24

04-2024

Podział punktów w Szubinie

• autor: Redakcja, 2012-08-25 17:04

Zespół LKS Szubinianki Szubin zremisował na własnym boisku z bydgoską Polonią 2:2. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, jednak po przerwie goście zdołali doprowadzić do remisu. Szubinianie kończyli mecz w "10" po tym, jak w 67. minucie drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną otrzymał Sebastian Żurawski.

W zespole szubińskim ze względu na sprawy zawodowe zabrakło dzisiaj Jacka Żurawskiego. Ponadto trener Wiesław Stepczyński nie mógł skorzystać z usług Miłosza Walentowicza, Bartosza Szalkowskiego, którzy są kontuzjowani. Największą niespodzianką w wyjściowym składzie Szubinianki był brak Jakuba Cegiełki, który zasiadł na ławce rezerwowych. Przez co funkcję kapitana pełnił Marcin Wiśniewski.
Od początku spotkania częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze i w szóstej minucie świetną sytuację do strzelenia bramki miał Sebastian Żurawski, który dwukrotnie próbował zaskoczyć Świetlika - najpierw strzał napastnika z bliskiej odległości obronił bramkarz Polonii, a dobitka okazała się minimalnie niecelna. W kolejnych minutach przewagę na boisku mieli miejscowi. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni w Szubinie musieli czekać do 18. minuty. Wtedy to Marcin Wiśniewski dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego niezdecydowanie defensorów  bydgoskich wykorzystał Dariusz Chojnacki, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Po stracie bramki goście się obudzili i zaczęli śmielej atakować, oddali dwa strzały z dystansu jednak Kazimierz Kostkowski nie dał się zaskoczyć. W 28. minucie w drużynie Polonii nastąpiła wymuszona zmiana, kontuzjowanego Radosława Kanika zmienił Radosław Janka. W 33. minucie kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Marcin Wiśniewski, jednak Świetlik efektowną interwencją uratował swój zespół przed stratą bramki. Jednak, co się odwlecze to nie uciecze. W doliczonym czasie gry gospodarze po raz drugi skierowali futbolówkę do siatki rywala. Dwójkową akcję Marcin Wiśniewski – Adam Kardasz na bramkę zamienił ten drugi, który pokonał bramkarza Polonii precyzyjnym strzałem głową. Chwilę później arbiter z Torunia zagwizdał po raz ostatni i piłkarze zeszli na przerwę do szatni.
Oba zespoły drugą część spotkania rozpoczęły w tych samych ustawieniach. W 48. minucie pierwszą, składną akcje w drugiej połowie przeprowadzili miejscowi. Michał Machowski dograł piłkę do Roberta Jurka, który uderzył na bramkę Polonii, futbolówkę „wypluł” Świetlik, a dobitka Adama Kardasza została zablokowana. W kolejnych minutach swoje okazję do bramki kontaktowej mieli przyjezdni, ale dwukrotnie górą był Kazimierz Kostkowski, który obronił uderzenie napastnika Polonii z najbliższej odległości. W 57. Minucie trener Stepczyński zdecydował się na pierwszą zmianę, w miejsce Bartłomieja Szwedy na boisku pojawił się Jakub Cegiełka. I bardzo szybko pomocnik LKS Szubinianki dał o sobie znać, chwilę po wejściu na boisku po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym jego strzał został zablokowany. Nie minęło 60. sekund, a padła bramka kontaktowa. Marcin Szmańkowski wykorzystał podanie z głębi pola i uderzeniem w krótki róg pokonał Kazimierza Kostkowskiego.  Odpowiedź gospodarzy mogła okazać się zabójcza, Robert Jurek próbował z ponad  25. metrów przelobować bramkarza Polonii, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 67. minucie Sebastian Żurawski otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Napastnik Szubinianki przy schodzeniu z boiska zdjął koszulkę i za to Jacek Rogowski ukarał zawodnika gospodarzy. Po tej sytuacji Poloniści uwierzyli, że remis jest w zasięgu i jeszcze bardziej zaatakowali. I w 77 minucie dopięli swego, wprowadzony w pierwszej połowie Radosław Janka strzałem po długim roku zaskoczył Kostkowskiego po raz drugi. W ostatnich minutach swoje okazję mieli Poloniści, najpierw Kazimierz Kostkowski rozpaczliwą interwencją obronił dwa uderzenia z bliskiej odległości. Następnie Michał Machowski zablokował uderzenie z bliskiej odległości. A w doliczonym czasie gry głową piłkę z linii bramkowej wybijali Dariusz Chojnacki oraz Kamil Zajdlewicz. Swoją okazję miał Marcin Wiśniewski, ale strzał pomocnika z obrębu pola karnego z największym trudem obronił bramkarz Polonii. Po upływie 93. minut arbiter z Torunia zagwizdał po raz ostatni i Szubinianka zremisowała z Polonią 2:2.
Następnym rywalem Szubinianki będzie MLKS Unia Janikowo. Początek tego spotkania w sobotę o godzinie 17.00.

