LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Kontakty

Statystyki drużyny

Losowa galeria

V liga, grupa II klasa okręgowa - 9. kolejka: Szubinianka Szubin - Zdrój Ciechocinek

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

Wywieźli z Janikowa komplet punktów

• autor: Redakcja, 2012-09-01 22:07

Dla podopiecznych trenera Stepczyńskiego sobotnia wygrana jest drugą w tym sezonie i jednocześnie ponownie na boisku przeciwnika. Tym razem Szubinianka pokonała janikowską Unię.

W porównaniu do zwycięskiego spotkania z rezerwami bydgoskiego Zawiszy, trener Artur Polehojko nie mógł skorzystać w sobotę z usług Dariusza Lewandowskiego, którego w linii ataku zastąpił Przemysław Kędziora. Ponadto, od początku zagrał także Dawid Deresiewicz. W zespole Szubinianki na ławce rezerwowych zasiedli Mirosław Obremski i Sebastian Żurawski, a w ataku zagrali Robert Jurek z Adamem Kardaszem. Mecz w bramce ponownie rozpoczął Kazimierz Kostkowski.
Pierwsze minuty meczu w Janikowie, to odważna, ale jednocześnie i nerwowa gra zarówno ze strony Unii, jak i Szubinianki. W trzeciej minucie, pierwsze poważniejsze zagrożenie bramki Kostkowskiego, lecz uderzenie Kędziory zablokował Chojnacki. Trzy minuty później, obrońcy gości zablokowali uderzenie Jagielskiego, a po krótkim rozegraniu rzutu rożnego na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Dreszler - próba gracza Unii okazała się jednak bardzo niecelna. Mało brakowało, a w 11. minucie na prowadzenie wyszliby goście, ale Adam Kardasz przerzucił piłkę ponad bramką miejscowych. W pierwszym kwadransie było to jedyne poważniejsze zagrożenie bramki Tomaszewskiego, które stworzyli piłkarze trenera Wiesława Stepczyńskiego. Szubinianie do głosu ponownie doszli w 21. minucie, kiedy to w pole karne centrował Robert Jurek, a do piłki nie doskoczył Waldemar Sobol, zaś dwukrotnie chwilę później niecelnie uderzał Jurek. Ponownie zaatakowali Unici. Strzał Deresiewicza wprost w bramkarza, Kędziora przegrywa pojedynek o piłkę z Kamilem Zajdlewiczem, w 27. minucie, Kostkowski broni uderzenie Lisieckiego, zaś w 35. minucie z rzutu wolnego ponad bramką uderzył D. Deresiewicz. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, goście przeprowadzili kontrę. Piłka zagrywana do Jurka, napastnik Szubinianki został sfaulowany przez bramkarza Unii i sędzia Sylwester Rasmus podyktował rzut karny, którego pewnym wykonawcą okazał się Adam Kardasz, dla którego była to już piąta bramka w tym sezonie.
Druga połowa, to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy już w 46. minucie byli bliscy doprowadzenia do remisu, ale Kostkowski pewnie obronił uderzenie z dystansu Lisieckiego. Trzy minuty później bardzo kontrowersyjna sytuacja, bo Kamil Zajdlewicz zagrał - zdaniem piłkarzy i kibiców Unii - piłkę ręką, ale arbiter w tej sytuacji nie zareagował. Janikowanie mieli nawet serię w końcówce spotkania sześciu rzutów rożnych z rzędu, ale każdą wrzutkę, albo wybijali obrońcy, albo wyłapywał bramkarz gości, który nawet potraktował "z bara" napastnika gospodarzy, za co nie został ukarany nawet żółtą kartką. W końcówce meczu, w sytuacji sam na sam strzał Lisieckiego zablokował Damian Czerwiński. Unię dobić mógł Robert Jurek, ale w sytuacji sam na sam uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Tomaszewskiego, a kolejne jego dwa strzały: jeden trafił w boczną siatkę bramki Unii, a drugie uderzenie z problemami obronił bramkarz miejscowych.
Po końcowym gwizdku arbitra, najwięcej powodów do radości mieli przyjezdni, którzy odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie i w ligowej tabeli awansowali na siódme miejsce. Unia nadal zajmuje ostatnią pozycję, ale pamiętajmy, że drużyna z Janikowa sezon rozpoczęła z minus dziesięcioma punktami.
Już w środę, piłkarze rozegrają mecze 6. kolejki. Unia Janikowo jedzie na mecz do Sępólna Krajeńskiego, gdzie zmierzy się z Krajną, która przegrała dzisiaj w Bydgoszczy z Polonią 0:2 (16.00; sędziuje Adam Lyczmański), zaś Szubinianka na własnym obiekcie w derbowym pojedynku podejmie Noteć Łabiszyn, która także zaznała goryczy porażki - 1:3 przed własną publicznością z rezerwami bydgoskiego Zawiszy (17.00; sędziuje Maciej Lanckowski).

Po meczu powiedzieli
Artur Polehojko (trener MLKS Unii Janikowo): Okazuje się, że bramka strzelona do szatni zaważyła o losach dzisiejszego spotkania. Kto strzelił bramkę, ten wygrał mecz, niestety nam się nie udało, mimo wielu sytuacji strzelić bramki. Mieliśmy przewagę, ale nasza nieskuteczność zaważyła o porażce. Szkoda punktów, ale ten młody zespół musi okrzepnąć. Szubinianka zagrała piłkę prostą, kopali do przodu i wygrali mecz. My jesteśmy bardzo postawieni pod ścianą: punkty ujemne, kłopoty organizacyjne i wiele innych, ale nie możemy się nad tym skupiać. Ta liga pokazuje, że jest nieprzewidywalna. Wszystko się może zdarzyć. Gratuluję zwycięstwa Szubiniance. Do meczu z Krajną podejdziemy z chłodną głową. Chcemy odrobić te minusowe punkty - jak to będzie wyglądało, zobaczymy. Jesteśmy dobrej myśli. Skupiamy się teraz na pracy przed kolejnymi meczami.

Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Była nerwówka, Unia Janikowo to generalnie naprawdę dobra drużyna, dokładnie tak mieliśmy dzisiaj zagrać, a przeciwnik zagrał tak, jak my chcieliśmy. Cieszy nas to zwycięstwo, bo jest ono ważne, bramkę strzelamy po kontrze. Szkoda sytuacji Roberta Jurka, bo mógł ten wynik nawet podwyższyć. Pod koniec pierwszej połowy, Robert stłukł nogę w starciu z bramkarzem, ale raczej będzie mógł grać. Wiem, że na mecz z Notecią Łabiszyn wszyscy zawodnicy są do mojej dyspozycji.