LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

Powtórka z Mogilna

• autor: Redakcja, 2012-05-05 20:34

Zespół LKS Szubinianki przegrał na własnym boisku z Pogonią Mogilno 0:4 (0:1).

W dzisiejszym spotkaniu w ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Kamila Zajdlewicza. Ponadto nieobecny był  Adam Kardasz. Parę stoperów tworzył Robert Jurek z Dariuszem Chojnackim. W linii ataku od pierwszych minut oglądaliśmy braci Janickich: Dawida oraz Marcina.

Początek spotkania ułożył się wybornie dla przyjezdnych, którzy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Szala. W tej sytuacji były zawodnik WKS Zawiszy Bydgoszcz wykorzystał świetne dogranie Jarosława Plewy i uderzając w długi róg pokonał Kazimierza Kostkowskiego. W kolejnych minutach przewagę mieli podopieczni Arkadiusza Glazy, ale nic poważnego z tego nie wynikło. W 13. minucie blisko pokonania Kostkowskiego po raz drugi był Krzysztof Szal jednak w ostatniej chwili futbolówkę sprzed nóg wyłuskał mu Michał Machowski. W 25. minucie szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się na pierwszą zmianę, boisko opuścił kapitan Jakub Cegiełka, a na jego miejsce wszedł Sebastian Żurawski. W wyniku tej zmiany Marcin Janicki przeszedł na lewą flankę, natomiast Sebastian Żurawski grał w ataku.Opaskę kapitańską przejął Dariusz Chojnacki. W 30. minucie kolejną świetną okazję stworzyli sobie pogoniści. Na szczęście dla szubinian, Karol Kopliński po zagraniu Krzysztofa Szala nieczysto trafił w piłkę. Osiem minut później futbolówka znalazła się w siatce miejscowych, ale sędzia bramki nie uznał, gdyż Kopliński znalazł się na pozycji spalonej. Chwilę później po indywidualnej akcji za pola karnego uderzał Dawid Janicki, piłkę zmierzającą w okienko złapał jednak Adam Wanecki. Jeszcze przed przerwą swoją okazję na podwyższenie prowadzenia mieli przyjezdni, ale Jacek Wojciechowski z rzutu wolnego uderzył bardzo niecelnie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianom i Pogoń zasłużenie prowadziła 1:0.

Drugą połowę podobnie, jak pierwszą lepiej zaczęli goście. Pogoń, w 51. minucie podwyższyła prowadzenie. Po zagraniu z rzutu rożnego Bartosza Przybysza uderzeniem głową pod poprzeczkę Kostkowskiego po raz drugi zaskoczył Antoni Krajnyk. W 61. minucie blisko pokonania Waneckiego był Bartłomiej Szweda, jednak jego wrzutkę na rzut rożny sparował bramkarz przyjezdnych. 180 sekund później na kolejną zmianę zdecydował się Wiesław Stepczyński, Marcina Janickiego zastąpił Jacek Żurawski. Na boisku stroną przeważającą cały czas była Pogoń. W 72. minucie Krzysztof Szal z woleja uderzył nad bramką, a cztery minuty później wprowadzony wcześniej na boisko Wiktor Mrówczyński zmarnował świetną sytuację i uderzył w poprzeczkę. 60 sekund później futbolówka wylądowała już w siatce. Jarosław Plewa dośrodkował na głowę Krzysztofa Szala, który nie dał żadnych szans bramkarzowi Szubinianki. Gospodarze mogli odpowiedzieć honorowym trafieniem, ale próba Jurka okazała się niecelna. W doliczonym czasie gry wynik na 4:0 po kapitalnym uderzeniu pod poprzeczkę ustanowił Krzysztof Szal. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni. Szubinianka 0:4 Pogoń.

Szubinianka była dzisiaj na boisku drużyną słabszą i w pełni zasłużenie przegrała z Pogonią Mogilno 0:4. Jednak najważniejsze spotkania jeszcze przed podopiecznymi Wiesława Stepczyńskiego. Za tydzień w sobotę Szubinianka udaje się do Kruszwicy na mecz z Gopłem. Chcąc myśleć o spokojnym utrzymaniu, trzeba z tego trudnego terenu wywieść punkty, najlepiej trzy. Początek meczu o godzinie 16.00.

