LKS Szubinianka Szubin - strona oficjalna

Strona klubowa

Wyniki spotkań

Wyniki spotkań w V lidze oraz nazwiska strzelców bramek udostępniamy Państwu za pośrednictwem portalu Włocławek Nasze Miasto.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Wyszukiwarka

Aktualności

Szubinianka bez punktów we Włocławku

• autor: Redakcja, 2012-05-02 20:34

Podopieczni trenera Stepczyńskiego nie będą mile wspominali wyjazdu do Włocławka. Szubinianie przegrali 0:3 z WKP Włocłavią w meczu 23. kolejki.

Tylko trzynastu zawodników miał dzisiaj do dyspozycji trener LKS Szubinianki Szubin, Wiesław Stepczyński. Zabrakło Adama Kardasza, Dariusza Chojnackiego, Kamila Zajdlewicza (ma wrócić do gry na mecz z MLKS Gopłem Kruszwica w 25. kolejce) oraz strzelca bramki w meczu z Pomorzaninem Sebastiana Żurawskiego. Na pozycji stoperów zagrali więc Marcin Janicki i Robert Jurek, który obchodzi dzisiaj 21. urodziny, zaś w środku pola wraz z Marcinem Wiśniewskim od pierwszej minuty zagrał Jacek Żurawski, a na ławce rezerwowych zasiedli Dawid Klajbor i Dawid Zajdlewicz.
W porównaniu do meczu ze Startem Warlubie (2:2), trener Wiesław Borończyk musiał dokonać kilku zmian w składzie drużyny. Nie mógł zagrać Jakub Feter, który pauzował za czwartą żółtą kartkę, stąd też w linii pomocy zagrał Emile Thiakane, zaś w ataku Adam Matusiak, a podwieszony pod niego był Mariusz Cichowlas. Na ławce zasiedli za to m.in. Bartłomiej Śmigiel oraz Arkadiusz Suchomski, który do niedawna przechodził rehabilitację po kontuzji.
Mecz rozpoczął się z drobnym opóźnieniem, bowiem sędzia Gerard Gólcz nakazał piłkarzom Włocłavii zamianę koszulek z białych na czerwone, zaś meczu na obiekcie przy ulicy Chopina 8 nie obejrzeli kibiców, którzy dopingowali zza płotu, a w drugiej połowie wykonali efektowną oprawę.
Gospodarze od początku uzyskali przewagę, którzy po niespełna kwadransie gry mogli prowadzić 2:0. Najpierw, po strzale Adama Matusiaka, piłka trafiła w słupek bramki Kostkowskiego, a następnie szubiński bramkarz obronił uderzenie Mariusza Cichowlasa. Goście w pierwszych dwudziestu minutach nie stwarzali specjalnego zagrożenia pod bramką Ibrahima Tandjigory. Po strzale z rzutu wolnego Roberta Jurka, piłka odbiła się od muru włocławskich obrońców. W 27. minucie, padła bramka na 1:0 dla gospodarzy. Po zagraniu Macieja Lamparskiego w pole karne, piłkę przejął Cichowlas, który ograł szubińskich obrońców i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Potem swoje szanse na strzelenie wyrównującej bramki mieli goście. Najpierw, Tandjigora obronił uderzenie Jakuba Cegiełki, a następnie Dawida Janickiego. W 36. minucie, na 2:0 podwyższył Marcin Piotrowski, lecz sędzia liniowy uznał, że piłkarz Włocłavii znalazł się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. Jednak, w 37. minucie było już 2:0 dla gospodarzy, a bardzo dobrym uderzeniem z ok. 14 metrów popisał się Adam Matusiak, dla którego była to pierwsza bramka strzelona dla nowego pracodawcy. Tymczasem pod koniec pierwszej połowy dwie doskonałe okazje miał Jacek Żurawski. Najpierw uderzenie Marcina Wiśniewskiego obronił Tandjigora, a potem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, senegalski bramkarz obronił uderzenie głową szubińskiego napastnika. W 44. minucie, J. Żurawski uderzył minimalnie ponad bramką, po dośrodkowaniu Bartłomieja Szwedy w pole karne.
Druga połowa rozpoczęła się źle dla gości. Najpierw źle zachował się Kostkowski, który złapał piłkę po podaniu swojego obrońcy, po uderzeniu z rzutu wolnego pośredniego Cichowlas trafił jednak w mur. W 54. minucie, na 3:0 podwyższył Cichowlas, który przyjął piłkę na klatkę piersiową po dośrodkowaniu Thiakane i pewnym strzałem umieścił piłkę w szubińskiej siatce. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyników, lecz ponad bramką uderzał w kilku sytuacjach Thiakane, a Kostkowski obronił jeszcze na raty mocne uderzenie z dystansu Michała Malczaka. Goście rzadko kiedy zagrażali bramce rywala w drugiej połowie, jednej ze swoich okazji nie wykorzystał Bartłomiej Szweda, który uderzył ponad bramką.
Ostatecznie, w meczu 23. kolejki IV ligi piłkarskiej, WKP Włocłavia pokonała LKS Szubiniankę 3:0. Po tej porażce, Szubinianka pozostała na dziesiątym miejscu w tabeli, z dorobkiem 27 punktów. Włocłavia natomiast nadal jest w czołówce tabeli, aktualnie zajmuje czwarte miejsce. W najbliższą sobotę, w 24. kolejce ligowych spotkań, LKS Szubinianka zagra przed własną publicznością z KS Pogonią Mogilno (15.00; w rundzie jesiennej 4:0 dla KS Pogoni).

