kruszwica 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 W. Mielcarek 10., 1:1 F. Kozłowski 82., 1:2 F. Kozłowski 90+2.
Sędziował: Maciej Lanckowski (Toruń), asystenci: S. Rasmus, Sadowski.

Łącznie, w meczach 8. kolejki IV ligi padły 24 bramki. Sędziowie pokazali także dwie czerwone kartki.

Co nas czeka w 9. kolejce ??
Wszystkie spotkania tej serii gier zostaną rozegrane w sobotę. Najciekawiej powinno być w Lipnie, gdzie miejscowa Mień podejmować będzie wicelidera, Spartę Brodnica. Lider z Osia jedzie do Izbicy Kujawskiej, na spotkanie z Kujawianką. Start Warlubie zagra na wyjeździe z bydgoską Polonią, a Włocłavia podejmie sępoleńską Krajnę. Relację live ze wszystkich spotkań 9. kolejki IV ligi tradycyjnie przeprowadzi portal Moje Miasto Włocławek.

IV liga - sezon 2012/2013 - 9. kolejka
Sobota, 22 września 2012 r.
WKP Włocłavia Włocławek - MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie [16.00]; boisko, ulica Chopina 49/51
MKS Mień Lipno - BKS Sparta Brodnica [16.00]
MLKS Gopło Kruszwica - LKS Szubinianka Szubin [16.00]
MLKS Noteć Łabiszyn - KS Pomorzanin Toruń [16.00]
MLKS Unia Janikowo - MLKS Unia Gniewkowo [16.00]
KS Flisak Złotoria - WKS Zawisza II Bydgoszcz [16.00]
KP Polonia Bydgoszcz - GLZS Start Warlubie [17.00]; boisko ze sztuczną nawierzchnią, ulica Słowiańska 7