24

04-2024

Wyjazdowa porażka w Osiu

• autor: Redakcja, 2012-03-31 19:45

Mecz w Osiu tylko potwierdził, że piłkarze Szubinianki nie umieją w tym sezonie grać na boiskach przeciwnika. Podopieczni trenera Stepczyńskiego przegrali 0:2.

W szubińskiej drużynie w sobotę nie mogli zagrać Mirosław Obremski i Dawid Zajdlewicz (sprawy osobiste), zaś za czerwoną kartkę z jesiennego meczu z MLKS Notecią Łabiszyn pauzować musiał jeszcze Robert Jurek. Po meczu z Krajną Sępólno Krajeńskie z gry wypadł Kamil Zajdlewicz, który doznał kontuzji stawu skokowego, stąd też szubiński trener od pierwszej minuty postawił na trójkę młodzieżowców w linii obrony: Michała Machowskiego, Dawida Stodolnego, który rozpoczął mecz na pozycji środkowego obrońcy oraz Damiana Czerwińskiego, zaś w ataku pod nieobecność Obremskiego mecz rozpoczął Sebastian Żurawski. W rezerwie od początku pozostali dwaj inni juniorzy: Krystian Bojas i Dawid Klajbor.
Trener Gromu Osie, Włodzimierz Korecki w sobotę nie mógł skorzystać z usług pauzującego za czerwoną kartkę otrzymaną w derbowym meczu ze Startem Warlubie Igora Kucenko. Na pozycji bocznego obrońcy w porównaniu z poprzednim meczem, Łukasz Walda zastąpił Dariusza Wolskiego, który zagrał w środku pola za Tomasza Bettkę. Od początku meczu zagrał także Mateusz Waśkowski.
W przeciągu całego spotkania stroną przeważającą był zespół trenera Włodzimierza Koreckiego, który chciał przed własną publicznością za wszelką cenę zrehabilitować się za porażkę sprzed tygodnia 0:1 w derbowym meczu z GLZS Startem Warlubie. Gospodarze już w piątej minucie wyszli na prowadzenie. Co prawda, Kazimierz Kostkowski obronił uderzenie Arkadiusza Piskorskiego z około 14 metrów, to jednak przy dobitce Dariusza Wolskiego był już bezradny. Od piątej minuty więc Grom prowadził 1:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 59. minucie, kiedy to Kostkowski wyjmował piłkę z siatki po tym, jak po raz drugi w meczu Dariusz Wolski umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z ok. 14 metrów, wykorzystując przy tym podanie Waśkowskiego. Goście sporadycznie próbowali zagrozić bramce gospodarzy. W pierwszej połowie niecelnie uderzali Dawid Janicki i Sebastian Żurawski, zaś w drugiej połowie, piłkarze Szubinianki szukali swojego szczęścia w kontrach, jednak żadna z nich nie znalazła udanego zakończenia, czyli skierowania piłki do siatki.
Okazję do rehabilitacji piłkarze LKS Szubinianki Szubin będą mieli w Wielką Sobotę, 7 kwietnia 2012 r., w meczu 19. kolejki IV ligi, przed własną publicznością drużyna z Szubina zmierzy się z GLZS Startem Warlubie, w rundzie jesiennej 0:5. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11.00.

Po meczu powiedzieli
Włodzimierz Korecki (trener LZS Gromu Osie): Niestety, nasza skuteczność wciąż jest mizerna. Po strzeleniu pierwszej bramki mieliśmy przewagę i stwarzaliśmy sobie okazje bramkowe. Swoich szans nie wykorzystali m.in. Arkadiusz Piskorski, Adam Kolmajer i Adam Marks. Trzy punkty cieszą, gra już na pewno nie.*
*
wypowiedź za Gazetą Pomorską

Wiesław Stepczyński (trener LKS Szubinianki Szubin): Drużyna z Osia wygrała mecz jak najbardziej zasłużenie. Mam jednocześnie nadzieję, że już w sobotę zagramy w swoim pełnym składzie i zrehabilitujemy się za tę porażkę. Wiemy, z jakim rywalem gramy, ale na własnym boisku musimy wygrywać mecze i mam nadzieję, że tego dokonamy.

18. kolejka IV ligi - 31.03.2012 r.
LZS Grom Osie - LKS Szubinianka Szubin 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 D. Wolski 5. - uderzenie piłkarza Gromu z 14 metrów obronił jeszcze Kostkowski, ale przy dobitce nie miał już szans, 2:0 D. Wolski 59. - napastnik Gromu popisał się precyzyjnym uderzeniem po podaniu Waśkowskiego z ok. 14 metrów tuż przy słupku bramki Kostkowskiego.
Widzów: 300.