23. kolejka IV ligi - 2.05.2012 r.
WKP Włocłavia Włocławek - LKS Szubinianka Szubin 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Cichowlas 29. - podanie Lamparskiego do Cichowlasa, który ograł obrońców Szubinianki i pewnym strzałem umieścił piłkę w szubińskiej siatce, 2:0 Matusiak 37. - napastnik Włocłavii popisał się precyzyjnym uderzeniem z ok. 14 metrów, 3:0 Cichowlas 55. - po dośrodkowaniu Thiakane, obrońcy Szubinianki wybili piłkę za pole karne, przyjął ją Cichowlas i pewnym strzałem umieścił w siatce Kostkowskiego.
Widzów: mecz rozegrano bez udziału publiczności.

Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią, przy ulicy Chopina 8

WKP Włocłavia (trener Borończyk): Tandjigora - Haberski, Gralak (67. Goc), Ewert (46. Suchomski), Lamparski - Thiakane, Malczak, B. Feter, Piotrowski (78. Markiewicz) - Cichowlas - Matusiak (70. Tłuchowski).
Żółte kartki: Malczak, B. Feter.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, M. Janicki, R. Jurek, Czerwiński - Szweda (85. Klajbor), J. Żurawski (70. D. Zajdlewicz), M. Wiśniewski, Cegiełka - D. Janicki, Obremski.
Żółta kartka: R. Jurek.

Sędziował: Gerard Gólcz (Pakość), asystenci: Chrzanowski, E. Przybysz.

Ławka rezerwowych
WKP Włocłavia: Kunicki, Śmigiel.

Z AUTU
23. kolejka IV ligi - podsumowanie
26 bramek padło w środowych spotkaniach 23. kolejki spotkań IV ligi. Lider tabeli, KS Pogoń Mogilno wymęczył wygraną 1:0 ze Startem Warlubie. Zwycięską bramkę dla Pogoni strzelił w 87. minucie Jarosław Plewa. Punkty zgubił dotychczasowy wicelider. Unia/Roszak Solec Kujawski zremisowała 2:2 z Notecią Łabiszyn i straciła tę pozycję na rzecz Flisaka Złotoria, który 1:0 wygrał wyjazdowy mecz ze Startem Radziejów, a zwycięską bramkę strzelił w 86. minucie Łukasz Drwięga.
Dogodnej okazji do wygrania meczu nie wykorzystała Legia Chełmża, która zaledwie bezbramkowo na własnym boisku zremisowała z Krajną Sępólno Krajeńskie. W 65. minucie, Piotr Bąkowski obronił bowiem rzut karny, co zaważyło na tym, że podopieczni Macieja Lipińskiego zdobyli jeden punkt. Pierwsze od dziewięciu miesięcy zwycięstwo odnieśli piłkarze LTP Lubanie, którzy 5:3 pokonali u siebie Chełminiankę i opuścili ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Poniżej, za pośrednictwem portalu Moje Miasto Włocławek i za stroną Pogoni Mogilno przedstawiamy szczegółową dokumentację meczów ligowych.

LTP Lubanie - KS Chełminianka Chełmno 5:3 (2:2)
Bramki: 0:1 Ernest 4., 0:2 Ernest 25., 1:2 Zakrzewski 39., 2:2 M. Pałczyński 44., 3:2 Bobrowski 48., 3:3 Ernest 51. - karny, 4:3 Zakrzewski 56., 5:3 Bobrowski 76.
Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław), asystenci: Gołdyn, J. Jędrzejczak.

KS Legia Chełmża - MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie 0:0
W 65. minucie, Piotr Bąkowski (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie) obronił rzut karny
Sędziował: Wojciech Prokopowicz (Włocławek), asystenci: Ciesielski, Szubski.

MLKS Gopło Kruszwica - LZS Grom Osie 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 K. Krajniak 27., 1:1 D. Wolski 80., 2:1 K. Kozłowski 90+2.
Sędziował: Marcin Liana (Żnin), asystenci: K. Dojaś, Drozd.

KS Unia/Roszak Solec Kujawski - MLKS Noteć Łabiszyn 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Rudziński 28., 1:1 Mucha 39., 1:2 Mucha 67., 2:2 Rudziński 74.
Sędziował: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz), asystenci: Boniek, Nagaj.

MKS Start Radziejów - KS Flisak Złotoria 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Drwięga 86.
Sędziował: Tomasz Szubiński (Bydgoszcz), asystenci: Gacka, S. Borkowski.

KS Pomorzanin Toruń - MLKS Unia Gniewkowo 2:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Elsner 12., 1:1 Klajn 18., 2:1 Drygalski 43., 2:2 Gac 48. - karny.
Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą), asystenci: M. Gołębiowski, Reznerowicz.

KS Pogoń Mogilno - GLZS Start Warlubie 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 J. Plewa 87.

KS Pogoń (trener Glaza): Wanecki - D. Kempski, L. Arent, B. Przybysz (73. Szyszkowski), Krajnyk - Czaplewski (57. K. Szal), J. Wojciechowski, Maciejewski, Malczewski (63. Ł. Kempski) - Kopliński (71. Laks), J. Plewa.
Żółte kartki: Krajnyk, B. Przybysz.

GLZS Start (trener Gralak): Mateusz Wiśniewski - D. Grajewski (73. Wójtowicz), Dreszler, Chrobociński, Simson - Ł. Budziński, Grunwald (80. Wójcik), Klamczyński, M. Zarembski - A. Reise (63. S. Grajewski), Klimek (57. Sadowski).
Żółte kartki: Chrobociński, Dreszler.

Sędziował: Rafał Liana (Żnin), asystenci: Kościelniak, Podlewski.

W treści prezentujemy też wypowiedzi trenerów oraz bramki, które nagrał i udostępnił red. Marcin Gołembiewski.
W galerii można oglądać fotorelację ze środowego meczu. Autorem fotorelacji jest Wojciech Alabrudziński z portalu Moje Miasto Włocławek.