6. kolejka V ligi: Lider Włocławek - Szubinianka Szubin

Flisak gorszy od Cuiavii

• autor: Redakcja, 2012-04-20 18:11

Rewanżowe spotkanie w tej parze w środę odbędzie się w Złotorii. Na zwycięzcę tej pary czeka już w wielkim finale Lech Rypin.

Trzecioligowiec z Rypina, który broni trofeum zdobytego przed rokiem, okazał się zdecydowanie lepszy od lidera tabeli V ligi, grupy I klasy okręgowej KP Polonii/Ostromecko Bydgoszcz. Warto również dodać, że obie te drużyny zmierzyły się ze sobą także w poprzednim sezonie na szczeblu półfinałowym Pucharu Polski. Losy dwumeczu rozstrzygnęły się już w Rypinie, gdzie Lech wygrał z bydgoszczanami aż 6:1. Środowy mecz był więc dla zespołu rypińskiego formalnością. Bramkę dla trzecioligowca strzelił w 75. minucie Marcin Tarnowski, co przypieczętowało awans drużyny z III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego. Mecz na stadionie przy ulicy Sportowej 2 zakończył się remisem 1:1, bowiem wcześniej do siatki Lecha trafił z rzutu karnego Robert Kawałek.

1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego | mecz rewanżowy - 18.04.2012 r.
KP Polonia/Ostromecko Bydgoszcz - RKS Lech Rypin 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Kawałek 49. - karny, 1:1 Tarnowski 75.
Pierwszy mecz: 1:6. Awans do finału Pucharu Polski: RKS Lech Rypin.

KP Polonia/Ostromecko (trener Maciej Karabasz): Napierała - Prześniak (73. P. Paczkowski), Bethke, Dahlke, Szpankiewicz - Kawałek, Sawicki, Kubacki, Janka (57. Sieracki) - Pawełczak (77. Błaszkiewicz), Szcześniak (61. Bruski).

RKS Lech (trener Sławomir Suchomski): Winiecki - Bojuraniec, Buchalski, Ragaman (75. Żurowski), Baranowski - Tarnowski, Gajkowski, Grube, Fredyk (46. J. Paczkowski) - Tabaczyński (65. Lewandowski), J. Bojas (46. Ślifirczyk).
Żółte kartki: Bojuraniec, Lewandowski.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń), asystenci: Śliwowski, P. Gryckiewicz.

Znacznie ciekawiej jest natomiast w drugiej półfinałowej parze. Dopiero w środę rozegrano pierwsze spotkanie w rywalizacji pomiędzy Cuiavią Inowrocław i Flisakiem Złotoria. Termin przesunięto o tydzień, bowiem obiekt główny na którym rozgrywa swoje mecze trzecioligowiec z Inowrocławia był zajęty i nie było możliwości rozegrania tego meczu w pierwotnie zaplanowanym terminie (tj. 11.04.2012 r.), stąd też terminy tych spotkań przesunięto o tydzień. Nie zmienia to jednak faktu, że pierwszy mecz był niezwykle zacięty i zakończył się minimalną wygraną drużyny inowrocławskiej 3:2. Mecz rozegrano na wyremontowanym obiekcie przy ulicy Wierzbińskiego w Inowrocławiu. Rewanżowe spotkanie w Złotorii w środę, 25 kwietnia 2012 r.

1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu województwa kujawsko-pomorskiego | Pierwszy mecz - 18.04.2012 r.
KS Cuiavia Inowrocław - KS Flisak Złotoria 3:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Skonieczny 1., 2:0 Zdrojewski 33., 3:0 Skonieczny 53., 3:1 Drwięga 61., 3:2 J. Maćkiewicz 89.
Rewanż: 25 kwietnia 2012 r., na boisku w Złotorii

Mecz rozegrano na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Wierzbińskiego w Inowrocławiu

KS Cuiavia (trener Marek Paczkowski): Skory - Matusiak, Kucharski (67. Kmieć), Mazurowski, Gralewski - Zdrojewski, Mądrzejewski (62. Rybczyński), Hulisz (88. Modracki), Jagielski - Abbott, Skonieczny (67. Kretkowski).

KS Flisak (trener Maciej Broczek): Zalewski - Woroniecki, Warczachowski, Sadowski, Markowski (46. Nowicki) - Drwięga (70. Romanowski), Kaplarny (85. Wieczorkowski), Boldt, Bocian - J. Maćkiewicz, T. Wierzchowski (75. Kot).

Sędziował: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek), asystenci: Kowalewski, R. Borkiewicz.

Źródło: Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.