24

04-2024

Podsumowanie 5. kolejki IV ligi

• autor: Redakcja, 2012-09-02 17:58

Trzy zespoły są niepokonane po pięciu kolejkach IV ligi. W tym gronie nie ma już Mieni Lipno, która poległa w meczu z Gromem Osie. Od czołówki odskoczył Start Warlubie.

Warlubianie odnieśli bardzo pewne zwycięstwo nad toruńskim Pomorzaninem 3:0, a w końcówce spotkania dwie bramki strzelił Michał Pokora. Pod wodzą Zdzisława Pietrzykowskiego, drużyna z Warlubia jeszcze nie zaznała goryczy porażki i ta passa trwa nadal. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Lipnie, gdzie Mień podejmowała Grom Osie. Już w 22. minucie, z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Kamil Waśkowski, ale drużynie z Osia to w ogóle nie przeszkodziło. Już do przerwy, przyjezdni prowadzili 1:0 po bramce Dawida Paczkowskiego, a w drugiej połowie wynik meczu podwyższyli Arkadiusz Piskorski, Krzysztof Wasiak i po raz drugi w meczu Paczkowski.
Hattrick Rafała Leśniewskiego dał cenną wygraną rezerwom bydgoskiego Zawiszy. Podopieczni trenera Łukasza Jankowskiego pokonali w Łabiszynie dobrze grającą od początku sezonu Noteć 3:1. Dużo emocji było także w Janikowie. Unia miała przewagę niemalże przez całe 90 minut meczu z Szubinianką, ale to goście ostatecznie wywieźli komplet punktów, a zwycięską bramkę pod koniec pierwszej połowy strzelił z rzutu karnego Adam Kardasz, dla którego to już piąta bramka strzelona w tym sezonie. Efektownie wygrali także piłkarze Włocłavii, którzy przed własną publicznością bardzo pewnie 4:0 pokonali kruszwickie Gopło. Także cztery bramki strzeliła w Gniewkowie Sparta Brodnica. Krajna Sępólno Krajeńskie uległa w Bydgoszczy Polonii 0:2 i kończyła spotkanie w dziesiątkę, po czerwonej kartce (za dwie żółte) dla Patryka Jureńczyka. Na boisku w Sompolnie (województwo wielkopolskie), piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska pokonali Flisaka Złotoria 2:1.
W piątej kolejce nie odnotowaliśmy żadnego wyniku remisowego. Cztery mecze wygrały drużyny przyjezdne i także czterokrotnie zwyciężali gospodarze. Poniżej pełna dokumentacja meczów 5. kolejki IV ligi.

MGKS Kujawianka Izbica Kujawska - KS Flisak Złotoria 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Szablewski 20., 1:1 J. Maćkiewicz 67., 2:1 Gawroński 78.
Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław), asystenci: S. Nowicki, P. Nowicki.

MKS Mień Lipno - LZS Grom Osie 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Kucenko 28., 0:2 Piskorski 57., 0:3 Wasiak 83., 0:4 D. Paczkowski 87.
Sędziował: Gerard Gólcz (Pakość), asystenci: Chrzanowski, Jędrzejczyk.

GLZS Start Warlubie - KS Pomorzanin Toruń 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 A. Marks 40., 2:0 Pokora 84., 3:0 Pokora 85.
Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: Gacka, B. Kosiak.

MLKS Unia Janikowo - LKS Szubinianka Szubin 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Kardasz 45+1. - karny.
Sędziował: Sylwester Rasmus (Chełmża), asystenci: Sobieszczyk, Polikowski.

WKP Włocłavia Włocławek - MLKS Gopło Kruszwica 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 D. Kwiatkowski 24., 2:0 Abbott 25., 3:0 Abbott 43., 4:0 Matusiak 61.
Sędziował: Wiesław Sobiesiński (Brodnica), asystenci: Grochowalski, J. Wiśniewski.

MLKS Noteć Łabiszyn - WKS Zawisza II Bydgoszcz 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Leśniewski 3., 1:1 F. Żurawski 67., 1:2 Leśniewski 88., 1:3 Leśniewski 90+1. - karny.
Sędziował: Grzegorz Gołdyn (Lachmirowice), asystenci: J. Jędrzejczak, Ryż.

KP Polonia Bydgoszcz - MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Kawałek 37., 2:0 Szmańkowski 58.
Czerwona kartka: Jureńczyk (MLKS Krajna/36. - za drugą żółtą kartkę).
Sędziował: Robert Jędrzejczak (Ściborze), asystenci: Andrzejewski, E. Przybysz.

MLKS Unia Gniewkowo - BKS Sparta Brodnica 1:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Kural 6., 0:2 Kural 33., 0:3 Holić 38., 0:4 Kural 47., 1:4 Kryszak 71.
Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą), asystenci: K. Barczak, Reznerowicz.

W 5. kolejce spotkań IV ligi padło łącznie 26 bramek. Sędziowie pokazali zawodnikom jedną czerwoną kartkę.