03

04-2024

Druga porażka z rzędu

• autor: Redakcja, 2012-09-15 14:36

LKS Szubinianka Szubin na własnym boisku przegrała z WKP Włocłavią Włocławek 0:2 (0:1).

W zespole szubińskim zabrakło Dariusza Chojnackiego, Kamila Zajdlewicza, Bartosza Szalkowskiego, Jacka Żurawskiego, Marcina Wiśniewskiego oraz Mirosława Obremskiego. Z powodu nieobecności podstawowych stoperów na tej pozycji zagrali Robert Jurek wraz z Marcinem Janickim. W środku pola wystąpili Michał Pokorski z Waldemarem Sobolem. Za strzelanie bramek odpowiedzialni byli Sebastian Żurawski oraz Adam Kardasz. Na ławce rezerwowych zasiadł natomiast Marcin Ostrowicki, który przypomnijmy grał w Szubiniance w zespołach młodzieżowych.
Już od początku spotkania przewagę osiągnęli przyjezdni. W pierwszym kwadransie gry trzy strzały na bramkę Kostkowskiego oddał były napastnik Kujawiaka Kowal, Dawid Kwiatkowski. Dwa strzały okazały się niecelne, a jeden pewnie obronił bramkarz szubińskiej drużyny. W 21. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Kwiatkowski, w sytuacji sam na sam, posłał piłkę obok słupka. W kolejnych minutach zaatakowali gospodarze, ale dośrodkowania Waldemara Sobola i Jakuba Cegiełki  nie zagroziły poważnie bramce Kaźmierczaka. Następnie z dystansu uderzał Adam Kardasz oraz Sebastian Żurawski, ale niestety obie te próby okazały się niecelne. W 41. minucie Szubiniankę uratował Marcin Janicki, który wybił futbolówkę niemal że z linii bramkowej. 120 sekund później bramka już padła. Billy Abbott dośrodkował wprost na głowę Mateusza Ewerta, który wpakował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry ponownie było groźnie pod bramką Szubinianki, jednak z uderzeniem Szczęsnego poradził sobie Kostkowski. Do przerwy Szubinianka przegrywała 0:1.
Po przerwie w drużynie Szubinianki nastąpiła zmiana: kontuzjowanego Damiana Czerwińskiego zmienił Marcin Ostrowicki. Obraz gry na początku drugiej połowy nie uległ większym zmianom, nadal to Włocłavia rządziła na boisku, która częściej utrzymywała się przy piłce. W 62. minucie uderzenie z rzutu wolnego Roberta Cichowlas na rzut rożny z największym trudem sparował Kostkowski. Trzy minuty później kombinacyjną akcję przeprowadzili miejscowi. Marcin Ostrowicki zagrał z klepki z Jakubem Cegiełką, kapitan Szubinianki dośrodkował piłkę w pole karne do niepilnowanego Sebastiana Żurawskiego, który głową uderzył w środek bramki, a bramkarz Włocłavii pewnie interweniował. Kwadrans przed końcem Waldemar Sobol zza pola karnego uderzył nad poprzeczką. W 83. minucie stuprocentowe szanse mieli Adam Matusiak oraz Bartłomiej Feter, ale znowu górą był Kostkowski. Dwie minuty później Billy Abbott z 40 metrów przelobował Kazimierza Kostkowskiego. Wtedy było już niemal pewne, że Szubinianka w dniu dzisiejszym punktów nie zdobędzie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianom i Szubinianka przegrała drugi mecz z rzędu.
W następny weekend, Szubinianka zagra na wyjeździe z Gopłem Kruszwica (sobota, 22 września 2012 r., godzina 16.00).

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Dziękuję chłopakom za walkę i zaangażowanie w meczu. Wiadomo, jakim składem dysponowaliśmy dzisiaj, zabrakło nam siły rażenia zwłaszcza z przodu, bo brakowało nam bramek. Chłopacy na tyle, ile mogli, to dali z siebie wszystko. Poprawna gra obronna chłopaków, co mnie bardzo cieszy z dzisiejszego meczu. Teraz czekają nas dwa bardzo ważne mecze z Gopłem Kruszwica i Flisakiem Złotoria, które musimy wygrać. Gramy o sześć punktów. Wszyscy zawodnicy na mecz w przyszłym tygodniu mają być do mojej dyspozycji, zobaczymy, co z Damianem Czerwińskim, który dzisiaj zszedł z kontuzją.

Mirosław Milewski (trener WKP Włocłavii Włocławek): Nie było łatwo, spodziewaliśmy się trudnego meczu i takim się okazał. Strzeliliśmy dwie bramki, chociaż w pierwszej połowie powinniśmy strzelić dwie kolejne bramki. W pierwszych 45 minutach, dyktowaliśmy warunki gry, mogę tylko żałować, że ta bramka padła w 43. minucie, do tego czasu mieliśmy kilka naprawdę doskonałych okazji. Gra się do końca, strzeliliśmy bramkę pod koniec pierwszej połowy, w drugiej części spotkania, mecz się znacznie bardziej wyrównał. Ja zawsze ustawiam zespół, że każdy najbliższy mecz jest dla nas najważniejszy i zawsze gramy o trzy punkty. Teraz przygotowujemy się pod spotkanie z Krajną Sępólno Krajeńskie.