25

04-2024

Bardzo ważna wygrana w Gniewkowie

• autor: Redakcja, 2012-04-22 09:13

To drugie zwycięstwo szubińskich piłkarzy w rundzie wiosennej piłkarskiej IV ligi. Zwycięską bramkę strzelił Adam Kardasz na sześć minut przed końcem spotkania.

W porównaniu do ubiegłotygodniowego meczu z KS Flisakiem Złotoria (1:5), trener szubińskich piłkarzy dokonał tylko dwóch istotnych korekt w wyjściowej jedenastce. Po pauzie za żółte kartki do gry powrócił Marcin Wiśniewski, który zagrał za Michała Pokorskiego. Ponadto, w ataku partnerem Dawida Janickiego był Mirosław Obremski, a na ławce rezerwowych zasiadł Sebastian Żurawski. Kontuzjowanego Kamila Zajdlewicza, na środku obrony zastąpił Robert Jurek, który na tej samej pozycji zagrał także w Złotorii. Jego partnerem był Dariusz Chojnacki, który tydzień temu nie mógł wystąpić.
W bramce drużyny Unii Gniewkowo mecz rozpoczął Jakub Kaczmarek, który od początku rundy wiosennej skutecznie wygrał rywalizację o miejsce w składzie ze Zbigniewem Baranowskim. Zamiast Mikołaja Ciejka, mecz w wyjściowym składzie rozpoczął Krystian Tomaszewski, zaś w ataku zagrał Oskar Kryszak, który zastąpił Macieja Rościszewskiego. Jego partnerem od początku spotkania był Krystian Piechocki.

Początek spotkania to jednak przewaga podopiecznych Jacka Sobczaka, którzy już w 10. minucie mogli wyjść na prowadzenie. W sytuacji sam na sam Kostkowski obronił uderzenie Krystiana Piechockiego. Potem kibice na boisku w Gniewkowie zobaczyli dwie bramki. Jako pierwsi do siatki trafili goście. W 29. minucie, piłkę w pole karne dośrodkował Dariusz Chojnacki, podanie głową przedłużył Adam Kardasz, a kapitalnym strzałem z przewrotki piłkę do siatki skierował Dawid Janicki, dla którego była to czwarta bramka w tym sezonie, ale pierwsza od 19 listopada 2011 r., kiedy to strzelił dwie bramki w meczu Pucharu Polski z Budowlanymi Bydgoszcz. Po raz ostatni w meczu ligowym, napastnik Szubinianki na listę strzelców wpisał się w listopadowym przegranym 1:5 meczu wyjazdowym z MLKS Notecią Łabiszyn. W 42. minucie, mieliśmy już jednak remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę przyjął jeden z piłkarzy Unii, uderzył, futbolówka odbiła się przed linią bramkową, a po olbrzymim zamieszaniu do siatki trafił Krystian Piechocki, wykorzystując do tego niezbyt pewną interwencję szubińskiego bramkarza. W pierwszej połowie, do siatki gospodarzy mógł jeszcze trafić Mirosław Obremski, lecz piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki drużyny Unii.
Druga połowa sobotniego meczu była naprawdę bardzo emocjonująca, jednak nie obyło się bez sytuacji kontrowersyjnej. Dawid Janicki został w polu karnym Unii sfaulowany przez jednego z interweniujących obrońców drużyny gospodarzy, lecz sędzia Sławomir Kujawa nie podyktował jedenastki dla szubińskiej drużyny. Szubiński napastnik był bardzo aktywny w sobotnim meczu. W 50. minucie, po jego uderzeniu z rzutu wolnego, piłka po raz drugi w tym meczu trafiła w poprzeczkę bramki gniewkowskiej drużyny. Wtedy Szubiniankę mógł dwukrotnie skontrować Piechocki. Najpierw nie trafił w sytuacji sam na sam z Kostkowskim, a w 75. minucie piłkę z linii bramkowej wybił Dariusz Chojnacki. Tymczasem ostatnie słowo w meczu należało do gości. W 84. minucie, piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Jakub Cegiełka, a po zamieszaniu w polu karnym, do siatki Unii piłkę skierował Adam Kardasz. Już w samej końcówce spotkania, gospodarzy mógł dobić wprowadzony na boisko Sebastian Żurawski, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył obok słupka.
Ostatecznie, piłkarze Szubinianki mogli po końcowym gwizdku cieszyć się z kompletu punktów zdobytych na boisku Unii Gniewkowo, która także będzie bić się o utrzymanie. Po wygranej w sobotę, Szubinianka awansowała na dziewiąte miejsce, zaś Unia spadła na miejsce trzynaste. W następnej kolejce, Szubinianka przed własną publicznością zagra z KS Pomorzaninem Toruń (sobota, 15.00; w rundzie jesiennej 3:0 dla Pomorzanina), zaś Unię Gniewkowo czeka trudny, wyjazdowy mecz z KS Flisakiem Złotoria.