LZS Grom (trener Korecki): Mielcarski - Waśkowski, Łytkowski, Paczkowski, Walda - Grudziński (65. A. Marks), Wolski, Osiński, Kolmajer - Środa, Piskorski (90+1. Orłowski).
Żółte kartki:

LKS Szubinianka (trener Stepczyński): Kostkowski - Machowski, D. Stodolny, Dariusz Chojnacki (60. J. Żurawski), Czerwiński - Szweda, M. Wiśniewski, Kardasz, Cegiełka - D. Janicki (57. K. Bojas), S. Żurawski.
Żółte kartki: M. Wiśniewski, J. Żurawski, Kardasz.

Sędziował: Michał Sobczak (Bydgoszcz), asystenci: B. Kosiak, Kanclerz.

LKS Szubinianka: Klajbor, M. Janicki.

Z AUTU
18. kolejka IV ligi - podsumowanie
Sporo działo się w sobotnich meczach 18. kolejki IV ligi. Do sporej niespodzianki doszło zwłaszcza w Łabiszynie, gdzie MLKS Noteć pokonała WKP Włocłavię 2:1. Goście mogli zdobyć przynajmniej jeden punkt, ale w 18. minucie Jakub Feter z rzutu karnego trafił w poprzeczkę łabiszyńskiej bramki. Ten mecz przegraliśmy w szatni - przyznał po meczu trener Włocłavii, Wiesław Borończyk. Potknięcia Włocłavii nie wykorzystał także GLZS Start Warlubie. Podopieczni trenera Mariusza Gralaka nie wykorzystali prowadzenia w wyjazdowym meczu z Flisakiem Złotoria i ostatecznie przegrali 3:4. Wygrały natomiast lider i wicelider ligowej tabeli. Pogoń Mogilno wygrała 2:0 na wyjeździe z outsiderem ligowej tabeli, MKS Startem Radziejów, zaś Unia/Roszak Solec Kujawski rozbiła na własnym boisku MLKS Gopło Kruszwica 6:1. Za portalem Moje Miasto Włocławek prezentujemy Państwu pełne podsumowanie 18. kolejki IV ligi.

KS Flisak Złotoria - GLZS Start Warlubie 4:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Klamczyński 14., 0:2 J. Kopiński 23., 1:2 J. Maćkiewicz 52., 2:2 Kaplarny 53., 3:2 J. Maćkiewicz 58., 4:2 J. Maćkiewicz 63., 4:3 Simson 71.

KS Flisak (trener Broczek): Zalewski - Boldt, Woroniecki, Warczachowski, Sadowski - Dobek, Nowicki, Wieczorkowski, Drwięga - J. Maćkiewicz, Bocian.

GLZS Start (trener Gralak): Mateusz Wiśniewski - Koczur, Kalinowski, Chrobociński (65. Wójtowicz), Klimek (60. Sadowski) - Simson, Klamczyński (78. Budziński), Dreszler, S. Grajewski - Zarembski, Kopiński (65. Reise).

Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą), asystenci: M. Gołębiowski, Safandowski.

KS Unia/Roszak Solec Kujawski - MLKS Gopło Kruszwica 6:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Murach 21., 2:0 Murach 25., 3:0 Raczyński 45+1., 4:0 Jendrzejewski 61., 5:0 Dah 69., 5:1 D. Żurawski 79., 6:1 Dah 82.
Sędziował: Artur Rózga (Sadki), asystenci: Giczela, Boiński.

LTP Lubanie - KS Legia Chełmża 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Kurek 32., 0:2 P. Smolarz 77.
Sędziował: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz), asystenci: Kaszyński, Wiatrowski.

MLKS Noteć Łabiszyn - WKP Włocłavia Włocławek 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Haberski 41., 1:1 Bizoń 55., 2:1 Bizoń 80.
W 18. minucie Jakub Feter (WKP Włocłavia Włocławek) nie wykorzystał rzutu karnego; trafił w poprzeczkę
Sędziował: Grzegorz Sosnowski (Toruń), asystenci: Śliwowski, P. Gryckiewicz.

MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie - MLKS Unia Gniewkowo 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Kryszak 3., 0:2 K. Tomaszewski 25., 1:2 Jędrzejewski 53.
Sędziował: Tomasz Szubiński (Bydgoszcz), asystenci: S. Borkowski, Gacka.

MKS Start Radziejów - KS Pogoń Mogilno 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 J. Wojciechowski 12., 0:2 Plewa 90+4.
Czerwona kartka: Szelągowski (MKS Start/89. - za faul bez piłki).
Sędziował: Jacek Rogowski (Toruń), asystenci: Wołowski, Baranowska.

KS Chełminianka Chełmno - KS Pomorzanin Toruń 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Gross 47., 1:1 Drygalski 59. - karny.
Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość), asystenci: D. Burkiewicz, Damski.

Łącznie w meczach 18. kolejki IV ligi piłkarze strzelili 28 bramek. Sędziowie pokazali piłkarzom jedną czerwoną kartkę.