Po meczu powiedzieli
Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Nie ma co mówić o dzisiejszym meczu, dla nas liczą się teraz tylko i wyłącznie trzy najbliższe mecze: z Gopłem Kruszwica, Legią Chełmża i LTP Lubanie. Będą to mecze prawdy, w których musimy zdobyć punkty.

Arkadiusz Glaza (trener KS Pogoni Mogilno): Po dzisiejszym meczu wiem, że trzecia liga nie jest jeszcze teraz dla nas, bowiem jest jeszcze kilka kolejek do końca rozgrywek. Uczulałem zresztą chłopaków przed meczem na to, że w naszej Ekstraklasie Legia Warszawa też miała sporą przewagę nad rywalami, a tymczasem przegrała w czwartek w Gdańsku i spadła w tabeli, ale grała też źle (jeden wygrany mecz na osiem - redakcja). Już do przerwy powinniśmy prowadzić 3:0, a kiedy chłopacy wyszli na tę murawę, to aż chciało im się grać. To nie tylko Krzysiek Szal wygrał nam ten mecz strzelając te trzy bramki, ale miał też partnerów, którzy dogrywali mu znakomite piłki. Na najbliższy mecz z Unią Gniewkowo wypadają mi Leszek Arent za żółte kartki i Damian Kempski, który doznał kontuzji kostki. Jednak mam zmienników i mam nadzieję, że ci którzy dostaną szansę, na pewno ją wykorzystają i nie zawiodą.

24. kolejka IV ligi - 5.05.2012 r.
LKS Szubinianka Szubin - KS Pogoń Mogilno 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 K. Szal 3. - podanie Plewy do K. Szala, który w sytuacji sam na sam umieszcza piłkę w siatce po dłoniach szubińskiego bramkarza, 0:2 Krajnyk 52. - piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał B. Przybysz, najwyżej wyskoczył Krajnyk i strzałem głową umieścił piłkę w siatce, 0:3 K. Szal 82. - podawał Plewa, a K. Szal strzałem szczupakiem umieścił piłkę w siatce, 0:4 K. Szal 90+2. - napastnik Pogoni popisał się kapitalnym uderzeniem z woleja pod poprzeczkę po dograniu Plewy.
Widzów: 300.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, R. Jurek, Czerwiński - Szweda, Obremski, M. Wiśniewski, Cegiełka (25. S. Żurawski) - D. Janicki, M. Janicki (66. J. Żurawski).
Żółte kartki: D. Janicki, 28. - faul, J. Żurawski, 81. - niesportowe zachowanie.

KS Pogoń (trener Glaza): Wanecki - Krajnyk, L. Arent, D. Kempski (68. Szyszkowski), B. Przybysz - J. Wojciechowski (67. Mrówczyński), Maciejewski, Czaplewski (60. Malczewski), Kopliński (67. Ł. Kempski) - J. Plewa, K. Szal.
Żółte kartki: L. Arent, 26. - faul, Ł. Kempski, 79. - faul.

Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: D. Burkiewicz, Damski. Obserwator KPZPN: Kostrzewski (Bydgoszcz).

Ławka rezerwowych
LKS Szubinianka: Klajbor, D. Zajdlewicz.
KS Pogoń: Wachowiak, Gorgoń, Deresiewicz.

Z AUTU
Zdjęcia w galerii

W naszej fotogalerii zdjęć z sezonu 2011/2012 można oglądać zdjęcia z dzisiejszego meczu seniorów LKS Szubinianka Szubin - KS Pogoń Mogilno. Autorami fotorelacji z meczu są Beata Danielewska-Szymczak, Aleksander Ryska, Andrzej Schmidt i Szymon Ławicki.
Ponadto można oglądać fotorelację autorstwa Aleksandra Ryski z meczu młodzików LKS Szubinianki Szubin, którzy grali z LKS Spartą Janowiec Wielkopolski i orlików LKS Szubinianki Szubin, którzy o ligowe punkty walczyli dzisiaj z LZS/Jeziorak Jadowniki.

