Mecz sparingowy: LKS Szubinianka Szubin - Pałuczanka Żnin

Młodzieżowcy zaczynają sezon

• autor: Redakcja, 2012-04-05 21:13

W Wielki Piątek, po zimowej przerwie rozgrywki w rundzie wiosennej wznawiają juniorzy starsi i trampkarze. Rozgrywki orlików i młodzików wystartują dwa tygodnie później.

Rozgrywki juniorów starszych i trampkarzy powinny przynieść sporo emocji, bo mecze zapowiadają się niezwykle ciekawie. Ostateczne rozstrzygnięcia w tabelach poznamy 16 czerwca 2012 r. - wtedy zostanie rozegrana ostatnia seria spotkań rozgrywek ligowych.

JUNIORZY STARSI - KLASA OKRĘGOWA, GRUPA I, OKRĘG BYDGOSZCZ
Przed rundą wiosenną z rozgrywek ligowych sensacyjnie wycofał się lider ligowej tabeli po rundzie jesiennej, WKS Zawisza Bydgoszcz oraz ostatni w tabeli MLKS Orzeł Kcynia. Wcześniej pojawiła się informacja o tym, jakoby z rozgrywek miał wycofać się zespół KS Czarnych Nakło nad Notecią. Ostatecznie jednak, podopieczni trenera Krzysztofa Ksobiaka przystąpią do rundy wiosennej, a swoje mecze ligowe przed własną publicznością będą rozgrywać na boisku w Potulicach (boisko w Nakle nad Notecią jest bowiem w dalszym ciągu w remoncie). Spore ambicje są także w Szubinie. Szubinianka po rundzie jesiennej zajmuje w tabeli czwarte miejsce. Podopieczni trenera Obremskiego będą w ten weekend pauzować, co oznacza, że rundę wiosenną rozpoczną dopiero w następny weekend derbowym meczem z Brzysko-rolem Brzyskorzystewko. Oprócz Szubinianki, w pierwszy weekend rozgrywek pauzować będzie MLKS Noteć Łabiszyn. W dziale terminarz można zapoznać się z pełnym terminarzem ligowych rozgrywek w rundzie wiosennej, zapoznać się z wynikami z rundy jesiennej oraz z tabelą rozgrywek. Za stroną Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podajemy obsadę sędziowską na mecze 12. kolejki rozgrywek ligi okręgowej juniorów starszych.

Junior Starszy - klasa okręgowa, grupa I, okręg Bydgoszcz - 12. kolejka
Piątek, 6 kwietnia 2012 r.
KS Unia/Roszak Solec Kujawski - KS Rolcel Brzoza (15.00); w rundzie jesiennej: 1:2
sędziuje: Sebastian Borkowski (Bydgoszcz)

Sobota, 7 kwietnia 2012 r.
KS Zjednoczeni Chwaliszewo - ŚUKS Iskra Zamość (11.00); w rundzie jesiennej: 3:2
sędziuje: Krzysztof Giczela (Sadki)

KS Czarni Nakło nad Notecią - GLZS Sadki (11.00); w rundzie jesiennej: 6:0
Boisko w Potulicach
sędziuje: Michał Misiak (Gąsawa)

LKS Pomorzanin Serock - KP Brzysko-rol Brzyskorzystewko (13.30); w rundzie jesiennej: 3:0*
*wynik spotkania został zweryfikowany jako walkower
sędziuje: Łukasz Reinowski (Bydgoszcz)

Pauzują: MLKS Noteć Łabiszyn, LKS Szubinianka Szubin.

W piątek, 6 kwietnia 2012 r., wykorzystując przerwę w rozgrywkach, drużyna juniorów starszych LKS Szubinianki Szubin miała rozegrać spotkanie sparingowe z drużyną Victorii Kołaczkowo. Jak się dowiedzieliśmy, do meczu jednak nie dojdzie.

TRAMPKARZ - KLASA OKRĘGOWA, GRUPA III, OKRĘG BYDGOSZCZ
Rundę wiosenną zainaugurowało już czwartkowe spotkanie Sparty Janowiec Wielkopolski z Gwiazdą Bydgoszcz (jeżeli otrzymamy wynik z tego spotkania, natychmiast wstawimy go do terminarza rozgrywek, gdzie można się zapoznać ze szczegółową rozpiską meczów w rundzie wiosennej, wynikami z jesieni oraz ligową tabelą na półmetku rozgrywek).
Po piłkarskiej jesieni w rozgrywkach trampkarzy zdecydowanym liderem są zawodnicy bydgoskiego Chemika, którzy w rundzie jesiennej nie stracili ani jednego punktu, a dość powiedzieć, że w rundzie jesiennej mogą się legitymować fenomenalnym bilansem bramkowym 80:2! Ciekawie jest na pozostałych miejscach. Po 25 punktów mają drugi Dąb Barcin i trzeci Anmar Osielsko. Trzy punkty mniej mają drużyny Polonii Bydgoszcz i Brzysko-rolu Brzyskorzystewko. Pomiędzy tymi czterema drużynami stoczy się niezwykle zacięta walka o drugie miejsce w tabeli, bowiem lider Chemik ma nad drugą drużyną w tabeli osiem punktów przewagi. Na biegunie przeciwległym w tabeli są drużyny Szubinianki Szubin i LZS Grochowisk Księże, które jesienią zgromadziły na swoim koncie zaledwie trzy punkty. Szubinianie są lepsi tylko bilansem bramkowym (17:77 bilans bramkowy Szubinianki przy bilansie 16:80 drużyny z Grochowisk). Za stroną internetową Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej prezentujemy Państwu obsadę sędziowską na poszczególne mecze ligowe w rozgrywkach trampkarzy.

Trampkarz - klasa okręgowa, grupa III, okręg Bydgoszcz - 12. kolejka
Czwartek, 5 kwietnia 2012 r.
LKS Sparta Janowiec Wielkopolski - KS Gwiazda Bydgoszcz (16.00); w rundzie jesiennej: 0:3
sędziuje: Piotr Krawczak (Janowiec Wielkopolski)

Piątek, 6 kwietnia 2012 r.
LKS Szubinianka Szubin - BKS Chemik II Bydgoszcz (11.00); w rundzie jesiennej: 0:6
Boczne boisko Stadionu Miejskiego w Szubinie
sędziuje: Tomasz Cieślewicz (Żnin)

KP Brzysko-rol Brzyskorzystewko - LKS Dąb Barcin (11.00); w rundzie jesiennej: 3:2
sędziuje: Sławomir Kujawa (Żnin)

Sobota, 7 kwietnia 2012 r.
AZS UKW Bydgoszcz - GLKS Anmar Osielsko (11.00); w rundzie jesiennej: 1:2
Boisko w Bydgoszczy, ulica Nakielska
sędziuje: Szymon Raniszewski (Bydgoszcz)

MLKS Orzeł Kcynia - GKS Spójnia Białe Błota (11.00); w rundzie jesiennej: 0:5
sędziuje: Łukasz Uciński (Szubin)

LZS Grochowiska Księże - KP Polonia Bydgoszcz (11.00); w rundzie jesiennej: 0:12
sędziuje: Daniel Kubiak (Gąsawa)

Za dwa tygodnie przygotujemy na stronie informację dotyczącą rozpoczęcia rundy wiosennej w ligowych rozgrywkach drużyn młodzików i orlików, w których występują zawodnicy LKS Szubinianki Szubin.

Źródło obsady: Kolegium Sędziów Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.