Pomeczowa opinia trenera LKS Szubinianki Szubin, Wiesława Stepczyńskiego
Odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo w Gniewkowie, jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni. Cieszę się jednocześnie z gry drużyny, bo stworzyliśmy sobie sporo dobrych okazji do strzelenia bramki i najważniejsze, że udało się dwukrotnie nam strzelić bramkę. Twardo jednak stąpamy po ziemi i teraz przygotowywać się będziemy do meczu z toruńskim Pomorzaninem. Przed własną publicznością będziemy chcieli zdobyć trzy punkty.

21. kolejka IV ligi - 21.04.2012 r.
MLKS Unia Gniewkowo - LKS Szubinianka Szubin 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Dawid Janicki 30. - napastnik LKS Szubinianki popisał się kapitalnym uderzeniem z przewrotki, po tym, jak piłkę w pole karne dośrodkował Dariusz Chojnacki, a to podanie przedłużył Kardasz, 1:1 Piechocki 42. - napastnik MLKS Unii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał niepewną interwencję Kostkowskiego i skierował piłkę do siatki, 1:2 Kardasz 84. - piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Cegiełka, doszło do zamieszania w polu karnym, piłkę do siatki Unii zdołał jednak skierować Kardasz.
Widzów: 250.

MLKS Unia (trener J. Sobczak): Kaczmarek - Redman (68. Cięgotura), S. Tomaszewski, Kołodziej, Trembacz (56. Rościszewski) - Gac, K. Tomaszewski (35. Ciejek), Pędowski, Klajn (56. Kwiatkowski) - Kryszak, Piechocki.
Żółte kartki: Gac, Redman.

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, Dariusz Chojnacki, R. Jurek, Czerwiński - Szweda (75. J. Żurawski), M. Wiśniewski, Kardasz, Cegiełka - D. Janicki, Obremski (80. S. Żurawski).
Żółte kartki: Kardasz, M. Wiśniewski.

Sędziował: Sławomir Kujawa (Żnin), asystenci: R. Liana, H. Dojaś.

MLKS Unia: Baranowski, Pietrzak.
LKS Szubinianka: M. Janicki, D. Zajdlewicz, Pokorski.

Z AUTU
Fotogalerie z meczów

W naszej galerii można oglądać zdjęcia z sobotniego meczu MLKS Unia Gniewkowo - LKS Szubinianka Szubin. Autorką fotorelacji z meczu jest Beata Danielewska-Szymczak. Natomiast pod tym linkiem http://stolarski.cba.pl/?p=68 można oglądać zdjęcia z meczu, których autorem jest Szymon Stolarski.
W galerii jest także zamieszczona fotorelacja z meczu młodzików LKS Szubinianka Szubin - KS Unia/Roszak Solec Kujawski, autorem zdjęć jest Aleksander Ryska.

Adam Kardasz zmienia stan cywilny
W sobotę, 28 kwietnia 2012 r., na ślubnym kobiercu stanie pomocnik LKS Szubinianki Szubin, Adam Kardasz. Zawodnicy, działacze, kibice oraz redakcja strony klubowej LKS Szubinianki Szubin składa zawodnikowi najlepsze życzenia na nowej drodze życia.