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Wszyscy widzieli, że sytuacja, kiedy Sebastian Żurawski zdjął koszulkę i dostał kartkę, to ułożyło to losy meczu, bo gościom znacznie łatwiej się gra wtedy, kiedy gospodarz traci jednego zawodnika. Mieliśmy dużo okazji do podwyższenia wyniku, ale równie dobrze mogliśmy stracić bramkę na 3:2. Szkoda sytuacji, gdzie Marcin Wiśniewski nie trafił, śmiem twierdzić, że powinien się lepiej zachować. Mamy remis, teraz jedziemy do Janikowa walczyć o wygraną. Gratuluję gościom, bo stworzyliśmy dzisiaj niezłe piłkarskie widowisko.

Maciej Karabasz (trener KP Polonii Bydgoszcz): Mecz od początku nam się nie ułożył, kontuzja poważna jednego z lepszych zawodników Radosława Kanika, strata bramki przed zejściem do szatni. Po przerwie chłopacy wyszli zmotywowani, zagrali lepiej, niewiele brakowało, abyśmy wygrali, ale wywozimy remis i z tego musimy się cieszyć. Musimy się poukładać kadrowo, mamy pecha, bo trzech zawodników nam wypadło, te braki będziemy uzupełniać, bo nasza kadra zawodnicza jest szeroka. Będziemy walczyć w kolejnych meczach o punkty.

4. kolejka IV ligi - 25.08.2012 r.
LKS Szubinianka Szubin - KP Polonia Bydgoszcz 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Dariusz Chojnacki 18. - po dośrodkowaniu M. Wiśniewskiego z rzutu wolnego, Chojnacki zmylił bramkarza i umieścił piłkę w siatce, 2:0 Kardasz 45+1. - dwójkowa akcja Kardasz, M. Wiśniewski zakończyła się strzałem głową tego pierwszego, który powyższa wynik, 2:1 Szmańkowski 60. - podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam Szmańkowski pewnie pokonał Kostkowskiego, 2:2 Janka 77. - po zgraniu piłki z głębi pola, strzałem w długi róg Janka umieszcza piłkę w siatce.
Czerwona kartka: Sebastian Żurawski (LKS Szubinianka/66. - za drugą żółtą kartkę).
Widzów: 350.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, K. Zajdlewicz, Czerwiński - Szweda (58. Cegiełka), Sobol, M. Wiśniewski, R. Jurek - Kardasz (82. Obremski), S. Żurawski.
Żółte kartki: S. Żurawski, 28. - faul, S. Żurawski, 66. - niesportowe zachowanie.

KP Polonia (trener Karabasz): Świetlik - Baran (65. Prześniak), Błaszkiewicz, Dahlke, Szpankiewicz (71. Plewiński) - Kawałek, Kubacki, Sawicki, R. Kanik (28. Janka) - Paczkowski (57. Szcześniak), Szmańkowski.
Żółta kartka: Szpankiewicz, 45+1. - faul.

Sędziował: Jacek Rogowski (Toruń), asystenci: Rolbiecki, R. Wółkiewicz. Obserwator KPZPN: Purcelewski (Lipno).

LKS Szubinianka: Pawlak, Rajmann, M. Janicki, Pokorski.
KP Polonia: Napierała, Sieracki, Stolarski.

Stan zdrowia Radosława Kanika [aktualizacja]
Jak się dowiedzieliśmy, Radosław Kanik ma złamany obojczyk. To informacja oficjalna, którą nam przekazał trener Polonii Maciej Karabasz. Zawodnik w tej rundzie nie wybiegnie już na boisko. Redakcja szubinianka.futbolowo.pl życzy zawodnikowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Zdjęcia w galerii
W naszej galerii można oglądać zdjęcia z sobotniego meczu 4. kolejki IV ligi LKS Szubinianka Szubin - KP Polonia Bydgoszcz. Autorami fotorelacji są Beata Danielewska-Szymczak, Aleksander Ryska i Andrzej Schmidt.