24. kolejka IV ligi - podsumowanie
Obok lidera, po komplet punktów sięgnął także w derbowym meczu Flisak Złotoria, który 2:0 przed własną publicznością pokonał toruńskiego Pomorzanina. Wygrały także Włocłavia Włocławek (2:1 na wyjeździe z Unią Gniewkowo), Start Warlubie (3:0 z Gopłem Kruszwica) i Unia/Roszak Solec Kujawski, która 4:1 wygrała na wyjeździe z Chełminianką Chełmno. Na dodatek, Unię poprowadził nowy trener, Zbigniew Stefaniak, który zastąpił na ławce trenerskiej Dariusza Porbesa, którego zwolniono po środowym remisie 2:2 z Notecią Łabiszyn. Zwraca uwagę także wysoka, bo aż 8:0 wygrana Gromu Osie na własnym boisku z Legią Chełmża. Aż osiem bramek padło w Sępólnie Krajeńskim, gdzie Krajna zremisowała 4:4 z LTP Lubanie, mimo iż przegrywała 2:4, to zdołała ten wynik wyciągnąć i urwać punkt na własnym boisku.
Łącznie, w 24. kolejce IV padło 36 bramek, a komplet wyników podajemy za portalem Moje Miasto Włocławek.

GLZS Start Warlubie - MLKS Gopło Kruszwica 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 M. Zarembski 58., 2:0 M. Zarembski 65. - karny, 3:0 Simson 70.
Sędziował: Jacek Rogowski (Toruń), asystenci: Wołowski, Baranowska.

KS Chełminianka Chełmno - KS Unia/Roszak Solec Kujawski 0:4 (0:2)
Bramki: 0:1 Raczyński 4., 0:2 Szkaradek 26., 0:3 Murach 70., 0:4 Dah 85.
Czerwona kartka: Ziemlewski (KS Chełminianka/33. - za drugą żółtą kartkę).
Sędziował: Mateusz Gajewski (Złotopole), asystenci: Chromiński, Bania.

MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie - LTP Lubanie 4:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Bobrowski 9., 1:1 Ł. Nowak 25., 1:2 Bobrowski 28., 2:2 Mrugalski 51., 2:3 P. Kranc 53., 2:4 M. Pałczyński 59., 3:4 Ł. Nowak 78., 4:4 J. Orłowski 90+4.
Sędziował: Mirosław Oparczyk (Zamość), asystenci: S. Borkowski, Dorn.

MLKS Noteć Łabiszyn - MKS Start Radziejów 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Malerowicz 23., 2:0 Woźniak 55., 3:0 Bizoń 73., 4:0 Mateusz Gryglewicz 89.
Sędziował: Łukasz Reinowski (Bydgoszcz), asystenci: Pangowski, Łukawski.

LZS Grom Osie - KS Legia Chełmża 8:0 (2:0)
Bramki: 1:0 D. Wolski 2., 2:0 Kucenko 15., 3:0 Paczkowski 47., 4:0 Warchoł 63. - karny, 5:0 Środa 64., 6:0 Kolmajer 71., 7:0 Środa 87., 8:0 Grudziński 90+1.
Sędziował: Sławomir Kujawa (Żnin), asystenci: R. Liana, H. Dojaś.

KS Flisak Złotoria - KS Pomorzanin Toruń 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Drwięga 47., 2:0 J. Maćkiewicz 84.
Sędziował: Grzegorz Sosnowski (Toruń), asystenci: P. Gryckiewicz, Śliwowski.

MLKS Unia Gniewkowo - WKP Włocłavia Włocławek 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Ciejek 40., 1:1 Tłuchowski 57., 1:2 Tłuchowski 65.
Sędziował: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz), asystenci: Niewiadomy, M. Sobczak.