03

04-2024

Porażka z trzecioligowcem

• autor: Redakcja, 2012-07-21 18:02

Mecz sparingowy momentami był bardzo ostry, a piłkarze mieli sporo pretensji. Na boisku, to Pogoń ostatecznie pokonała Szubiniankę 4:1.

Dla obu drużyn był to trzeci mecz sparingowy w okresie letnich przygotowań przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego. Pogoń, rozgrywki trzecioligowe rozpocznie od meczu z Unią/Roszak Solec Kujawski, a Szubinianka od wyjazdu z Unią Gniewkowo.
W dzisiejszej grze kontrolnej, trener gości Arkadiusz Glaza tradycyjnie mógł sprawdzić zawodników zarówno z pierwszego składu, jak i tych graczy, którzy rzadziej prezentują się podczas spotkań ligowych. W ekipie szubińskiej tymczasem dzisiaj z różnych przyczyn zabrakło m.in. Bartosza Szalkowskiego, Damiana Czerwińskiego czy Dariusza Chojnackiego. Zagrał za to Michał Machowski, a w ataku - eksperymentalnie: Adam Kardasz z Robertem Jurkiem.
I to właśnie Jurek był w pierwszej połowie najbliżej strzelenia bramki dla szubinian. Po uderzeniu z dystansu, piłka nieznacznie przeleciała ponad bramką Tomasza Wachowiaka, bramkarz Pogoni obronił jeszcze potem uderzenia R. Jurka i Kardasza. Goście za to mieli sporo dobrych okazji. Ponad bramką uderzał Adam Szal (testowany przez Pogoń), a strzał Krajnyka z wolnego obronił Kostkowski. Bramkarz Szubinianki wyjmował jednak piłkę z siatki w pierwszej połowie aż trzykrotnie. Dwa razy trafił Bartłomiej Czaplewski, a strzał Krzysztofa Szala dobił Jarosław Plewa. W drugiej połowie padły jeszcze dwie bramki. Na 4:0 podwyższył Rafał Laks, a honorową bramkę dla gospodarzy w 65. minucie strzelił Sebastian Żurawski.
Dla Szubinianki była to pierwsza porażka w okresie przygotowawczym. Już w środę, podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego zagrają w kontrolnym meczu z piątoligowym Brzysko-rolem Brzyskorzystewko, początek o godzinie 18.30.

Mecz sparingowy - 21.07.2012 r.
LKS Szubinianka Szubin - KS Pogoń Mogilno 1:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Czaplewski 30. - podanie w pole karne do Czaplewskiego, który umieszcza piłkę w siatce, 0:2 J. Plewa 33. - dobitka strzału K. Szala, 0:3 Czaplewski 37. - zagranie K. Szala, a Czaplewski po raz drugi pokonuje Kostkowskiego, 0:4 Laks 56. - podanie do nabiegającego Laksa, który podwyższył wynik, 1:4 S. Żurawski 65. - podanie z głębi pola do S. Żurawskiego, który płaskim strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

Mecz rozegrano na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Szubinie

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski (78. Pawlak) - Machowski (65. M. Janicki), K. Zajdlewicz, J. Żurawski, Szweda (75. P. Kujawa) - Pokorski (63. Alwin), Sobol, Obremski (46. S. Żurawski), Cegiełka - R. Jurek (71. Rajmann), Kardasz.

KS Pogoń (trener Glaza): Wachowiak (68. Lisek) - Krajnyk (46. Laks/68. L. Arent), L. Arent (46. Bembenek), D. Kempski (46. Szyszkowski), B. Przybysz (46. Kruk) - J. Wojciechowski (46. Mrówczyński), Maciejewski (46. Malczewski), A. Szal (46. Kaniecki), Czaplewski (46. Gorgoń) - K. Szal (46. Szymański), J. Plewa (46. Kopliński).

Sędziowali: Piotr Brzeziński (Żnin), Janusz Kuśnierek (Żnin).

W naszej galerii można oglądać zdjęcia z sobotniego spotkania sparingowego. Autorami fotorelacji są Beata Danielewska-Szymczak i Andrzej Schmidt.