21. kolejka IV ligi - podsumowanie
W najciekawszym spotkaniu kolejki, w Solcu Kujawskim padł bezbramkowy remis. Unia/Roszak i trzeci w tabeli Flisak podzieliły się punktami, a warto dodać, że także w rundzie jesiennej w bezpośrednim meczu tych drużyn w Złotorii padł bezbramkowy remis.
Do największej sensacji kolejki doszło w Mogilnie, gdzie lider tabeli, KS Pogoń przegrała na własnym boisku z MLKS Krajną Sępólno Krajeńskie 1:2, a od 74. minuty grała w dziesiątkę, po czerwonej kartce za dwie żółte, jaką otrzymał Mirosław Maciejewski. Oprócz meczu sporo emocji wzbudził także poziom sędziowania meczu przez Dawida Błażejczyka. Krajna straciła także kontuzjowanego Henryka Grajczyka, który przez najbliższe dwa tygodnie będzie poruszał się o kulach.
Punkty straciła po raz kolejny w tej rundzie drużyna Włocłavii, tym razem podopieczni trenera Wiesława Borończyka zremisowali na własnym boisku z Gromem Osie 1:1.
Bramka Bartosza Szalkowskiego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry dała łabiszyńskiej Noteci niezwykle ważną wygraną 2:1 w Chełmży z Legią. Legii na ławce trenerskiej nie poprowadził już Jerzy Smolarz, który po ubiegłotygodniowej porażce ze Startem Radziejów podał się do dymisji.
Drużyna Startu tymczasem odniosła drugie zwycięstwo na boisku. Tym razem, drużyna trenera Tomasza Jarońskiego wygrała w Lubaniu 2:1, co oznacza, że LTP ma już czysto teoretyczne szanse na utrzymanie swojego miejsca w IV lidze na przyszły sezon.
W jedynym niedzielnym meczu 21. kolejki IV ligi, Pomorzanin Toruń pokonał na własnym boisku Start Warlubie 3:1.
W tej kolejce padło dwadzieścia bramek, a sędziowie pokazali piłkarzom dwie czerwone kartki. Komplet wyników 21. kolejki IV ligi podajemy za portalem Moje Miasto Włocławek.

WKP Włocłavia Włocławek - LZS Grom Osie 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Czaplicki 64., 1:1 A. Marks 69.
Czerwona kartka: Czaplicki (WKP Włocłavia/74. - druga żółta kartka).
Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą), asystenci: D. Łęgosz, Reznerowicz.

KS Unia/Roszak Solec Kujawski - KS Flisak Złotoria 0:0
Sędziował: Gerard Gólcz (Pakość), asystenci: Chrzanowski, E. Przybysz.

MLKS Gopło Kruszwica - KS Chełminianka Chełmno 2:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Piasecki 7., 1:1 Niewiadomski 21., 2:1 K. Bentkowski 39.
Sędziował: Wojciech Prokopowicz (Włocławek), asystenci: Szubski, Winnicki.

KS Legia Chełmża - MLKS Noteć Łabiszyn 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 K. Gryglewicz 19., 1:1 K. Rybacki 82., 1:2 B. Szalkowski 90+3.
Sędziował: Mirosław Oparczyk (Zamość), asystenci: Gwizdała, Dorn.

LTP Lubanie - MKS Start Radziejów 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Zakrzewski 10., 1:1 K. Lewandowski 14., 1:2 J. Lewandowski 51.
Sędziował: Wiesław Sobiesiński (Brodnica), asystenci: D. Orzechowski, S. Orzechowski.

KS Pogoń Mogilno - MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Arent 25. - karny, 1:1 K. Dankowski 37., 1:2 Ostrowski 56.
Czerwona kartka: Maciejewski (KS Pogoń/74. - druga żółta kartka).
Sędziował: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz), asystenci: Sobczak, Niewiadomy.

KS Pomorzanin Toruń - GLZS Start Warlubie 3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Simson 30., 1:1 Małek 35., 2:1 Ciężkowski 38., 3:1 Drygalski 90+1. - karny.
Sędziował: Kamil Dunaj (Inowrocław), asystenci: S. Nowicki, Gołdyn.